Najciekawsze akcesoria do grillowania, które dają nowe możliwości

0
295

Rękawice, szczypce, szczotki do czyszczenia – takie akcesoria do grillowania na pewno są potrzebne zawsze, ale tę listę warto rozbudować o mniej typowe przyrządy, które mogą zwiększyć możliwości grilla i dać jeszcze więcej radości z jego używania. Oto lista paru subiektywnie najciekawszych możliwości.

Łopatka do pizzy

Jest kilka sposobów na to, żeby przygotować w domu pizzę, która będzie smakowała prawie tak samo, jak z pieca. Grill ma tę zaletę, że pozwala nie tylko uzyskać bardzo wysokie temperatury, ale też dodaje charakterystyczny dymny aromat. Żeby jednak pizzę w grillu zrobić, warto zainwestować w łopatkę, która pozwoli pizzę do grilla włożyć i ją z niego wyjąć. Jak wszystkie akcesoria do grillowania, musi ona być stabilna, trwała, odporna na działanie nie tylko otwartego ognia, ale też związków o kwasowym charakterze. W tym przypadku dodatkowym kryterium będzie też sztywność, która zapewni bezproblemowe użytkowanie.

Pędzle silikonowe

Długa jest lista dań, które skorzystają na tym, że się je w połowie czasu grillowania – a czasem nawet częściej – pokryje dodatkową warstwą aromatycznej marynaty. W tym celu oczywiście nie można zdejmować dania z rusztu ani tym bardziej lać marynaty bezpośrednio na warzywa czy mięso. Pędzle silikonowe są łatwe do utrzymania w czystości i pozwalają swobodnie, a przy tym precyzyjnie nałożyć marynatę. Nawet jeśli zetkną się z rusztem, to jeśli będą wysokiej jakości, nic im się nie stanie. Gorszej klasy silikon mógłby się przy tym stopić. Nawiasem mówiąc, pędzel taki przyda się też do wstępnego wysmarowania rusztu olejem.

Skrzynka do wędzenia

Co do zasady skrzynka do wędzenia to akcesorium, które przydaje się wtedy, kiedy grill jest wyposażony w aromatyzer, jednak w praktyce pomysłowość miłośników grillowania nie zna granic i nawet bez aromatyzera można taką skrzynkę wykorzystać. To ważne, żeby tego typu akcesoria do grillowania były wysokiej jakości, ponieważ będą używane w trudnych warunkach i istotne staje się ich bezpieczeństwo. Tutaj trzeba zakup dobrze przemyśleć, bo wymiary skrzynki mogą naprawdę mocno wpływać na jej użyteczność, ale do większości grilli – szczególnie gazowych – będzie to bardzo przydatny dodatek.

Pęseta do grilla

To już akcesorium, które mało kto z grillem kojarzy, ale jeśli przygotowuje się drobne warzywa czy na przykład małe krewetki, to pęseta będzie perfekcyjnym uzupełnieniem podstawowych narzędzi. Delikatniejsza niż szpatułka, bardziej precyzyjna niż szczypce, pozwoli delikatnie obrócić i zdjąć z rusztu nawet drobne elementy najbardziej wyszukanych dań. Czy da się bez niej żyć? Zapewne tak, ale to samo można powiedzieć o prawie wszystkich akcesoriach do grilla. Jeśli jednak grillowanie ma być prawdziwą przyjemnością, to warto sobie ułatwiać je wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here