Czy usuwanie subitu jest niezbędne?

0
281

Każdy z nas wie, że azbest i eternit są toksyczne i niebezpieczne dla naszego zdrowia. Subit niestety nie jest tak popularny, a szkoda…bo należy dopisać go do grona tych szalenie groźnych substancji. Zatem odpowiedź na powyższe pytanie – czy usuwanie subitu jest rzeczywiście koniecznie – może być tylko jedna: tak! Trzeba się go jak najszybciej pozbyć! Tylko jak?

Czym jest subit?

Na szczęście w nowym budownictwie próżno szukać subitu. Znajdziemy go w starych, powojennych budynkach – używany był jako lepik, klej do parkietu przez kilka dziesięcioleci. Używanie subitu zostało surowo zakazane w drugiej połowie lat 90’, jednak mimo to niektóre firmy nadal z niego korzystały, ponieważ był tani i świetnie spełniał swoje zadanie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że subit może powodować:

  • powstawanie nowotworów (szczególnie tych zlokalizowanych w drogach oddechowych);
  • białaczkę;
  • choroby trzustki oraz wątroby;
  • stany zapalne o różnym umiejscowieniu;
  • reakcje alergiczne (zarówno te wziewne, jak i skórne: trudne w diagnozowaniu wykwity skórne, wysypki itp.);
  • bóle głowy.

Na podstawie powyższych informacji sam już widzisz, że usuwanie subitu należy przeprowadzić najszybciej jak to tylko możliwe. Wszystkie opisane dolegliwości mogą dotknąć wszystkich – dorosłych i dzieci. Objawy są dość niejednoznaczne, dlatego diagnostyka i leczenie mogą być kosztowne i naprawdę długotrwałe.

Jak usunąć subit?

Usuwanie subitu to nie lada rzecz – nie możesz dokonać tego na własną rękę. Usuwanie subitu musi przeprowadzić doświadczona, profesjonalna firma, która wie, jak obchodzić się z tym niebezpiecznym materiałem. Specjalistyczna odzież ochronna wraz z maseczkami to nieodłączne elementy ekwipunku takiej firmy. Ponadto trzeba zastanowić się nad tym, co zrobić ze ściągniętą substancją – nie możesz przecież wyrzucić jej po prostu do kosza na śmieci, gdyż narazisz w ten sposób inne osoby ze swojego otoczenia. Utylizacja subitu – znajdź przedsiębiorstwo, w którego ofercie znajduje się taka usługa.

Czy usuwanie subitu długo trwa?

Domyślam się, że zależy Ci na czasie. Na szczęście usuwanie subitu (o ile jest przeprowadzane przez rzetelną firmę z doświadczonym personelem) nie trwa długo. Wszystko zależy oczywiście od metrażu, jednak całość prac nie powinna zająć więcej niż kilka dni. Do usuwania subitu używa się specjalistycznego odkurzacza wyposażonego w odpowiednie filtry. Niekiedy koniecznym może okazać się użycie dużych szlifierek planetarnych z ostrzami PCD. Ty nie będziesz musiał martwić się o tego rodzaju osprzęt – wszystko znajduje się na wyposażeniu firmy oferującej usuwanie subitu. Pozostaje jeszcze tylko jedno pytanie.

Której firmie powierzyć usuwanie subitu?

Mam dla Ciebie jeden sprawdzony adres, pod którym znajdziesz profesjonalistów zajmującym się usuwaniem subitu od kilku ładnych lat. Firma Łukasz Nowak może poszczycić się ponad 300 zadowolonych klientów, nowoczesnym sprzętem, wyszkoloną kadrą i przede wszystkim nieocenionym doświadczeniem. Wejdź na www.usuwaniesubitu.com (profesjonalne strony internetowe) i zapoznaj się z tym tematem. Znajdziesz tam całą masę przydatnych informacji odnośnie tego, czym tak naprawdę jest subit, jak go rozpoznać i jak skutecznie się go pozbyć. Już na podstawie krótkiego wywiadu przeprowadzonego przez telefon pracownik firmy będzie w stanie ocenić, czy masz w swoim domu subit. Wycena usuwania subitu wykonana przez firmę Łukasz Nowak jest darmowa i całkowicie niewiążąca. Jeśli podejrzewasz, że stąpasz po niebezpiecznym subicie, to nie zwlekaj ani chwili – chroń zdrowie swoje i swojej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here