Czym się różnią konopie indica i sativa

Konopie indyjskie obrosły wieloma mitami, ale też zostały wokół nich utworzone różnorodne subkultury. Nic więc dziwnego, że wiele osób interesuje się tymi roślinami również w celach kolekcjonerskich –  dokładniej kolekcjonowania ich nasion. Warto w tym przypadku wiedzieć więc, z jakimi odmianami możemy mieć do czynienia.

Kolekcja nasion marihuany? Tak, to możliwe!

Warto zacząć od tego, że polskie prawo dopuszcza posiadanie nasion marihuany w celach kolekcjonerskich. Wszystko dlatego, że same nasiona nie posiadają żadnych związków psychoaktywnych i nie są wykorzystywane w celach narkotycznych. Dlatego też każdy, kto chce posiadać suche, niekiełkujące ziarenko konopi indyjskich, może sobie na nie pozwolić.

Czego zatem nie wolno? Oczywiście, ze względu na właściwości roślin, nie wolno ziarenek kiełkować ani hodować konopi indyjskich, podobnie jak zakazane jest posiadanie suszu roślinnego. Dlatego też miłośnicy marihuany muszą ograniczyć się jednak do satysfakcji płynącej z posiadania całej kolekcji suchych, szczelnie przechowywanych w szafce nasionek.

Odmiany konopi

Nawet posiadając same nasionka, warto coś o nich wiedzieć. Przede wszystkim warto zastanowić się, dlaczego niektóre kolekcjonerskie nasionka marihuany są cenniejsze lub mniej cenne, albo też dlaczego niektóre z nich uchodzą wręcz za prawdziwy rarytas. A wszystko dlatego, że między innymi należą do innych odmian.

Wśród odmian marihuany możemy wyróżnić dwie najważniejsze: indica i sativa. Oprócz nich istnieją także hybrydy oraz odmiany ruderalis, które są zazwyczaj najmniej znanymi rodzajami konopi.

Sativa

Sativa rośnie w cieplejszych klimatach (np. w Meksyku, Kolumbii czy Wietnamie), a czasem nawet w Afryce. Jest dobrze dostosowana do wysokich temperatur i dużej ilości słońca. Rośliny te są zazwyczaj wysokie, z długimi, wąskimi liśćmi. Pomiędzy liśćmi są też większe odstępy niż w przypadku odmian indica. Przykładem może być Dubai Poison.

Indica

Indica to z kolei – jak sama nazwa wskazuje – rośliny pochodzące z subkontynentu indyjskiego, zwłaszcza z obszarów górzystych Nepalu i Indii, gdzie klimat jest ostrzejszy i chłodniejszy. Indica ma też inną budowę: zazwyczaj jest niższym krzewem, o gęściej ustawionych liściach i pąkach. Do tej odmiany należy między innymi Bad Azz Kush.

Hybrydy i ruderalis

Hybrydy to rośliny, które nie są czyste genetycznie i łączą w sobie cechy indici i sativy. Mogą mieć róznorodny pokrój i właściwości, które łączą cechy obu odmian. Wśród nich przykładem może być Berry White.

Ruderalis z kolei jest stosunkowo najmniej znaną odmianą (inaczej dziką marihuaną), która może zasiedlać nawet daleko wysunięte na północ tereny, takie jak Syberia. Jest to odmiana bardzo wytrzymała, naturalnie zasiedla nawet nieprzystępne tereny przemysłowe. Charakteryzuje się bardzo niskim pokrojem i gęstymi liśćmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here