Jakie największe zalety ma nowoczesny kontener IBC

Nowoczesne kontenery IBC mają bardzo wiele zalet, dlatego też firmy transportowe często korzystają z ich olbrzymiego potencjału. Osoby, które są zainteresowane bezpiecznym transportem różnorodnych substancji płynnych powinny jak najszybciej sprawdzić, co w rzeczywistości ma do zaoferowania niezawodny zbiornik IBC.

Jakie największe plusy?

Oryginalny Zbiornik ibc wyróżnia się wysoką wytrzymałością na obciążenia mechaniczne i termiczne. Dla wielu użytkowników sporym atutem może okazać się również to, że paletopojemnik jest łatwy i szybki w czyszczeniu.

Kontener IBC nadaje się oczywiście do transportowania substancji, które wymagają bardzo wysokich standardów higieny. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez problemu można go użyć w wymagającym przemyśle spożywczym, czy też przy transportowaniu substancji niebezpiecznych.

Opisując największe zalety warto wspomnieć również o przystępnej cenie i długiej żywotności. Oryginalny paletopojemnik IBC od renomowanego producenta to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.

W jaki sposób można bezpiecznie przewozić kontenery IBC?

Nowoczesny zbiornik IBC zaprojektowany został w taki sposób, aby można go było bez problemu przewozić po terenie firmy i zakładu. Kontener IBC stoi bezpośrednio na palecie, dlatego też bez problemu można go przetransportować za pomocą wózka paletowego lub widłowego.

Przed każdym transportem należy oczywiście sprawdzić kontener pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Dla bezpieczeństwa należy sprawdzić również, czy wszystkie otwory są zamknięte. Przy transportowaniu niebezpiecznych substancji płynnych warto zabrać ze sobą zestaw sorbentów.

Na co zwrócić uwagę wybierając kontenery IBC?

Aby wybrać porządny kontener IBC należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Producenci oferują kontenery wykonane z wielu różnych materiałów, dzięki czemu można przewozić różnorodne płyny. Wybrać można także odpowiedni kształt kontenerów oraz ich maksymalną pojemność. W sprzedaży dostępne są specjalne kontenery, które przystosowane są do żywności.

Szczególną ostrożność należy zachować przede wszystkim przy zakupie używanych paletopojemników IBC. Przed zakupem należy upewnić się, czy dany pojemnik został profesjonalnie zregenerowany. Tylko w ten sposób będziemy mieć 100% pewność, że będzie on funkcjonalny i szczelny. Jeżeli zbiornik IBC wykorzystywany będzie do transportowania niebezpiecznych substancji to najbezpieczniejszym wyborem jest zakup nowego kontenera od renomowanego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here