ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności - Rss
Anna Grodzka posłanką Partii Zieloni
Posłanka Anna Grodzka, wybrana z list Ruchu Palikota w wyborach parlamentarnych w 2011 roku w okręgu krakowskim, wstąpiła do Partii Zieloni, jednocześnie opuszczając Twój Ruch.


Swoją decyzję posłanka motywuje w rozmowie z Zielonymi Wiadomościami:
Zieloni mają dziś do odegrania kluczową rolę. Polsce potrzebna jest szeroka demokratyczna, lewicowa, postępowa koalicja zdolna przeciwstawić się prawicowemu duopolowi: neoliberalno-etatystycznemu blokowi politycznemu PO-PIS. Na rzecz takiej koalicji zamierzam działać. Jej zaczynem mogą być, obok Zielonych, ruchy i organizacje społeczne, choćby takie jak założone przeze mnie stowarzyszenie Społeczeństwo FAIR czy Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. To ruchy społeczne niosą wolę zmiany, domagają się więcej demokracji, sprawiedliwszej polityki gospodarczej, zrównoważonego rozwoju… Warunkiem tego będzie wymiana znacznej części obecnej „klasy politycznej”. Większość społeczeństwa ma już dosyć narastającego, codziennego lęku o swoją przyszłość, jaką niesie neoliberalna polityka społeczna i gospodarcza. Ludzie nie akceptują narastania nierówności i niesprawiedliwości. Ludzie muszą przestać się o to bać.

Zieloni: Nie można tolerować nawoływania do przemocy seksualnej.

Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni i kandydatka Zielonych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, pozwała w trybie wyborczym Janusza Korwin-Mikkego za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o kobietach, które doświadczyły przemocy seksualnej. Pozew został dziś złożony do sądu okręgowego w Warszawie.
Partia Zieloni: W referendum głosujemy 3 razy NIE i 1 raz TAK
NewsyJuż 25 maja, w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy weźmiemy udział w referendum lokalnym. W pierwotnym kształcie referendum miało zawierać tylko jedno pytanie: o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022, jednak ostatecznie zdecydujemy jeszcze o trzech kwestiach: budowie metra, wytyczeniu ścieżek rowerowych i wprowadzeniu systemu monitoringu wizyjnego. Zachęcamy do odpowiedzi na trzy pytanie przecząco i na jedno twierdząco.
1 majowa impreza ludzi pracy w Warszawie
NewsyPartia Zieloni i Klubokawiarnia Chłodna 25 zapraszają wszystkich ludzi pracy: robotniczki i robotników, inteligentki i inteligentów, chłopki i chłopów, prekariuszki i prekariuszy, na wspólne celebrowanie naszego święta.

Zapraszamy na debatę, projekcję filmową, wszystko okraszone smacznym wegetariańskim jedzeniem i dobrymi trunkami. Planujemy nawiązać do tych momentów w historii ruchu robotniczego, z których możemy być dumni (Rewolucja 1905, Solidarność, Chicago 1886 etc.)
Happenig - przybijemy nasze postulaty godnej pracy do drzwi Uni Europejskiej!
NewsyZapraszamy serdecznie na happening, organizowany przez partię Zieloni pod siedzibą Komisji Europejskiej na ul. Jasnej 14/16 w Warszawie, który odbędzie się 1 maja, o godz. 10.

Zamierzamy symbolicznie "przybić do wielkich drzwi Unii Europejskiej" nasze postulaty dotyczące pracy i praw pracowniczych w Polsce i w Europie oraz wprowadzania w Polsce europejskich standardów zatrudnienia.

Po happeningu zamierzamy zamanifestować swoją obecność na Marszu Sprawiedliwości Społecznej, organizowanego przez Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Piotra Ikonowicza, który rusza o 11 z Ronda de Gaulle'a.
Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w obu wydarzeniach.
Zieloni z Niemiec i Polski popierają akcję przeciwko nowym kopalniom odkrywkowym
NewsyPolitycy Partii Zieloni kandydujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego 1 maja spotkają się z liderami Europejskiej Grupy Zielonych w Albertinenaue/ Markosicach , przy moście przez Nysę Łużycką. Polscy i niemieccy politycy partii Zielonych odczytają wspólne stanowisko sprzeciwu wobec planowanym nowym kopalniom odkrywkowym w Jänschwalde i Gubinie/Brodach. Od wielu lat lokalni działacze po obu stronach granicy walczą przeciwko nowym kopalniom odkrywkowym węgla kamiennego w regionie.
Warszawa to nie folwark!
NewsyWarszawskie koło Zielonych z satysfakcją przyjmuje wiadomość o dymisji Jarosława Dąbrowskiego z funkcji wiceprezydenta Warszawy. Jednocześnie domaga się podjęcia dalszych kroków mających na celu wyjaśnienie zarzutów korupcyjnych i nieprawidłowości. Zieloni żądają transparentności procesu kontroli w ratuszu oraz ujawnienia wyników toczącego się postępowania, dymisji burmistrza Bemowa, Alberta Stomy oraz zwolnienia szefowej Biura Audytu Wewnętrznego, Bożeny Stomy.
Ogłoszenie list Partii Zieloni w okręgu 1 (Pomorskie)
Newsy Partia Zielonych zdradziła nazwiska pomorskich kandydatów do europarlamentu. "Jedynką" jest wiceprzewodnicząca Partii Kobiet Elżbieta Jachlewska.
Kolejne miejsca na liście zajmują: Marek Kryda, Marzena Demczuk, Tadeusz Pastusiak, Ewa Baniecka, Piotr Kotlarz, Monika Kwiatkowska i Hieronim Więcek.
Ogłoszenie list Partii Zieloni w okręgu 12 (Dolnośląskie-opolskie)
NewsyPartia Zielonych 30 marca zaprezentowała swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 12 (dolnośląskie-opolskie).

Jedynką w okręgu dolnośląsko-opolskim będzie socjolożka Ewa Miszczuk, z drugiego miejsca wystartuje Radosław Gawlik, były współprzewodniczący partii Zieloni, poseł na sejm RP w I,II i III kadencji.
Ogłoszenie list Partii Zieloni w okręgu 6 (Łódzkie)
NewsyPartia Zieloni na piątkowej konferencji w sali konferencyjnej Hostelu La Granda przedstawiła swoją listę kandydatów z okręgu łódzkiego.
Zazieleńmy Parlament Europejski! Partia Zieloni przedstawiła swoich kandydatów i kandydatki w okręgu nr 4.
NewsyPartia Zieloni na konferencji prasowej zaprezentowała wszystkich kandydatów i kandydatki do Parlamentu Europejskiego z listy numer 4 (Warszawa). Na liście obowiązuje suwak, czyli naprzemienne umieszczanie kobiet i mężczyzn. Z listy Partii Zieloni kandydują poza członkami i członkiniami partii również członkowie Polskiej Partii Socjalistycznej, związkowcy i związkowczynie oraz działaczki i działacze środowisk LGBT.
Partia Zieloni i PPS ogłosili wspólny manifest
NewsyEuropa potrzebuje zmian! Manifest Partii Zieloni i Polskiej Partii Socjalistycznej!
Joanna Erbel kandydatką na prezydentkę Warszawy
W czwartek 20.03 na konferencji prasowej przed Barem Prasowym na ul. Marszałkowskiej przedstawiono kandydatkę na prezydentkę Warszawy z ramienia Partii Zieloni - Joannę Erbel.
Partia Zieloni i Partia Kobiet: Inni dają kwiaty, my dajemy możliwość decydowania. Kobiety na jedynki!
NewsyZ okazji Dnia Kobiet partie polityczne będą prześcigały się w życzeniach i kurtuazyjnych gestach wobec kobiet. Jednak kiedy przychodzi do podejmowania decyzji, które mogą w istotny sposób poprawić sytuację kobiet, kończy się na rytualnych obietnicach.

Komitet Wyborczy Partia Zieloni to jedyny komitet w wyborach do parlamentu Europejskiego, w którym liczba kobiet na pierwszych miejscach list wyborczych przewyższa liczbę mężczyzn. Aż w siedmiu okręgach wystawimy kobietę na pierwszym miejscu!
Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>
NEWSLETTER

Ładowanie
Zaproszenia
WARTO PRZECZYTAĆ
List otwarty do premiera: „Skąd pieniądze na atom?”
"Panie Premierze, Katastrofa w Fukushimie uświadomiła światu , że przemysł nuklearny jest nieubezpieczalny na handlowych rynkach ubezpieczeń. Wskazuje ona także finansowym rynkom, że odpowiedzialność z tytułu każdego większego wypadku natychmiast spowoduje bankructwo każdego operatora jeżeli koszty nie zostaną uspołecznione. Katastrofa w Fukushimie po raz kolejny potwierdza, że wielkoskalowa energetyka jądrowa nie ma przyszłości. Jest energetyką obarczoną bardzo wysokimi kosztami i stałą tendencją ich wzrostu, a także wysokimi ryzykami z nierozwiązywalnym problemem odpadów. Dlaczego zatem decydujemy się na inwestycję w technologię tak ryzykowną?" - pisze Adam Wedman w liście do Donalda Tuska. więcej...

Nagranie: Duch równości - duch niepodległości. Debata 7 listopada
7 listopada 1918 r. zostaje utworzony Tymczasowy Rząd Ludowy. Na jego czele stanął Ignacy Daszyński. O realizacji idei równości przez rząd Daszyńskiego i książce "Duch równości" Richarda Wilkinsona i Kate Pickett rozmawiają: Adam Ostolski (Partia Zielonych) Weronika Śmigielska (Krytyka Polityczna - Klub w Krakowie) Krzysztof Wołodźko (pismo Nowy Obywatel) Dariusz Szczotkowski (Federacja Młodych Socjaldemokratów) Prowadzenie: Agata Czarnacka (Lewica24.pl) więcej...

Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków
Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków W poniedziałek odbyły się protesty polskich rybaków przeciwko polityce Unii Europejskiej względem połowów rybackich. Środowisko rybackie jest zaniepokojone stanem zasobów morskich. Tymczasem na szczeblu unijnym toczy się proces uzgadnienia nowego Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, od którego zależeć będzie przyszłość europejskiego rybołówstwa. więcej...
MEDIA
Omówienie komentarza Adama Ostolskiego do artykułu o siostrze Bernadecie i pedofilii
Adam Ostolski w odpowiedzi na reportaż "Dużego Formatu" "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie?" dla serwisu TOK FM na temat jak państwo powinno zachować się w obliczu problemów związanych z pedofilią w Kościele więcej...


Michał Wszołek dla "Pulsu Miasta" w KRK FM o Igrzyskach w Krakowie
Michał Wszołek, wiceprzewodniczący krakowskiego koła Partii Zielonych, aktywista inicjatywy "Kraków przeciw igrzyskom" wystąpił w specjalnym wydaniu "Pulsu Miasta" w KRK FM. więcej...


Wypowiedzi Joanny Erbel w mediach o jej kandydaturze na prezydentkę Warszawy
W meciach zawrzało - co powiedziała młoda Joanna Erbel o swojej kandydaturze? więcej...

REGIONY
FACEBOOK
ZIELONE INICJATYWY
Zielony Instytut
Zielone Wiadomości
Fundacja Heinricha Boella
Stowarzyszenie Eko-Unia
Ostra Zieleń
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,266 Unikalnych wizyt