samolot

Pilot samolotu pasażerskiego, zarobić znacznie więcej niż przeciętny pracownik biurowy. Jego praca określana jest mianem elitarnego zawodu, ponieważ wynika z małej ilości osób pracujących na takim stanowisku. Pracując jako pilot musimy być osobami niezwykle odpowiedzialnymi. Na naszej głowie spoczywa bezpieczeństwu pasażerów, prawidłowy przebieg lotu oraz prawidłowa eksploatacja sprzętu. Wynika to z faktu, że jako pilot jesteśmy w stanie zarobić więcej, niż inni pracownicy załogi. Ile wynoszą zarobki pilota na poszczególnych szczeblach oraz Jak wygląda to w przypadku zagranicznych linii lotniczych? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-pilot-samolotu-zarobki-pilota-samolotow/

Ile jesteśmy w stanie zarobić jako pilot na poszczególnych szczeblach?

Początkujący pilot jest w stanie zarobić około 3000 zł brutto. Jednak na czym nie kończy się jego kariera. Wraz z ilością przelanych godzin jego zarobki będą rosły. Wystarczy kilka lat, a zarabiać Będziemy około 8000 zł miesięcznie. Kiedy uda się nam awansować na zastępcę kapitana, pierwszego oficera będziemy w stanie zarobić około 11000 zł na miesiąc. Sam kapitan otrzymuje wynagrodzenie wynoszące około 17000 zł brutto miesięcznie. To nie wszystko. Kwoty te stanowią jedynie wysokość pensum. Podstawowe wynagrodzenie pilota zwiększamy jest o premię oraz dodatki wynikające z charakteru pracy.

Zarobki pilota narodowego przewoźnika– PLL LOT

W 2017 roku przeciętny piloci zarabiali tam około 30 000 zł miesięcznie. Dotyczyło do Pilotów dumy lot – samolotu Boeing 878 Dreamliner średnia zarobków pilota floty Boeing 737 wynosi już 23 000 zł. Powyżej podane kwoty podane zostały w kwocie brutto w rozliczeniu miesięcznym.

Ile jest w stanie zarobić pilot zagranicznych linii lotniczych?

Piloci irlandzkiej lini lotniczej Ryanair zarabiają około 13 000 € miesięcznie. W przeliczeniu na polskie złotówki daje to jakieś 55 000 zł brutto. Piloci linii lotniczej Wizz Air mogą pochwalić się zarobkami w wysokości od 15 000 do 20 000 zł. Rekordzistami w tym zawodzie okazują się chińskie linie lotnicze. Sieci takie jak Sichuan Airline i Qingda Airlines oferują swoim pilotem równowartość nawet 90 000 zł miesięcznie.

Zobacz też: http://www.diamondchand.pl/w-jaki-sposob-zostac-pilotem-droga-do-kariery-pilota/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here