Jak dbać o dłonie zimą

Zimą nasze dłonie są najczęściej przesuszone, a winą za ich stan obarcza się silny wiatr i niskie temperatury, które nie wpływają na skórę naszego ciała korzystnie. Trzeba również dodać, że dłonie to bardzo często jedne z niewielu części ciała, które nie mają żadnej ochrony. Nie chowamy ich pod ciepłym ubraniem, jedynym zabezpieczeniem mogą być rękawice. Jak więc dbać o dłonie, aby również przy negatywnych warunkach atmosferycznych mogły być w należytym stanie?

Nawilżanie jako priorytet

Podstawą codziennej profilaktyki pielęgnacyjnej skóry dłoni jest jej nawilżanie. Każdego dnia rano i przed wyjściem na zewnątrz, warto wcierać w dłonie dedykowany krem. Świetnie, jeśli zawiera filtry i nadaje się do stosowania na mróz. Musisz wiedzieć, że nie wszystkie kosmetyki do pielęgnacji dłoni są polecane na zimę. Te, które w swoim składzie zawierają wodę, aromaty, sztuczne barwniki czy alkohol, lepiej odłożyć z powrotem na półkę. Zamiast nich doskonale sprawdzą się kredyt z gliceryną albo naturalnymi olejami o właściwościach nawilżających. Ich tłusta konsystencja będzie tworzyć dodatkową barierę ochronną.

Profesjonalne zabiegi na dłonie

Jeśli chcesz zadbać o dłonie w sposób profesjonalny i najbardziej skuteczny, zastanów się nad realizacją zabiegów w salonie kosmetycznym. Tam czeka na Ciebie zabieg na dłonie z parafiną, który doskonale wpływa nie tylko na nawilżenie skóry, ale również wygładzi ją. Warto wiedzieć, że skóra na dłoniach również ulega procesom naturalnego starzenia i także pojawiają się na niej bruzdy. 

Manicure dla idealnego wyglądu dłoni 

To prawda, że dłonie są naszą wizytówką i bardzo często wpływają na pierwsze wrażenie, tuż po ich podaniu na przywitanie. Nawet jeśli ukrywasz je zimą w rękawiczkach, to jednak w pracy, w domu, na kawie z przyjaciółką i podczas wszelkich aktywności wewnątrz, są odsłonięte. 

Raz na 3 tygodnie znajdź czas i poświęć godzinę na realizację manicure hybrydowego. Udaj się do stylistki paznokci, niech wyczaruje na Twoich paznokciach prawdziwe cudo. Zimą świetnie sprawdzą się lakiery brokatowe albo manicure, który zachwyca oryginalnymi wzorami. W okresie świątecznym postaw na kolorystykę w barwach białych, czerwonych, zielonych. Sprawdzi się też czerń i granat, a na Sylwestra złoto albo srebro. 

Pamiętaj jednak, że samo pomalowanie paznokci nie wystarczy. Zadbaj również o wysuszone zimnym powietrzem skórki – kosmetyczka ma na pewno szeroki wybór cążek do paznokci, dzięki czemu wykona zabieg ich usunięcia perfekcyjnie, przy zachowaniu optymalnego komfortu dla Ciebie. 

Co jest istotne przy wyborze salonu kosmetycznego, w którym zadbasz o dłonie i paznokcie zimą? Musisz mieć gwarancję, że wszelkie zabiegi odbywają się tam przy zachowaniu sterylności i higieny, a sprzęty i wszystkie przyrządy są regularnie dezynfekowane. To istotne nie tylko w czasach pandemii koronawirusa, ale zawsze, bez względu na okoliczności, aby móc zachować pełne zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here