zdrowe piersi - jak się o nie troszczyć?

Mimo, że kształt oraz rozmiar biustu dostałyśmy od natury, to nie znaczy, że nie możemy nic z nim zrobić. Jest wiele metod dzięki, którym nasze piersi staną się pełniejsze i jędrniejsze. Pamiętajmy jednak, że wygląd to nie wyszło, ważniejsza jest profilaktyka raka piersi. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne oraz ćwiczenia powinny iść w parze z regularnym badaniem biustu.

Regularne badania piersi

Biust zbudowany jest z tkanki gruczołowej, to w niej czasami tworzą się zmiany. W niektórych przypadkach, mogą być one niebezpieczne. Jednak, żeby to wiedzieć musimy się regularnie badać. Najlepszą profilaktyką jest samodzielnie wykonywany test kontrolny w domu, wystarczy go robić raz na miesiąc oraz systematyczne wykonywanie USG i mammografii.

Na pierwszej wizycie USG z reguły dowiadujemy się z jakiej tkanki są zbudowane nasze piersi. Dzięki temu łatwiej jest nam kontrolować zdrowie piersi. Jeżeli zostały one opisane jako tłuszczowo-gruczołowe lub z przewagą tkanki tłuszczowej, wystarczające będzie regularne USG. W przypadku, gdy piersi zostały opisane inaczej, należy wykonać badanie uzupełniające, jakim jest mammografia.

Dieta dla piersi

Zdrowa, zbilansowana dieta ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jeżeli będziemy o nią dbały, spowolnimy proces starzenia się skóry oraz zapobiegniemy wystąpieniu raka piersi. Co należy spożywać, żeby skutecznie chronić się przed chorobami piersi?

Wystarczy każdego dnia spożyć szklankę mleka sojowego lub 120 g tofu. Bardzo ważne jest również umieszczanie w swojej diecie ryb, błonnika, warzyw i owoców, zwłaszcza cytrusów.

Nie możemy zapomnieć również o regularnym piciu zielonej herbaty, unikać za to powinnyśmy cukru, alkoholu oraz innych używek.

Przeczytaj też: http://www.diamondchand.pl/opalanie-jak-to-robic-bezpiecznie/

Ćwiczenia modelujące biust

Aby utrzymać jędrny i piękny biust bardzo ważne jest, żeby regularnie wykonywać specjalne ćwiczenia. Które z nich są najskuteczniejsze?

Motylki – aby wykonać to ćwiczenie, należy położyć się na plecach, rozstawić nogi szeroko i ugiąć je w kolanach. Następnie rozkładamy ręce na boki, unosimy i krzyżujemy nad biustem – odliczamy do 5. W ten sposób napinamy mięśnie klatki piersiowej. Należy wykonać 3 serie po 12 powtórzeń, najlepiej z ciężarkami dobranymi do swojej kondycji.

Pompki – aby wykonać to ćwiczenie, należy położyć się na brzuchu, ugiąć nogi w kolanach. Następnie unieś lekko ciało, tak by móc oprzeć się na rękach oraz kolanach. Dłonie powinny być ułożone szerzej niż na szerokość barków. Kolejnym etapem jest powolne ugięcie łokci i zbliżenie ciała do podłogi. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Należy wykonać 3 serie po 10 powtórzeń.

Ściskanie piłki – aby wykonać to ćwiczenie, należy usiąść ze skrzyżowanymi nogami. Następnie chwycić piłkę w obie ręce i unieść ją na wysokość klatki piersiowej. Wtedy łokcie i dłonie są na jednej wysokości. Kolejnym etapem jest ściśnięcie piłki z całej siły i odpoczynek. Należy wykonać 3 serie po 30 powtórzeń.

Źródło: https://terazmoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here