Jak zaaranżować listwy w mieszkaniu – poznaj kilka rad

Listwy oświetleniowe LED są stylowym i bardzo estetycznie wyglądającym oświetleniem dodatkowym. Z oczywistych względów nie mogą być używane jako oświetlenie główne, są za to bardzo funkcjonalne i wprowadzają do pomieszczenia miłą atmosferę. Jak je jednak zamontować w poszczególnych pomieszczeniach w mieszkaniu.

Listwy oświetleniowe w salonie

Listwy oświetleniowe warto zamontować w salonie. Nie pochłaniają one tyle energii co zwykłe oświetlenie i można je ułożyć w zasadzie dowolnie. Świetnie sprawdzą się jako oświetlenie podczas oglądania filmu, gdy chcemy wyłączyć światło ale nie chcemy siedzieć w zupełnych ciemnościach.

Można listwy założyć sposób nie utrudniający odbioru obrazu, np. przy podłodze. Można wyłożyć je wokół telewizora we wnęce lub w innych wybranych miejscach. Niezaprzeczalną zaletą listw LED jest to, że mogą być położone i przy podłodze jak i przy suficie, otwiera to wiele możliwości jeśli chodzi o aranżację wnętrza salonu. Po wyłączeniu nie rzucają się w oczy i nie psują aranżacji, są jednak świetną alternatywą dla zajmujących więcej miejsca klasycznych lamp. Mogą więc być zamontowane zarówno w dużych jak i małych salonach.

Listwy oświetleniowe w sypialni

Listwy oświetleniowe z diodami LED spełniają w sypialni raczej rolę estetyczną. Mają wprowadzić w odpowiedni nastrój. Dowolność w ich montażu umożliwia wiele wariacji pod tym względem. Umieścić je można wokół łóżka, lub na suficie. Taśma LED może też być umocowana wzdłuż wezgłowia, lub przy lustrze jeśli takie wisi na sypialnianej ścianie. Producenci oferują listwy oświetleniowe w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego łatwo jest wybrać taką, która będzie najlepiej pasować do naszej sypialni.

Listwy oświetleniowe w kuchni

Zamontowanie listew w kuchni lub jadalni może być bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Jest to pomieszczenie, do którego zdarza się zaglądać o każdej porze dnia i nocy, więc zamontowanie listwy oświetleniowej w kuchni eliminuje konieczność zapalania „dużego” światła, co może skutkować wybudzeniem domowników. Listwa wokół stołu, nada odpowiedniej atmosfery zwłaszcza jeśli dodatkowo zapali się stojące na stole świece. Nikt przecież nie powiedział, że nie może być romantycznie w domowej kuchni. Pociągnięta taśma LED wzdłuż podłogi prowadząca od wejścia do kuchni do lodówki, znacząco ułatwi poruszanie się, zwłaszcza osobom gorzej widzącym, które nie chcą szukać włącznika światła.

Listwy oświetleniowe w łazience

W łazience listwy oświetleniowe spełnią funkcję i estetyczną i praktyczną. Ułatwią poruszanie się po niej przy wyłączonym świetle, a zarazem bardzo efektownie wyglądają. Atmosfera w łazience staje się kojąca, gdy jest ona oświetlona listwą LED. Znajdziesz je pod tym linkiem https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/76-listwy. Szczególnie podczas relaksującej kąpieli w wannie. Położona na wysokości jej górnej krawędzi przy ścianie, lub wokół wanny listwa LED gwarantuje intymność i wyciszenie. Jest to doskonała alternatywa dla świeczek, jeśli ktoś z jakichś powodów nie chce ich zapalać. Oczywiście zamontowanie listwy wokół lustra jest niemal oczywisty, jeśli decydujemy się na takie oświetlenie.

Listwy oświetleniowe w przedpokoju i korytarzu

Listwy LED są nieomal zbawienne w przedpokojach lub korytarzach, które są słabe oświetlone. Zapobiegają one potknięciu lub innemu urazowi. Zwłaszcza położone wzdłuż schodów do piwnicy lub schowka, poprawiają komfort poruszania się. W korytarzach można je zamontować na środku ściany, szczególnie w miejscach publicznych ułatwiają ewentualną ewakuację, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby w ten sposób zamontować je w mieszkaniu. Jak się okazuje listwy oświetleniowe nie są już tylko alternatywą dla klasycznych lamp, są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem dla każdego pomieszczenia naszego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here