rowerek biegowy

Dużo wody w rzece upłynie, zanim nasz maluszek, zasiądzie przed kierownicą roweru z prawdziwego zdarzenia. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu musimy rezygnować z korzyści, jakie daje jazda rowerowa Już od drugiego roku życia, możemy rozwijać umiejętności motoryczne dziecka przy pomocy rowerka biegowego. W ofercie naszego sklepu znajdziesz w bardzo atrakcyjnych cenach, rowerki biegowe znanych marek jak KinderKraft, Barbie czy Chicco.

Zalety rowerka biegowego

Rowerek biegowy wywiera bardzo pozytywny aspekt na rozwój fizyczny i motoryczny dziecka. Do jego licznych atutów należą:

  • rozwój koordynacji ruchowej. To zdolność do wykonywania różniących się od siebie, złożonych czasowo i przestrzennie ruchów. Jazda na rowerku biegowym wymagająca współpracy ruch, nóg oraz tułowia znacząco ją poprawia.
  • rozwój aparatu ruchowego. Rower jest wprawiony w ruch poprzez intensywną pracę mięśni nóg, naciskających na pedały. Regularny wysiłek stymuluje rozwój kości oraz mięśni nóg.
  • redukcja ryzyko nadwagi i otyłości. Już co piąte dziecko cierpi z powodu nadwagi. Wysiłek fizyczny, pozwala na spalenie nadmiaru kalorii, a tym samym zapobiega nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
  • wzrost ogólnej wydolności organizmu, w tym objętości płuc i ilości czerwonych krwinek.
  • pomoc w radzeniu sobie ze stresem. Podczas przejażdżki na rowerze, mózg wytwarza endorfiny (“hormony szczęścia”). Pomagają one dziecku w zachowaniu równowagi emocjonalnej, a także radzeniu sobie ze stresem, nudą i frustracją.

Nie należy też zapominać o towarzyskim, socjalnym aspekcie przejażdżek rowerowych. Stanowią one dobrą okazję do poznania nowych kolegów i koleżanek. Zawiązane w ten sposób znajomości, stanowią dobrą okazję do treningu umiejętności społecznych.

Rowerowe bezpieczeństwo

Rowerek biegowy jest świetnym sposobem na zagwarantowanie prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka. Korzystając z niego, należy jednak pamiętać o pewnych elementarnych zasadach bezpieczeństwa. W komplecie z rowerem koniecznie zakupmy kask oraz nakolanniki. W razie upadku uchronią one wrażliwe punkty ciała dziecka przed urazami. Organizm podczas wysiłku fizycznego, szybko traci wodę. Proces ten staje się szczególnie dotkliwy podczas upałów, grożąc odwodnieniem, a nawet udarem. Pamiętajmy więc by zaopatrzyć naszego szkraba na rowerowe eskapady w odpowiednią ilość napojów (najlepiej niegazowanej wody mineralnej). Podczas dłuższych przejażdżek, nieodzowny może okazać się też prowiant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here