Lalki jako świetny prezent dla dziewczynki

Aktualnie, w okresie przedświątecznym, coraz więcej rodziców zastanawia się, jaki prezent wybrać dla swojej pociechy. Podobny dylemat pojawia się również przed urodzinami albo nawet imieninami dziecka (jeśli są obchodzone w danej rodzinie), pierwszym czerwca i innymi okazjami, w związku z którymi planujemy obdarować pociechę prezentem.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się klasyczne zabawki, a więc są to różnego rodzaju pojazdy takie jak: samochody, traktory, koparki oraz samoloty, rakiety, z których ucieszy się niejeden chłopiec. Dla dziewczynki często poszukiwane są sympatyczne, milutkie i mięciutkie maskotki lub lalki. Jeśli chodzi o te ostatnie, to z pewnością jest w czym wybierać – od malutkich po naprawdę duże.

I tak mamy na przykład całe rodziny lalek z ich dziećmi, do których dokupić możemy różnego rodzaju dodatki, np. domy i elementy wyposażenia: meble, samochody, zabawkowe konie, pieski, gadżety do czesania i oczywiście przeróżne ubranka na każdą okazję – od codziennych po suknie balowe w całej gamie kolorystycznej i każdym stylu. Są lalki z zestawem tematycznym, takie jak: lalka – mama z dziećmi i dodatkami służącymi opiece, lalka z koniem lub kucykiem lub innym pupilem, lalka z całym zakładem fryzjerskim, w sklepie, na wakacjach. Pomysłowość producentów zabawek zdaje się nie mieć końca.

Są też lalki szmaciane, które mogą z powodzeniem pełnić funkcję ulubionej przytulanki i towarzyszki zarówno zabaw jak i snu.

Inną bardzo popularną kategorią są lalki – dzidziusie. Bobasy są bardzo popularne i wybierane dla córeczek również w sytuacji, gdy w rodzinie pojawia się małe dziecko. Dziewczynki często naśladują swoje mamusie i opiekują się lalką bobasem podobnie jak mama opiekuje się swoim niemowlakiem. Zmieniają mu pieluchę, kąpią w wanience, czeszą króciutkie włoski. Do lalek takich również dostępny jest szereg kompatybilnych dodatków, np. ubranka, czapeczki, opaski na głowę, buciki, zabawki, smoczki, kubki, butle do karmienia (ciekawe są takie, które sprawiają wrażenie, że mleko znika, gdy butla przekręcana jest do góry dnem), wanienki, nocniki, kołyski i łóżeczka z pościelą.

W ofercie producentów zabawek są zarówno klasyczne lalki bobasy jak i niesamowicie wyglądające lalki niemowlaki jak żywe, które zaskakują swym podobieństwem do prawdziwego malucha. Są też lalki interaktywne, które mówią i śpiewają oraz zamykające oczy, gdy są w pozycji leżącej.

Dziewczynki uwielbiają troszczyć się o swoje lalki – dzidziusie. Im bardziej przypominają prawdziwego bobasa, tym lepiej. Nieodzownym elementem, który musi posiadać fanka lalek – dzidziusiów są oczywiście wózki. Mamy tutaj do wyboru, jak w przypadku prawdziwych wózków, zarówno gondole jak i spacerówki. Świetnym pomysłem na zapewnienie dziecku atrakcji i zajęcia na dworze jest zabranie lalki na spacer. Niejedna dziewczynka doceni, że może cieszyć się obecnością ulubionej zabawki również poza domem.

Lalki i dzidziusie to bez wątpienia świetna zabawka, która uczy troskliwości, empatii i odpowiedzialności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here