Kupka u niemowlaka jak wywołać?

Jak wywołać kupkę u niemowlaka to problem, który spędza sen z powiek wielu mamom. Czasami bywa tak że mamy martwię się ponieważ ich dzieci od kilku dni nie zrobiły kupki. Musimy pamiętać że każde dziecko jest inne i jedne dzieci potrafią wypróżniać się kilka razy dziennie natomiast inne dwa trzy razy w tygodniu co nie znaczy że te ostatnie mają problemy gastryczne. Jeżeli martwimy się że nasze dziecko nie robi kupki tak jak zawsze i chcemy ją wywołać muszę zrobić to ostrożnie.
Istnieje kilka sposobów na to jak wywołać kupkę u niemowlaka.
1. Możemy podać dziecku suszone śliwki bądź też mus z suszonych śliwek. Należy wiedzieć że suszone śliwki ze względu na zawarty w nich sorbitol działa przeczyszczająco. Warto więcej wykorzystywać podczas prób wywołanie kupki u malucha. Wystarczy 250 g suszonych śliwek, wypłukać je i zalać dwiema szklankami wody i zostawić na dwie trzy godziny. Następnie dodać 3 łyżeczki cukru i gotować aż śliwki będą miękkie. tak i kompocik można podawać dzieciom już od 5 miesiąca życia. dziecko powinno wypijać raz lub dwa razy dziennie najlepiej davczo kilka łyżeczek.
2. Pojenie dziecka dużą ilością płynów,
3. Podanie dziecku surowego tartego jabłka lub musu jabłkowego.jabłka zawierają sporą ilość błonnika dzięki czemu regulują perystaltykę jelit a także przeciwdziałają zaparciom. Możemy je podawać niemowlętom już od 5 miesiąca życia. Jak wywołać kupkę u niemowlaka? wystarczy umyć dokładnie jabłko obrać ze skórki wydrążyć gniazda nasienne a następnie zetrzeć na tarce o jak najmniejszych oczkach. Stosujemy to 2 razy dziennie.
4.Podanie dziecku herbatki ziołowej, na przykład koperkowej lub rumiankowej,
5. Masowanie brzucha zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
6. Położenie na brzuszek termoforu z pestek wiśni,
7. Rytmiczne zginanie nóżek dziecka, dzięki czemu poruszamy jelita do dalszej intensywniejszej pracy,
8. Podanie dziecku czarnych jagód. W surowych czarnych jagodach zawarta jest spora dawka błonnika dzięki czemu działa on łagodnie przeczyszczająco. Wystarczy garść z surowych lub też mrożonych jagód, następnie sparzenie ich wrzątkiem przetarcie przez sitko lub też utarty blenderem na gładką papkę.Taki przecier możemy podawać dziecku które skończyło pół roku. Starszym dzieciom możemy podać Jagodę z jogurtem.
9. Kisiel z siemienia lnianego. Zmielone nasiona pobudzają do pracy jelita, a także zapobiegają zaparciom. Jak wywołać kupkę u niemowlaka? potrzeba do tego łyżeczka mielonego siemienia lnianego i pół szklanki gorącej wody. Należy energicznie mieszać czekając aż kisielew trochę przestygnie. podajemy dziecku do picia po pół szklanki 2 razy dziennie.
możemy również wymieszać siemię lniane z gorącym mlekiem albo dodać go do deserku dla dziecka.
To są jedne z najbardziej popularnych sposobów na wywołanie kupki u dziecka. jednak nie zawsze one dają pożądane efekty dlatego też czasami musimy użyć bardziej radykalnych środków. Jednym z nich jest podanie dziecku czopka glicerynowego. Natomiast drugi to użycie termometru. jednak ten sposób nie jest dobrze widziane wśród matek ponieważ to ostateczność. Dość często zdarza się,że ten sposób nie pomaga a wręcz szkodzi dziecku, ponieważ podrażnia odbyt.
Jeżeli dzieckonie wypróżnia się przez 5 dni należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here