Zakup Kajaka z Internetowego Sklepu Kajakowego

0
1635

Dla każdego zapalonego kajakarza, w końcu męczące staje się używanie kajaków z wypożyczalni. Oznacza to, że czas pomyśleć o własnej łodzi. Jednak jak się zabrać do kupna kajaka? Nie jest to na szczęście zbyt skomplikowane.

Zanim jednak dokonamy zakupu, musimy wiedzieć co dokładnie chcemy kupić i gdzie. Jeśli mamy już doświadczenie na kajakach nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów. Warto jednak zrobić sobie krótkie podsumowanie naszej wiedzy

Odpowiedni rodzaj kajaka

Wybierając kajak, mamy wiele rodzajów i modeli wśród których możemy przebierać. Podejmując decyzję najłatwiej podzielić je na sześć kategorii:

  • Turystyczne – Najpopularniejsze, wszechstronne modele. Zazwyczaj spotyka się je spokojnych, nizinnych rzekach i jeziorach. Za przykład takiego kajaka może posłużyć Traper marki Aquarius.
  • Pneumatyczne – Mają takie samo zastosowanie co turystyczne, jednak zajmują mniej miejsca i są o wiele łatwiejsze w transporcie. Obecne modele niewiele ustępują wytrzymałością kajakom polietylenowym, różnią się tylko nieco specyfiką użytkowania.
  • Morskie – Jak sama nazwa wskazuje, modele te przeznaczone są do podbijania mórz i oceanów, a także dużych jezior o charakterze morskim. Specjalna konstrukcja sprawia, że nie straszne im żadne fale. Klasycznym przykładem kajaka morskiego jest Greenland T produkcji Rebel.
  • Wędkarskie – Tutaj także nietrudno się domyślić zastosowania tych kajaków. Są duże, stabilne i komfortowe. Nie wygramy na nich żadnych wyścigów, ale za to z pewnością spędzimy wygodnie długi połów z wędką w przybrzeżnych szuwarach. Wśród kajaków wędkarskich sporą popularnością cieszy się Dagon marki FeelFree.
  • Górskie – Niewielkie, o  obłym kształcie, kajaki górskie są niezwykle wytrzymałe, przeznaczone do ekstremalnych zastosowań. Sprawdzą się na rwących, górskich rzekach, na których inne kajaki szybko by się rozbiły. Jako że kajakarstwo górskie to sport ekstremalny, to na takie modele decydują się wyłącznie poszukiwacze mocnych wrażeń. W Polsce często spotykamy się z łodziami marki DAG, głównie modelami SPY.
  • Sportowe – W tym przypadku trudno jednoznacznie określić cechy łodzi. Własności kajaka sportowego zależą od uprawianego sportu. Z drugiej strony, decydując się na taką łódź powinniśmy mieć już doświadczenie w danej dyscyplinie.

Gdzie kupimy kajak?

Zarówno kajak, jak i wszelki niezbędny ekwipunek najłatwiej zakupić przez internet. Sklepów stacjonarnych z odpowiednim sprzętem jest w Polsce niewiele i niekoniecznie oferują produkty najlepszej jakości. W sklepie internetowym dostępnym pod adresem https://gokajak.com/ znajdziemy zarówno kajaki, jak i wszelkiego rodzaju sprzęt żeglarski, który przyda nam się podczas spływu. Nie wychodząc z domu, w jednym miejscu możemy przygotować się na przyszłe podróże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here