Różne typy złota w pierścionkach zaręczynowych

Klasyczny pierścionek zaręczynowy to pierścionek złoty, koniecznie z dużym brylantem. Niby sprawa prosta, ale jednak należy pamiętać, że nawet takie złoto występuje w różnych odcieniach. A panowie często uświadamiają to sobie dopiero u jubilerów. To wtedy muszą nagle podjąć decyzję, który pierścionek zaręczynowy złoty sprawdzi się najlepiej.

Pierścionki z żółtego złota

Wykonuje się je ze złota o najbardziej szlachetnym odcieniu. To klasyka, która mimo upływu wielu lat, zawsze znajdzie dla siebie miejsce w aktualnych trendach. Moda się zmienia, a żółte złoto wcale się tym nie przejmuje. Jest tak samo piękne, jak było w momencie, w którym odkryto je po raz pierwszy.

I to właśnie ta cała symbolika i oprawa stworzona wokół żółtego złota jest najistotniejsza. Wykonany z niego pierścień natychmiastowo przejmuje cechy metalu i staje się symbolem luksusu, bogactwa i szykowności.

Pierścionki z białego złota

Nieco bardziej nowoczesne, ale wciąż niemalże tak samo eleganckie. W rzeczywistości bowiem białe złoto jest złotem żółtym, które po prostu stapia się z innymi materiałami, aby je rozjaśnić i uzyskać białawy odcień. Parametry techniczne (np. wytrzymałość i żywotność) pozostają niemalże takie same. Zmienia się jedynie wygląd, gdyż pierścień z białego złota bardziej przypomina ten srebrny niżeli złoty.

Przeciętny człowiek nie dostrzeże żadnej różnicy między białym złotem a platyną. Oba materiały prezentują się tak samo pięknie i tak samo elegancko. Różnica jest jedna, ale kluczowa – pierścionek zaręczynowy złoty może okazać się nawet kilkukrotnie tańszy od tego wykonanego z prawdziwej platyny. Na pewno jest to więc materiał godny zainteresowania.

Pierścionki z różowego złota

Ostatnią wariacją na temat złota jest jego różowa wersja. Materiał ten od dawien dawna wykorzystuje się do produkcji kolczyków (przeważnie tzw. „wkrętek”) i klasycznych pierścionków. A jako że nie brak mu oryginalności, jego zakres zastosowań wciąż ulega zmianie i obecnie stosuje się go również przy projektach biżuterii zaręczynowej.

Pierścionek zaręczynowy z różowego złota nie jest typowym wyborem, ale to nie znaczy wcale, że jest to wybór zły. Tak niestandardowa biżuteria powinna przypaść do gustu wszystkim młodym dziewczynom. Zwykle to właśnie one najbardziej przejmują się trendami, a trzeba przyznać, że różowe złoto jest teraz na topie.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here