By organizacja urodzin dla dzieci nie stała się koszmarem

Każdy rodzic wie, że posiadanie dzieci to mnóstwo radości, ale czasem jeszcze więcej obowiązków. Jednym z przyjemnych obowiązków, które potrafią się przerodzić w niemały koszmar, jest organizacja urodzin dla dzieci. Z naszym poradnikiem nie musisz się jednak niczego obawiać. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by przyjęcie dla dzieci się udało.

Oszczędź sobie nerwów – nie odkładaj na ostatnią chwilę

Koszmar związany z organizacja urodzin dla dzieci związany jest prawie zawsze z nadmiernym zwlekaniem. Zbyt późno wysłane zaproszenia mogą sprawić, że na przyjęciu nie pojawią się najważniejsi przyjaciele Twojej pociechy. Jeszcze trudniej jest, jeśli zależy Ci na organizacji przyjęcia w jakimś popularnym, często oblegamy miejscu dla dzieci, np. ulubionej sali zabaw. W takich miejscach rezerwację najlepiej zrobić nie później niż dwa miesiące wcześniej, by później się nie rozczarować.

Nawet jeśli urodziny mają odbyć się u Ciebie w domu lub ogrodzie pamiętaj o wysłaniu zaproszeń odpowiednio wcześniej. Zwłaszcza jeśli przyjęcie ma być dla tych mniejszych dzieci, których rodzice będą musieli się zorganizować i przywieść oraz odebrać swoja pociechę. Przy młodszych dzieciach warto się też upewnić, czy zaproszenie dotarło do rodziców.

By nie było nudno

Im młodsze dzieci, tym ważniejsze jest to, by to rodzice zadbali o odpowiedni atrakcje podczas przyjęcia. Jeśli urodziny dla dzieci odbędą się w miejscu typu salka zabaw, nie masz tego problemu. Zwykle jest tam dość zajęć dla dzieci, a często nawet animator wliczony jest w cenę.

Co innego jeśli przyjęcie ma się odbyć u Ciebie, wtedy koniecznie musisz zadbać o jakieś atrakcje. Możesz je zorganizować samemu, ale jeśli nie lubisz tego typu zajęć, lub zwyczajnie nie masz czasu, możesz też skorzystać z wynajętego animatora. Warto jednak zatroszczyć się o taką osobę przynajmniej kilka tygodni wcześniej.

Jeszcze jedna rada- jeśli przyjęcia ma się odbyć na świeżymi powietrzu, bądź przygotowany także na złą pogodę. Ważne by w takiej sytuacji mieć w zanadrzu choćby skromną ofertę dla dzieci na wypadek deszczu.

Tort i przekąski

Urodziny dla dzieci nie mogą się odbyć bez tortu. Miły akcentem jest specjalna dedykacja dla solenizanta na torcie. Można też zamówić tort ze zdobieniem pasującym do tematyki przyjęcia lub z ulubionym bohaterem Twojej pociechy.

Na przyjęciu nie może też zabraknąć drobnych przekąsek. Choć kusi by ograniczyć się do słodyczy, paluszków i chipsów to warto dodać też jakąś zdrowszą alternatywę. Owoce, śmieszne koreczki i kolorowe kanapki na pewno skuszą niejedno dziecko.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here