Wyprawka dla noworodka

Ciąża to zawsze moment zaskoczenia dla kobiety. I nieważne, czy jest planowana, czy też okazuje się wielkim zaskoczeniem dla przyszłej mamy.
Jest to czas refleksji i przemyśleń nad dotychczasowym życiem. Czas, w którym zarówno przyszła mama, jak i jej partner będą mogli oswajać się z myślą o zostaniu rodzicami. Ciąża to czas wielkich zmian w życiu kobiety i mężczyzny. Będą oni musieli zmienić całe swoje dotychczasowe życie i przewartościować je tak, aby znalazło się w nim miejsce dla nowego członka rodziny.
Przez te 9 miesięcy, kobieta obserwuje szereg zmian zachodzących w jej ciele i umyśle.J ej brzuch powiększa się każdego dnia, a ona czuje się, jak napompowany balon. Dopada ją huśtawka nastrojów, jednego dnia jest szczęśliwa i wesoła, a innego smutna i drażliwa. Bardzo ważne, aby partner wspierał ją w tym trudnym okresie, jakim jest ciąża. Partner powinien zasypywać swoją kobietę komplementami i czułościami, utwierdzać ją w przekonaniu, że mimo zmieniającego się jej ciała na dal pozostaje piękną kobietą, którą bardzo kocha i szanuje.
Ciąża to także czas odpoczynku i relaksu, a dla kobiety takim relaksem są przecież zakupy.
Dlatego przyszła mama już w ciąży zastanawia się, jak powinna wyglądać kompletna wyprawka dla noworodka. Dużo rozmyśla na ten temat, rozmawia z przyjaciółkami posiadającymi już dzieci, czyta fachowe poradniki i w dalszym ciągu nie jest zdecydowana, jakie rzeczy i ubranka kupi swojemu maluszkowi.
Kompletna wyprawka dla noworodka powinna zawierać najpotrzebniejsze rzeczy dla maluszka. Należy ją znacznie wcześniej zaplanować i rozpocząć jej realizację, gdyż koszt takiej wyprawki nie jest mały i może znacznie uszczuplić nasz budżet. Dlatego nie odkładajmy zakupów dla maluszka na ostatnią chwilę, zróbmy to wcześniej, aby uniknąć stresów i niepotrzebnych negatywnych emocji.
Kompletna wyprawka dla noworodka powinna zawierać;
-wózek dla maluszka(potrzebny do spacerów i początkowo może służyć także do spania dla dziecka,możemy kupić wózek kompaktowy-2w1, czyli taki, który posiada także opcję spacerówki, jest to rozwiązanie korzystne, bo nie musimy ponosić kosztów związanych z zakupem dwóch wózków)
-fotelik samochodowy (potrzebny od zaraz, bo przecież musimy przywieźć w nim dziecko ze szpitala)
-Łóżeczko (istnieje wiele modeli, mamy łóżeczka z baldachimami, materiałowe i drewniane, ważne, aby posiadało atest)
-ubranka (tutaj zakup nie będzie taki prosty zw względu na różnorodność dostępnych ubranek dla noworodków i niemowląt, wszystkie są śliczne , w pięknych pastelowych kolorach i z uroczymi aplikacjami, nie dajmy się zwariować i nie kupujmy ubranek na zapas, bo maluszek szybko rośnie i niektórych po prostu nie zdążymy założyć, na początek wystarczy kilka par śpioszków, kilka kaftaników, czapeczka, pajacyk na spacer bądź śpiworek w zależności od pory roku)
-wanienka, przybory toaletowe
-pampersy, kilka pieluch terowych
-2 kocyki (jeden grubszy, jeden cieńszy)
-butelki(jedna do picia płynów, druga na mleko, w zależności,czy mama będzie karmiła piersią, czy mlekiem modyfikowanym).
Ta lista zakupów może się wydłużać w zależności od naszych upodobań, jednak nie dajmy się zwariować i pamiętajmy, że większość z tych rzeczy możemy po prostu dokupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here