Zryczałtowany podatek marynarzy

Podatki marynarskie są bardzo złożonym tematem, bo żaden z przedstawicieli tego fachu nie będzie rozliczał się tak samo nawet jeśli pracują na tym samym statku i rozliczają się w takim samym systemie. Dobra kancelaria radcowska i radca prawny, na przykład ze strony https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ powinny pomóc, ponieważ dla nic rozliczanie podatków marynarzy to nie jest pierwszyzna. Rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy również nie będzie wtedy stanowić żadnego problemu.

Ryczałt

Po spełnieniu odpowiednich warunków podatek za pracę marynarzy może być zryczałtowany. Jednym z najważniejszych z nich jest udowodnienie, że spędziło się w pracy ponad 183 dni w danym roku kalendarzowym.

Zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z tytułu pracy na statkach morskich nie zależy tylko od dni faktycznie spędzonych na statku. Dni zaliczane do puli 183 dni i każdego dnia ponad to dolicza się również:

– dni na dojazd i powrót z pracy, gdzie uwzględnia się każdy dzień, w którym dojazd lub powrót się odbywały – nie może to jednak przekraczać jednorazowej podróży w ilości 4 dni
– dni związane ze szkoleniami zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie morskim (Dz. U. z 2018 r. poz 181, 1137 i 1669)
– dni niezdolności do pracy spowodowane wypadkiem na statku, gdzie wykonywało się zleconą pracę

Podstawa prawna

Liczba dni dołączanych do puli pracy będzie oczywiście weryfikowana na podstawie zebranej dokumentacji. Zalicza się do tego:

– wpisy w książce żeglarskiej zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o pracy na morzu (Dz. U. z 2018r. poz. 616)
– zaświadczenie o potrzebie dojazdu do pracy przez określona ilość dni wystawione przez armatora statku na którym wykonuje się zlecenia
– certyfikaty z ukończonych szkoleń
– zwolnienia lekarskie dotyczące doświadczonych na statku zleceniodawcy ubytków na zdrowiu bądź urazów w wyniku czego przez określoną ilość dni marynarz był niezdolny do pracy

Podatki dla marynarzy mimo, że nie należą do najprostszych tematów nie są niemożliwe do prawidłowego rozliczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here