Jaka poduszka na ból barku? Znajdź najlepsze rozwiązanie

0
232

Ból barku to powszechna dolegliwość, która znacząco obniża jakość życia. Dyskomfort może się pojawić w ciągu dnia lub w nocy. A jak sobie z nim radzić? To proste – znajdź poduszkę, która zapewni Ci zdrowy i spokojny sen!

Ból barku – jakie ma przyczyny?

Czy wiesz, że ból w barku to jedna z 3 najpowszechniejszych dolegliwości wśród sportowców? Ta przypadłość może mieć charakter przeciążeniowy lub urazowy. Do nadwyrężenia stawu ramiennego często dochodzi w skutek zbyt długiego trzymania rąk uniesionych ponad głową. Ból może pojawić się w czasie mycia okien, przy wymianie żarówki lub w wyniku przybrania złej pozycji podczas snu.
Przyczyną dyskomfortu mogą być też urazy splotu barkowego, zapalenia wielomięśniowe, zmiany zwyrodnieniowe i choroby reumatyczne. Podczas leczenia bądź rehabilitacji warto zmienić poduszkę na model, który zniweluje przykre dolegliwości bólowe. Przeczytaj o rozwiązaniach polecanych przez specjalistów!

Poduszka na ból barku – warto po nią sięgnąć

Ból w obrębie stawu ramiennego utrudnia zasypianie, ponieważ uniemożliwia optymalne ułożenie ciała na poduszce. Nadwyrężony bark może być lekko opuchnięty i ciepły, co dodatkowo wzmaga dyskomfort. Jeśli w nocy często się budzisz i czujesz, że jest Ci niewygodnie, to najwyższy czas pomyśleć o odpowiedniej poduszce.
Modele ortopedyczne, takie jak poduszka TEMPUR® Ombracio, to starannie zaprojektowane wyroby o właściwościach leczniczych. Takie poduszki są zalecane pacjentom w trakcie leczenia bądź rehabilitacji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii poduszka ortopedyczna stanowi solidne podparcie dla głowy, szyi i ramion. Po wyroby medyczne mogą sięgać osoby w różnym wieku, które borykają się z pulsującym lub uciskającym bólem. Dzięki nim użytkownik szybko odczuje ulgę i dobrze się wyśpi.

Jak dopasować poduszkę do indywidualnych potrzeb?

Poduszki ortopedyczne mogą mieć różny kształt, wysokość i twardość. Idealny model powinien być dobrze dopasowany do Twojego ciała. A na co trzeba zawrócić szczególną uwagę? Poduszka nie może być za mała. Na jej powierzchni musisz wygodnie ułożyć głowę, szyję i ramiona. Dlatego warto wybierać modele profilowane, które posiadają wgłębienia i dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.
W przypadku dolegliwości bólowych najlepiej sprawdzą się poduszki o średniej twardości oraz takie, które zapamiętują kształt ciała. Na poduszce wykonanej z pianki memory nie musisz szukać dogodnej pozycji, ponieważ jej powierzchnia od razu dostosuje się do wagi i temperatury Twojego ciała.
Ważnym parametrem jest również wysokość poduszki. Modele wyższe są polecane osobom o większej masie ciała, a poduszki o wysokości do 12 cm to dobry wybór dla osób szczupłych i niskich.

Poduszka na ból barku – jak dokonać właściwego wyboru?

Jeśli ból barku utrudnia Ci wstawanie z łóżka, zainwestuj w zdrowie i zamów model zrobiony z wysokiej jakości materiałów. Dobrym rozwiązaniem będzie wkład wykonany z milionów komórek wiskoleastycznych, które błyskawicznie dostosowują się do kształtu ciała.
Taką innowację zastosowano w produktach marki TEMPUR®. Dzięki unikalnej technologii ciężar ciała rozkłada się równomiernie, co pozwala zredukować napięcie w mięśniach i ból stawów. Materiał, który wypełnia poduszki TEMPUR®, został zaprojektowany na podstawie technologii NASA i otrzymał wiele nagród. Nie znajdziesz żadnego zamiennika!
Pełną ofertę marki TEMPUR® przejrzyj w sklepie internetowym SalonSnu.pl lub w stacjonarnych salonach Komfort Snu w Bydgoszczy i Toruniu.
Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna zwiększy Twój komfort i umożliwi Ci szybki powrót do dawnej sprawności. Prawidłowe ułożenie ciała w trakcie snu sprawi, że mięśnie szybciej się zregenerują, a Ty z łatwością uporasz się z chorobą, która wywołuje stan zapalny. Dlatego nie zwlekaj – zamów poduszkę TEMPUR® jak najszybciej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here