Zdjęcia stomatologiczne oraz laryngologiczne

Stomatologiczny tomograf komputerowy CS 9300 to z całą pewnością nowoczesny system obrazowania radiologicznego, który jest dostępny na rynku. Dzięki niemu można otrzymać dokładny obraz z wykorzystaniem popularnych technologii. Podczas badania urządzenie wykorzystuje wiązkę promieniowania CBCT.

Tomograf komputerowy

Trzeba przyznać, że tomograf komputerowy to przede wszystkim możliwość wykonania tomografii 3D oraz pantomografii 2D. Z takiego urządzenia korzystają nie tylko stomatolodzy, ale również laryngolodzy. Zróżnicowane programy diagnostyczne dopasowują się do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Urządzenie można zastosować do takich rzeczy, jak na przykład: przypadki wymagające obrazowania szczęki i żuchwy, obrazowanie pojedynczego stawu skroniowo-żuchwowego oraz przypadki wymagające obrazowania głowy. Ważne jest to, że urządzenie to działa z ogromną dokładnością. Jest to naprawdę ogromna zaleta, która jest doceniana przez każdego pacjenta.

Specyfikacja techniczna

Strona internetowa https://tomo3d.pl zawiera wszelkie informacje, które mogą być przydatne każdemu pacjentowi. Dla lekarzy ważna jest także specyfikacja techniczna, dzięki której mogą lepiej poznać urządzenie z jakim pracują niemalże każdego dnia. Typ sensora jest przede wszystkim ciągły, aczkolwiek mogą się zdarzyć także urządzenia impulsowe. Czas skanu to zaledwie kilka sekund. Badanie trwa więc naprawdę bardzo krótko. Pole obrazowania może być pokazane w takich wymiarach, jak na przykład: 5×5, 8×8, 10×5, 10×10, 17×6, 17×11, 17×13,5. Czas rekonstrukcji zależy przede wszystkim od konfiguracji komputera, aczkolwiek może trać kilka minut. Pacjent, który zostanie skierowany do Pracowni Tomografii Stomatologicznej i Laryngologicznej powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie są przeciwwskazania do przystąpienia na badanie.

Wraz z wynikami badań każdy pacjent otrzymuje, przede wszystkim na nośniku przeglądarkę Kodak Dental System CS 3D Imaginig. Aby odtworzyć oprogramowanie trzeba posiadać wymagania systemowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here