zestaw podtynkowy prysznicowy

Zauważyć można, ze zestaw podtynkowy prysznicowy obecnie cieszy się naprawdę bardzo dużą popularnością, zarówno jeżeli chodzi o instalatorów, inwestorów indywidualnych, jak również wśród projektantów wnętrz. Tym, co wyróżnia ten właśnie zestaw prysznicowy jest minimalistyczny i jednocześnie nowoczesny charakter, który sprawdzi się idealnie w wielu różnych łazienkach. Zatem, jak wybrać ten najlepszy zestaw i czy rzeczywiście warto się na niego zdecydować?

Zestaw podtynkowy prysznicowy – jaki będzie najlepszy?

Przede wszystkim, na samym początku warto wiedzieć, czym dokładnie wyróżnia się taka armatura łazienkowa. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tym armatury, który jest umieszczany płytko w ścianie. Pod tynkiem są umieszczane brzydkie rurki oraz inne elementy instalacji wodnej, które w przypadku instalacji klasycznej są ukrywane w szafce pod umywalką, czy też są całkowicie odsłonięte. To może znacznie zaburzyć estetykę łazienki, a dla zdecydowanej większości osób wygląd jest jednak bardzo ważny. To właśnie rozwiązanie jest szczególnie popularne przy wykańczaniu kabin, gdzie duża część instalacji wodnej jest umieszczana właśnie w ścianie.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie baterii podtynkowej?

Tak jak już wspomniano powyżej, coraz więcej osób decyduje się właśnie na zestaw podtynkowy prysznicowy, dlatego też zauważyć można, że armatura ta jest coraz łatwiej dostępna. Jeżeli chcemy wybrać zdecydowanie najlepszy dla siebie zestaw, to koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na jakość materiałów. Bardzo elegancko prezentuje się szczególnie armatura mosiężna. Przy jej wykonaniu wykorzystywane są wytrzymałe produkty, dzięki czemu taką baterią na pewno będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat.

Zestaw podtynkowy prysznicowy – zalety

Z całą pewnością prysznic podtynkowy jest doskonałym rozwiązaniem w wypadku osób, które uwielbiają minimalizm. Na zewnątrz widzimy tylko i wyłącznie dźwignię, wylewkę i ozdobną maskownicą, a cały mechanizm, który steruje wpływem wody zlokalizowany jest w ścianie. Ze względu na swoją specyfikę zestawy podtynkowe prysznicowe nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, co jest ich ogromną zaletą. Wszystkie połączenia są schowane pod tynkiem w sposób ograniczony eksponowane są na oddziaływanie wilgoci, a co tego znacznie ułatwiają one utrzymanie czystości. Prysznic podtynkowy, który ma nieco bardziej skomplikowane kształty jest cały czas niewidoczny, ale jeżeli dokonujemy montażu, to koniecznie musimy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiednie elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here