Zieloni: Nawoływaniu do nienawiści mówimy stop!
Dodane przez Agnieszka Grzybek dnia 2013/04/25
Katowickie koło Partii Zieloni zgłosiło wczoraj na policję sprawę przeciwko twórcom strony internetowej „Polski Breivik” (www.polskibreivik.pl) propagującej przemoc i nawołującej do nienawiści.

Grupa bandziorów w kominiarkach zawiesza młodego, nagiego człowieka do góry nogami, kastruje go i ostatecznie odcina mu głowę – to tylko opis jednego z wielu drastycznych filmów, którymi epatuje strona zatytułowana „Polski Brevik” (polskibreivik.pl).

Prowadzący stronę, ktoś, kto – jak rozumiemy – chciałby uchodzić za polskiego Breivika, udostępnia na niej wyłącznie drastyczne, krwawe filmy pokazujące brutalne gwałty, zabójstwa, egzekucje, okaleczanie ludzi. Nie wiemy z jakich powodów to czyni: epatowania cierpieniem? nawoływania do nienawiści? „upowszechniania” metod pozbawiania życia?

Strona jest powszechnie dostępna w Internecie, dostęp do niej mogą mieć także nieletni.

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, żeby natychmiast zająć się tą sprawą, kiedy tylko ktoś nam podesłał linka – powiedział Maciej Smykowski, przewodniczący katowickiego koła Partii Zieloni. – Naszym zdaniem znajduje tu zastosowanie art. 119 par. 2 kodeksu karnego dotyczący publicznego nawoływania do stosowania przemocy względnie groźby bezprawnej wobec innych osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości. Chcemy, żeby policja zajęła się tą sprawą jak najszybciej i ukróciła ten proceder. Ta strona jest dowodem na to, że idee podlane nacjonalistycznym sosem stają się coraz bardziej niebezpieczne.