Praktyczne informacje jak wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlaka

Jeżeli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, to zapewne jesteś jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Twoje dziecko obecnie karmione jest tylko i wyłącznie pokarmem matki albo ewentualnie pije mleko modyfikowane. Zapewne zastanawiasz się kiedy Twoje dziecko zacznie jeść inne pokarmy i co znajdzie się w jego diecie na początku.

Jeżeli zastanawiasz się jak wprowadzać pokarmy niemowlakowi, to powinieneś wiedzieć, że pierwsze pokarmy poza mlekiem wprowadza się do diety dziecka, które ma około sześć miesięcy. Najpierw powinieneś zacząć od warzyw, a dokładnie marchewki. Po ugotowaniu marchewki (oczywiście bez przypraw) musisz zrobić z niej przecier albo zupkę. Przez pierwsze dni dawaj dziecku po jednej łyżeczce, góra dwóch takiego przecieru. Niemowlak musi przyzwyczaić się do nowego smaku. Systematycznie zwiększając mu dawkę zupki z marchewki możesz powoli dokładać kolejne warzywa, np. ziemniaki oraz pietruszkę.
Interesując się jak wprowadzać pokarmy niemowlakowi powinieneś zapamiętać, że po warzywach przychodzi czas na owoce. Najlepiej zacząć od musu z jabłka. Taki owoc można także zetrzeć. Podajemy go podobnie jak warzywa, czyli zaczynamy od małych dawek, które stopniowa zwiększamy. Po jabłuszku możemy wprowadzić kolejne owoce, np. maliny, porzeczki oraz jagody.
Zastanawiając się jak wprowadzać pokarmy niemowlakowi zapamiętaj, że po warzywach i owocach przychodzi czas na produkty zbożowe, czyli kleiki oraz kaszki. Początkowo powinniśmy zdecydować się na kaszki i kleiki, które są dobrze strawne. Dodając produkty zbożowe do diety naszego dziecka pamiętajmy, że nie powinniśmy go zmuszać do jedzenia. Kleiki możemy po jakimś czasie łączyć razem z owocami. Większość dzieci uwielbia takie połączenie, bo to pierwszy deser w ich życiu.
Jeżeli interesujemy się jak wprowadzać pokarmy niemowlakowi, to koniecznie musimy wiedzieć, że po warzywach, owocach oraz produktach zbożowych przychodzi czas na pyszne mięsko. Dziecko bardzo potrzebuje żelaza zawartego w mięsie, ponieważ od kilku tygodni skończyły mu się już zapasy żelaza, które miał od matki. Pierwsze mięso jakie możemy wprowadzić, to kurczak, królik oraz indyk. Takie mięsa powinniśmy dawać najpierw zmiksowane razem z zupką warzywną. Oczywiście początkowo w małych ilościach. Z biegiem czasu możemy dołączyć także inne mięsa, np. cielęcinę i wołowinę.
Jeżeli zastanawiamy się jak wprowadzać pokarmy niemowlakowi do jego diety, to powinniśmy poczytać książki i gazety dla rodziców małych dzieci. Znajdziemy tam różne artykuły, które dotyczą zdrowej diety dziecka. Również blogi poradnikowe mogą być przydatne.
Swoją wiedzą na temat jak wprowadzać pokarmy niemowlakowi możemy także czerpać od naszych mam, a także znajomych, którzy mają już dzieci. Takie osoby mają doświadczenie i na pewno podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Pomogą nam zapewne także ugotować takie zupki i przeciery.
Skoro już wiemy jak wprowadzać pokarmy niemowlakowi do jego diety, to teraz możemy być już spokojni, że nasze dziecko będzie dobrze się odżywiało i zdrowo rosło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here