Kiedy potrzebna jest przyczepa podłodziowa dwuosiowa

Odpowiedź na postawione w tytule pytanie może wydawać się banalnie prosta – zawsze wtedy, kiedy trzeba przetransportować łódź. Ale…jaką łódź? Jaka może być jej maksymalna waga? Jaka długość? I jakie przyczepy podłodziowe są jeszcze dostępne na rynku? Jeśli przyczepa podłodziowa dwuosiowa już od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie, ale w sumie nie masz większego pojęcia na temat innych dostępnych przyczep, to przeczytaj poniższy tekst.

Przyczepa podłodziowa jednoosiowa

Zanim przejdziemy do przyczepy podłodziowej dwuosiowej, to pozwól, że wyjaśnię Ci najpierw istotę tej z jedną osią. Zaprojektowana została z myślą o niewielkich łodziach: waga transportowanej jednostki pływającej nie może przekraczać 1500 kg, a długość maksymalnie może wynosić 6,5 metra. Akurat w tym przypadku cały ciężar załadunku spoczywa na kołach przyczepy oraz na haku samochodu. Aby bezpiecznie przetransportować łódź, przydatne mogą okazać się rolki, wyciągarki oraz płozy. To dodatkowe akcesoria, w które bez problemu można doposażyć każdą przyczepę podłodziową dwuosiową, jednoosiową i trzyosiową w każdym dobrym sklepie z markowymi przyczepami.

Przyczepa podłodziowa dwuosiowa

Myślę, że jest to najbardziej uniwersalny model. Przyczepa podłodziowa dwuosiowa nadaje się do przewozu łodzi o maksymalnej wadze 3000 kg i długości dochodzącej do nawet 9 metrów. Konstrukcja przyczepy podłodziowej dwuosiowej opiera się na ramie aluminiowej o podwyższonej wytrzymałości. Hamulec najazdowy i wzmocnione opony kategorii C to kolejne jej atuty. W czasie transportu większość ciężaru łodzi naciska na osie przyczepy (a nie na hak samochodu, jak w przypadku przyczepy jednoosiowej).

Przyczepa podłodziowa trzyosiowa

Jeśli posiadasz dużą łódź i obawiasz się, że przyczepa podłodziowa dwuosiowa może jej nie podołać, to zainwestuj w tę z trzema osiami. Według wytycznych zawartych w dokumentacji i wedle strony internetowej maksymalna dopuszczalna waga to 3500 kg, jednak zapewniam Cię, że jest ona w stanie sprostać większym ciężarom. Maksymalna długość łodzi: 9,5 metra. Inwestując w przyczepę podłodziową trzyosiową możesz mieć spokojną głowę o swój załadunek.

Dodatkowe akcesoria

Każda przyczepa podłodziowa – zarówno przyczepa podłodziowa dwuosiowa, jak i te z jedną lub z trzema osiami – może zostać wyposażona w dodatkowe akcesoria usprawniające bezpieczny załadunek i wodowanie. Różnego rodzaju rolki, podpory, płozy, rolki, wyciągarki, dziobnice i możliwe do demontażu belki z oświetleniem sprawiają, że cały przewóz oraz wszystko to, co następuje przed wyruszeniem w trasę i po jej zakończeniu odbywa się w sposób maksymalnie bezpieczny – zarówno dla samej łodzi, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przyczepa podłodziowa dwuosiowa i inne – gdzie kupić?

Przyczepa podłodziowa dwuosiowa, jednoosiowa, trzyosiowa i dedykowane im akcesoria najlepiej jest znaleźć w Internecie. Oczywiście nie musisz dokonywać zakupu online – możesz znaleźć godne uwagi miejsce i podjechać do punktu stacjonarnego. Ja ze swojej strony polecam Ci stronę www https://przyczepa-podlodziowa.pl/. Swoją siedzibę firma ma na Pomorzu, jednak udało jej się szczęśliwie sfinalizować transakcje również z klientami z południa naszego kraju. Dlaczego polecam akurat to miejsce? Ponieważ sprowadza przyczepy podłodziowe dwuosiowe i inne tylko najlepszych marek – takich, które cieszą się uznaniem na rynku międzynarodowym. Niezawodne komponenty, wytrzymałe materiały i nowoczesna technologia to klucz do sukcesu. A jeśli chodzi o ten sklep, to zawsze możesz zasięgnąć porady od doświadczonych pracowników – pomogą Ci dobrać odpowiednią przyczepę do Twojej łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here