Sukces branży IT w Poznaniu

W Poznaniu pracuje ponad 22 tys. programistów, a 6 tys. studiuje kierunki informatyczne. Coraz więcej firm w tym regionie rozwija się, prowadzi atrakcyjne projekty i poszukuje zarówno specjalistów, jak i siedziby oraz magazynów.

Branża IT zakochana w Poznaniu

Poznań zajął podium najbardziej przyjaznych dla biznesu miast w kategorii europejskich miast średniej wielkości – jak czytamy w rankingu „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2018/2019” opracowanym w lutym 2019 r. przez dziennikarzy The Financial Times. Poznań to również jedno z najważniejszych miast w Polsce, w których firmy z sektora IT najchętniej inwestują, co przyczynia się do rozwoju także innych branż, m.in. logistycznej.

Prężny rozwód odnotowują także start upy

W ponad 70 biurowcach, open space’ach, coffee pointach itd. pracuje kilkadziesiąt tysięcy wysoko wykwalifikowanych specjalistów i specjalistek IT. W stolicy Wielkopolski chętnie rozwijają się także start upy. Jest ich obecnie około 250, dzięki czemu Poznań trafił do czołówki polskich miast, w których powstają raczkujące firmy mające szansę na sukces.

Wiele z nich tworzy aplikacje i oprogramowanie dla biznesu. Rozwój branży IT ma też ogromne znaczenie dla rynku nieruchomości. Firmy z czasem zaczynają potrzebować biura lub większej siedziby, a niektóre także interesuje wynajem powierzchni magazynowych. Poznań pod tym względem ma bogatą ofertę.

Programiści, testerzy, eksperci Big Data itd. to zwykle osoby z maksymalnie 10-letnim stażem pracy. Poznań stał się niezwykle atrakcyjnym miastem dla inwestorów i jest jednym z najczęściej wybieranych jako siedziba firmy. Co więcej, w rankingu CMBRE „EMEA Tech Cities”, Poznań jest w pierwszej dziesiątce najprężniej rozwijających się miejsc.

Coraz większy potencjał Poznania

Przybywa tu firm, mieszkań, magazynów do wynajęcia w Poznaniu, zauważalny jest też szybki wzrost zatrudnienia, m.in. w sektorze technologicznym. Specjaliści IT, finansiści, specjaliści ds. logistyki itd. są tu wyjątkowo poszukiwani, a w planach są następne inwestycje z branż hi-tech. Wysoka dynamika zatrudnienia sprawia, że rozwijają się tu różne branże i chętnie prowadzone są inwestycje, powstają start upy, a firmy poszukują powierzchni biurowych, hal do wynajęcia czy magazynów na wynajem w Poznaniu oraz okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here