Zasady doboru paska do spodni

Pasek do spodni z jednej strony jest drobiazgiem, a z drugiej potrafi dużo powiedzieć o wiedzy modowej jego właściciela. Właściwie dobrany pasek jest potwierdzeniem dobrego gustu. Źle dobrany potrafi zepsuć całą stylizację. Znaczenie ma nie tylko jego kolor, ale także wielkość i rodzaj klamry. Warto poznać kilka zasad dotyczących doboru paska, aby uniknąć kłopotliwej wpadki modowej.

Jaki pasek do oficjalnej stylizacji?

Pasek do spodni ma być jednocześnie estetyczny i funkcjonalny. Przytrzymuje spodnie, a przy tym świadczy o klasie i guście jego właściciela. Dobierając pasek do spodni garnituru, należy zwrócić uwagę, aby pasował kolorem i materiałem do butów oraz pozostałych dodatków. To najważniejsze zasady stylu formalnego, których należy bezwzględnie przestrzegać. Wybierając buty oraz pasek warto postawić na klasykę. Skórzany pasek powinien mieć stonowany kolor. Optymalnym wyborem będzie czerń lub ciemny brąz. Klamra paska musi być dyskretna. Jej kolor powinien być dopasowany do koloru spinek do mankietów oraz zegarka. To sprawi, że cały strój będzie tworzył dobrze skomponowaną całość. Ale oprócz wersji klasycznej mamy jeszcze paski męskie do nieoficjalnych stylizacji.

Jaki pasek do stylizacji nieoficjalnej?

Smart-casual to złoty środek między stylem oficjalnym a codziennym. Przykładową stylizację smart-casual tworzy marynarka, spodnie chinosy oraz koszula lub gładki t-shirt. Tutaj możemy trochę bardziej poszaleć. Niemniej jednak warto zachować wspomnianą wcześniej zasadę kolorów. Bezpieczną stylizacją okaże się wybór klasycznego, skórzanego paska do spodni, który nie będzie aż tak elegancki, jak w oficjalnej stylizacji. Do stylizacji smart-casual pasują nie tylko paski skórzane, ale także modele wykonane z zamszu lub paski parciane. Dla osób lubiących eksperymenty modowe dobrym rozwiązaniem będzie pasek w jaskrawym kolorze, korespondujący z kolorystyką zegarka. W przypadku takiego wyboru warto zadbać o odpowiednie tło w postaci ubioru gładkiego i pozbawionego wzorów.

Na co zwrócić uwagę, kupując pasek?

Jeszcze przed rozpoczęciem gonitwy po sklepach warto zastanowić się, do czego będzie noszony nowy pasek. Pomoże to zawęzić krąg poszukiwań i wybrać model idealny do naszej stylizacji. Na pewno nie warto szukać uniwersalnych rozwiązań, które będą pasować do każdego ubioru. W przypadku pasków do spodni uniwersalne rozwiązania po prostu nie istnieją. Klasyczny pasek skórzany w kolorze ciemnego brązu nigdy nie będzie pasował do szortów. Kupując pasek, warto pamiętać o kolorystyce posiadanych butów. Jeżeli w garderobie mamy obuwie w różnych kolorach, to do każdej pary powinniśmy dobrać odpowiedni pasek. Oprócz klasycznych stylizacji warto mieć także luźny pasek, który sprawdzi się w mniej formalnych sytuacjach.

Szukając idealnego paska, warto zajrzeć również na stronę https://polskagalanteria.pl/Skora-naturalna,c,13, na której prezentowany jest szeroki wybór torebek damskich na każdą okazję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here