ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności - Rss
Zieloni do Sejmu - podsumowanie wyników wyborów
Wybory do Sejmu i Senatu za nami. Po wielomiesięcznych przygotowaniach i trwającej prawie dwa miesiące kampanii wszystko już wiadomo. Zieloni 2004 startowali do Sejmu z list SLD, występując w 13 okręgach wyborczych. Poparli również kandydatki Partii Kobiet i kandydatki i kandydatów niezależnych startujących z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Kampania wyborcza poza walką o mandaty poselskie dla pierwszych Zielonych posłów i posłanek była okazją do przedstawienia opinii publicznej zielonych idei. Rozdaliśmy setki tysięcy gazet, odbyliśmy ogromną liczbę rozmów z ludźmi, przekonywaliśmy, zarażaliśmy zieloną energią. Przedstawiliśmy program wyborczy, podczas kampanii odbył się kongres programowy. Gościliśmy w Polsce europejskich polityków i polityczki Zielonych, braliśmy udział w wydarzeniach inicjowanych przez społeczeństwo obywatelskie takich jak Kongres Kobiet. Zieloni jako jedyna partia odpowiedzieli na apel stowarzyszenia De Facto o przekazanie programu, który miał być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowaliśmy dwa wydarzenia o zasięgu ogólnokrajowym: Dzień Bez Samochodu i Dzień Wegetarianizmu. Informowaliśmy ludzi o zielonej polityce, prawach człowieka, zagrożeniach związanych z GMO i rozwojem energetyki jądrowej. Na kandydatów i kandydatki Zielonych zagłosowało ponad 12 tysięcy osób. Za każdy głos serdecznie dziękujemy!

Tym razem nie wystarczyło to, aby wprowadzić pierwszych Zielonych posłów do Sejmu, byliśmy jednak bardzo blisko. Dariusz Szwed po długiej kampanii wyborczej w Małopolsce Zachodniej, kierowanej przez Małgorzatę Tkacz-Janik otrzymał 3842 głosy. Był to drugi wynik na liście SLD, Szwed zdobył 1,8 głosów oddanych w całym okręgu. Szwed podczas kampanii uzyskał poparcie m.in. Jolanty Kwaśniewskiej, prof. Magdaleny Środy, Ryszarda Kalisza i prof. Jana Hartmana.Beata Maciejewska, kandydatka Zielonych z Gdańska otrzymała 2974 głosy. Podczas kampanii zajmowała się problamami mieszkalnictwa, praw kobiet i energetyki odnawialnej. Podkreślała swój związek z morzem i regionem. Poparła ją Jolanta Kwaśniewska, Kazimiera Szczuka i Barbara Nowacka.Krystian Legierski (Warszawa) zdobył 1862 głosów. Podczas kampanii zorganizował konferencję o mieszkalnictwie, pełnił również funkcje rzecznika komitetu SLD ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Legierski przygotował na kampanię serię rozmów ze znanymi osobami świata kultury, nauki, NGO i mediów nt. swoich priorytetów jako polityka i człowieka.Agnieszka Grzybek, startująca w Warszawie zdobyła 1161 głosów, w kampanii skupiała się przede wszystkim na sprawach kobiet i promocji energetyki odnawialnej. Grzybek otrzymała poparcie środowisk kobiecych i ekologicznych.Wyniki pozostałych kandydatek i kandydatów:

Aleksandra Banot, Bielsko-Biała, 455
Kasprowicz Joanna Zielona Góra 221
Koś Ewa Szczecin 321
Moll Łukasz Gliwice 171
Niczyporuk Jerzy Legnica 113
Paca Monika Katowice 684
Skowron Karolina Gdynia 262
Szoc Jan Chełm 184
Tobolska Katarzyna Olsztyn 164

Skomentuj na Facebooku!
Wypowiedz się!
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,906 Unikalnych wizyt