Jak pozbyć się mrówek z domu

Jednym z najczęstszych problemów właścicieli wolnostojących domów i ogrodowej strefy przydomowej są różnego rodzaju insekty, które skutecznie zakłócają codzienny komfort mieszkania. Bardzo często swoje mrowiska zakładają mrówki. Widoczne są one nie tylko w ogrodzie, ale również na podjazdach, w garażach, piwnicach, na tarasach. Zdarza się, że ich inwazja zauważalna jest w domu. Jak skutecznie pozbyć się mrówek? Jakie preparaty owadobójcze są bezpieczne na terenie gospodarstwa domowego i to nie tylko dla ludzi, ale również zwierząt? Kompendium wiedzy w tym zakresie znajdziesz poniżej. 

Profesjonalne preparaty na mrówki

Należy wybierać profesjonalne preparaty owadobójcze, które działają skutecznie, ale jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Najlepiej sprawdzają się te w formie proszku, granulek albo rozpylaczy. Wszystkie należy stosować zgodnie z instrukcją producenta. 

Na rynku dostępne są również preparaty na mrówki w formie pułapek. Co ciekawe, swoje aktywne działanie wykazują one nawet przez 6 miesięcy. Dzięki temu jedna inwestycja pozwala cieszyć się idealnym spokojem przez cały okres wiosenny i letni. Właśnie w tym czasie mrówki są najbardziej dokuczliwe, przeszkadzają w komfortowym korzystaniu z ogrodowej przestrzeni, tarasów, balkonów, a nawet pomieszczeń mieszkalnych. 

Domowe sposoby na mrówki

Jeśli wybierzesz jakościowe preparaty na mrówki dostępne od producentów, którzy w branży działają od wielu lat, możesz mieć pewność, że będą skuteczne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia Twojego, dzieci oraz zwierząt. 

Wspomagająco zawsze możesz również wykorzystać w pełni naturalne, ekologiczne i domowe sposoby. Raczej nie będą one skuteczne, jeśli zostaną zastosowane samodzielnie, natomiast jako dodatek uzupełniający sprawdzają się doskonale. W miejscu mrowiska i ścieżek mrówek można rozsypać zmielony pieprz ziołowy, czarny albo drobno posiekaną natkę. Do wytępienia mrówek przydaje się też mikstura wody z sokiem z cytryny albo wody z czosnkiem. Przydaje się również skórka pomarańczy albo surowe ziarenka ryżu. Wydzielają one toksyczną dla mrówek substancję, która w procesie fermentacji zatruwa całe gniazda i ścieżki mrówek robotnic. 

Mrówki mogą być pożyteczne

Chociaż mrówki są denerwujące i przez większość uznawane są za szkodniki, to jednak w ogrodzie mogą być pożyteczne. O ile należy je likwidować w przestrzeni domowej, to na terenach zielonych może warto je bagatelizować? Okazuje się, że mrówki poprawiają strukturę gleby, użyźniają ziemię, ponieważ drążą w niej tunele. Co więcej, dosłownie sprzątają ogród z resztek roślin i innych owadów. Pamiętaj jednak, aby uważać na inwazję mrówek. Z jednej strony mogą być pożyteczne, z drugiej skutecznie mogą zniszczyć niektóre gatunki roślin. Jeśli chcesz pozbyć się tych owadów, lepiej zacznij stosować skuteczne sposoby, zanim rozmnożą się do ogromnej ilości. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here