maty do jogi Manduka

Joga obecnie jest powszechnie praktykowana, a wynika to z tego że daje ona poczucie odprężenia i wewnętrznego spokoju. Żeby ćwiczenia na macie były bezpieczne i wygodne, to koniecznie musimy pamiętać o kilku ważnych elementach. Joga, jest to rodzaj aktywności fizycznej, którą może praktykować każdy niezależnie od wieku. Jednakże, do jogi niezbędne są podstawowe elementy, a do nich zaliczyć możemy na przykład maty do jogi Manduka. Jakie są ich zalety i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

Maty do jogi Manduka – dlaczego warto?

Tym, co wyróżnia te właśnie maty jest wsioka przyczepność podczas praktykowania jogi. Ponadto, maty do jogi Manduka charakteryzują się również tym, że mają zwartą strukturę, a co za tym idzie nie mamy takiego uczucia, że dotykamy gąbkę. Dzięki temu otrzymujemy doskonałą ochronę naszych stawów, a do tego niezwykłą korzyścią jest to, że w przypadku tych właśnie mat higiena jest zdecydowanie większa niż w przypadku standardowych mat PVC. Maty tego producenta nie mają otwartych porów, a co za tym idzie pot oraz wilgoć mają utrdnione zadanie, żeby dostać się w głąb maty. Ponadto te artykuły nie strzępią się, nie pękają i nie blakną, więc będziemy mogli się nimi cieszyć przez bardzo długi czas.

Maty do jogi Manduka PVC

Producent, jakim jest firma Manduka w swojej ofercie ma maty, które są robione z różnych materiałów, w tym również znajdziemy maty, wyprodukowane z PVC. PVC, to po prostu polichlorek winylu i pomimo tego, że nazwa ta brzmi dosyć groźnie, to my nie musimy się niczym martwić. Firma Manduka swoje produkty wytwarza bez dodatku niebezpiecznych substancji, co jest potwierdzone przyznanym certyfikatem bezpieczeństwa OekoTex. Te właśnie produkty są testowane pod kątem takich substancji, jak sztuczne barwniki, czy też niebezpieczne plastyfikatory. W matach Manduka tego nie znajdziemy, dzięki czemu są one całkowicie bezpieczne. Jeżeli chodzi o maty wyprodukowane z PVC, to mają one wiele różnych zalet, a jedną z największą jest ich trwałość. Nawet przy niezwykle intensywnym użyciu maty z PVC, przez bardzo długi czas nie zauważymy żadnych oznak zużycia. Ponadto, pielęgnacja tych mat jest bardzo łatwa, co również jest bardzo dużym atutem.

Kauczuk

W ofercie firmy Manduka znajdziemy również maty, które wyprodukowane zostały z kauczuku. Sam fakt, że jest on materiałem w pełni naturalnym, stanowi jego ogromną zaletę. Jednakże, tym co sprawia że maty kauczukowe cieszą się taką popularnością, jest to że jest on antypoślizgowy. Kauczuk to materiał szorstki i lekko chropowaty, dzięki czemu może on w miejscu zatrzymać ręce w pasie z głową w dole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here