Jak dopasować sprzęt AGD do kuchni w stylu retro

Urządzając kuchnię, warto rozważyć styl retro. Pomieszczenie nawiązujące estetyką do dawnych trendów, będzie niezwykle oryginalne i klimatyczne. Styl retro nada też kuchni przytulności, uczyni ją elegancką, ciepłą i zachęcającą do wspólnego pichcenia. Jak stworzyć dopracowaną w każdym szczególe kuchnię vintage? Jak wybrać odpowiednie AGD?

Czym się charakteryzuje kuchnia w stylu retro?

Styl retro daje ogromne pole do popisu. Aranżacja może bowiem nawiązywać do dowolnej epoki. Jeśli chodzi o kuchnię, może być stylizowana na elegancką kuchnię w kamienicy albo na przytulną, rustykalną kuchnię w wiejskim domu. Popularnością cieszą się także typu paryskie bistro czy z dużą ilością naturalnych dodatków. W kuchni stylizowanej na vintage nowe łączy się z dodatkami z drugiej ręki. Charakteru pomieszczeniu nadają frezowane meble, klasyczne gałki i uchwyty, drewniany stół czy eleganckie krzesła. Ważną rolę odgrywają również dodatki: słoiki czy kosze do przechowywania, drewniane akcesoria, zdobione naczynia.

Kuchnia retro – nie tylko meble, ale i sprzęt AGD

Aby kuchnia prezentowała się spójnie i cieszyła oko, trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią zabudowę, ale i o sprzęt AGD. Ten o nowoczesnym, wręcz minimalistycznym wyglądzie będzie kontrastował z estetyką kuchni vintage i zepsuje efekt. Znacznie lepszym pomysłem będą urządzenia AGD stylizowane na minioną epokę.Coraz więcej producentów decyduje się na wypuszczenie linii retro. W sklepach pojawiają się lodówki, czajniki, mikrofalówki, piekarniki elektryczne retro. Sprzęt ma dawną estetykę, klasyczne uchwyty czy zdobienia, ale zapewnia pełną funkcjonalność i wszystkie nowoczesne rozwiązania, dzięki którym gotowanie jest wygodne i przyjemne.

Jak dobrze wybrać piekarnik elektryczny retro?

W kuchni nie może zabraknąć piekarnika. Ten w kuchni retro powinien mieć współgrający z wykończeniem, meblami i dodatkami wygląd. Najlepiej, by miał klasyczny wygląd, zachwycał detalami, takimi jak efektowny uchwyt czy tradycyjny odmierzacz czasu.Wybierając klasyczny piekarnik elektryczny retro, trzeba zwracać uwagę i na estetykę, i na jakość wykonania. Sprzęt powinien być solidny, oferować nowoczesne funkcje, być łatwy w czyszczeniu. Dzisiejsza kuchnia retro może mieć nostalgiczny klimat, ale jakością sprzętu w niczym nie powinna odbiegać od nowoczesnych kuchni, dlatego wysokiej klasy piekarnik elektryczny retro to podstawa.

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here