dziecięce buty górskie

Buty trekkingowe dla dzieci, są bardzo uniwersalnym rodzajem obuwia. Ten rodzaj butów sprawdzi się zarówno podczas wycieczek w góry, za miasto, czy dłuższych spacerów. Posiadają porządną konstrukcje, co sprawia że świetnie sprawdzają się również na co dzień. Ten rodzaj obuwia świetnie amortyzuję stopy dziecka.

Wybierając buty trekkingowe dla dziecka, powinniśmy wybrać większe o około 4-8 mm. Luz w bucie nie ma być miejscem, które jest pozostawione na rosnącą stopę dziecka, tylko ma zapewnić odpowiedni komfort podczas korzystania z obuwia. Dodatkowo taki zapas świetnie sprawdzi się zimą, gdy jest potrzeba założenia grubszej skarpety.

Podeszwa butów trekkingowych

Podeszwa buta trekkingowego składa się z śródpodeszwy oraz gumowego bieżnika. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie buty trekkingowe?

Śródpodeszwa odpowiada za sztywność, amortyzację i stabilizację buta. Od niej zależy jak but będzie tłumił wstrząsy, które powstają podczas chodzenia. Od ilości pianek Eva, które zostały wykorzystane do produkcji butów, zależy stopień amortyzacji. Z kolei za usztywnienie buta odpowiadają płytki z nylonu, włókna węglowego lub szklanego.

Buty trekkingowe dla dzieci

Sztywność podeszwy, powinna być dostosowana do szlaku po którym zamierzamy chodzić. Im trudniejszy szlak, tym większa sztywność buta powinna być. Wyróżnia się trzy stopnie sztywności podeszwy:

  • elastyczna, dedykowana do chodzenia po łagodnych szlakach. Najczęściej są to wycieczki terenowe.
  • lekko usztywniona, klasyczny rodzaj sztywności buta. Dedykowany na popularne szklaki górskie.
  • mocno usztywniona, dedykowana na cięższe, wymagające szlaki z ciężkim plecakiem.

Gumowy spód podeszwy, osoby które często chodzą po górach twierdzą, że właśnie gumowy spód podeszwy jest wyznacznikiem jakości buta.

Jakie cechy, powinny posiadać dobre buty trekkingowe dla dzieci?

Odpowiednie buty trekkingowe dla dzieci powinny posiadać przede wszystkim amortyzującą, sztywną podeszwę z bieżnikiem. Jej zadaniem jest zapewnienie dobrej przyczepności do śliskich powierzchni. Znaczenie ma również materiał, z którego wykonana została cholewka buta. Cholewka buta powinna być wodoodporna, ale oddychająca. Stopa dziecka nie powinna się nadmiernie pocić.

Przeczytaj też: http://www.diamondchand.pl/baleriny-dzieciece-dla-dziewczynki-czy-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here