ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « koło krakowskie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Blog koła krakowskiego Zieloni 2004 zielonamalopolska.blox.pl

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt

Michał Wszołek
przewodniczący e-mail

Justyna Drath
przewodnicząca e-mail

Wojciech Wilk
sekretarz e-mail
strona www

Członkinie / członkowie koła

Użyteczne adresy:

 • Zagłosuj na Zielonych startujących w wyborach: www.wybory.zieloni2004.pl

 • "Wejście do strefy euro oznacza wystawianie nas na ryzyko braku solidarności, o czym przekonali się mieszkańcy Grecji, Hiszpanii i Portugalii. Europa potrzebuje przede wszystkim dużego solidarnego budżetu, który będzie w stanie udźwignąć europejskie marzenie. Dziś cały budżet UE to jeden procent unijnego PKB. Będziemy dążyć, by budżet ten zwiększać stopniowo i konsekwentnie" - zapowiedział Adam Ostolski.


  Lewica24.pl: Dąbrowiecki: Co zmienia budżet partycypacyjny? Z Łukaszem Dąbrowieckim, aktywistą, rozmawia Agata Czarnacka.


  Krakowskie koło Zielonych sprzeciwia się lekceważeniu głosu mieszkańców w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Domagamy się rozpowszechnienia wszystkich oficjalnych dokumentów dotyczących ZIO wśród mieszkańców Krakowa, przeprowadzenia niezależnych analiz ekologicznego i ekonomiczno-społecznego wpływu igrzysk, przeprowadzenia na ich temat panelu obywatelskiego lub sondażu deliberatywnego z udziałem mieszkańców, ekspertów i polityków oraz zainicjowania przez Radę Miasta Krakowa referendum w tej sprawie. Szacunkowy budżet ZIO zakłada wydatki przekraczające 21 miliardów złotych, co będzie stanowiło znaczące obciążenie dla budżetów samorządowych i budżetu państwa. Co więcej, wydatki te mogą znacząco wzrosnąć, ponieważ badania naukowe wskazują, że faktyczne koszty organizacji igrzysk są wyższe od szacunków średnio o 179%. Tymczasem ostatnie lata w Krakowie to przede wszystkim problem zadłużenia i radykalne cięcia w usługach publicznych. Te ostatnie oznaczały między innymi prywatyzację stołówek szkolnych, której następstwem był znaczny spadek liczby uczniów korzystających z ciepłych posiłków w szkole (o około 2500 osób). Jeśli powtórzy się scenariusz z organizowanych wcześniej igrzysk, to sytuacja osób mniej- i średniozamożnych w naszym mieście jeszcze bardziej się pogorszy. Czeka nas bowiem wzrost czynszów, cen mieszkań i zadłużenia, kolejna fala cięć w edukacji i wstrzymanie inwestycji społecznych (np. w infrastrukturę rowerową czy budowę przedszkoli).


  W minioną sobotę krakowscy Zieloni przyłączyli się do akcji zbierania podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską dla Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego. Akcję poza Zielonymi wsparły stowarzyszenia Społeczeństwo Fair posłanki Anny Grodzkiej, Dom Wszystkich Polska posła Ryszarda Kalisza i Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Inicjatywę popiera także wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.


  Rozmowa z Michałem Wszołkiem (Zieloni) o zimowej olimpiadzie w Krakowie na 100,5FM w Krakowie (Radiofonia).


  - Nie chcemy tych dróg w pakiecie, one i tak są dla nas planowane. Ostatnie lata w Krakowie to likwidacja szkół, ich stołówek, cięcia etatów nauczycieli - przypomina Tomasz Leśniak, doktorant w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego współpracujący z Krytyką Polityczną i Partią Zieloni, który uruchomił na Facebooku stronę "Kraków przeciw igrzyskom".


  Rozmowa z Tomaszem Leśniakiem, koordynatorem kampanii „Kraków Przeciw Igrzyskom”, na co dzień doktorantem socjologii, członkiem krakowskiego klubu Krytyki Politycznej i sympatykiem Zielonych o planowanych w Krakowie Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.


  Na igrzyska przeznaczone zostaną miliardy złotych z portfeli mieszkańców Krakowa oraz wszystkich mieszkańców kraju, bo koszty są dzielone pomiędzy samorządy, województwa oraz budżet centralny. A nas nikt nie pytał o zdanie w tej sprawie - mówi Tomasz Leśniak doktorant w Instytucie Socjologii UJ, aktywista miejski i sympatyk Zielonych.


  Ruszył projekt "Krakowski Dialog Cykliczny". Dialog, czyli rozmowa, wspólne zastanawianie się nad problemami rowerzystów. A wspólne, bo wezmą w nim udział nie tylko aktywiści rowerowi, ale także urzędnicy. Rozmowa z Małgorzatą Małochleb - członkinią Partii Zieloni i stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów


  4 października w krakowskim Klubie Kazimierz odbyła się już szósta debata z cyklu "Dokąd zmierza kapitalizm". W spotkaniu prowadzonym przez red. Jacka Bańkę z Radia Kraków wzięli udział prof. Jan Hartman - filozof i bioetyk z Uniwersytetu Jagielońskiego, liberalny publicysta, red. Piotr Szumlewicz - lewicowy dziennikarz, doradca OPZZ i współprowadzący program "Ja panu nie przerywałem" w Superstacji, Dariusz Szwed - przewodniczący Zielonych w latach 2004-2011, ekonomista oraz Wiesław Bury - prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, były krakowski radny i ekspert ds. projektów inwestycyjnych oraz zarządzania finansami podmiotów gospodarczych i instytucji sektora finansów publicznych. Wbrew zapowiedziom z przyczyn zdrowotnych nie dotarła posłanka PO, Katarzyna Matusik-Lipiec.


  5 października w krakowskim klubie Alchemia odbyło się wyjątkowe spotkanie nt. przyszłości Europy. Dariusz Szwed i Róża Thun mówili o podobieństwach i różnicach pomiędzy propozycjami grupy Zielonych i chadeków z EPL. Spotkanie poprowadził dziennikarz Radia Kraków, Jacek Bańka. Krakowską debata była wspólnym przedsięwzięciem koła Platformy Obywatelskiej im. Roberta Schumana, krakowskiego koła Partii Zieloni 2004 i Fundacji "Zielony Instytut". Pierwsze pytanie zadane przez Jacka Bańka dotyczyło rozdziału środków z Unii Europejskiej, które trafiają do polskiej gospodarki. "Czy unijne pieniądze, po które sięgamy to rzeczywiście same korzyści?" - zapytał dziennikarz. Róża Thun uznała, że "jeżeli mówimy, że Unia Europejska opiera się na solidarności, to jeżeli ona nie będzie miała wymiaru konkretnego i materialnego to będzie niewiele warta.". sytuację porównało do chrześcijaństwa, które nie powinno być pustym słowem, lecz namacalnym systemem wartości, który motywuje ludzi do pomocy bliźniemu. "Generalnie rzecz biorąc to, że bogaci inwestują tam, gdzie te inwestycje są potrzebne, jest czymś niezwykle dobrym" - dodała.


  Dyskusja miała charakter polityczny. W debacie udział wzięli przewodnicząca małopolskiego regionu Partii Kobiet - Małgorzata Bielawska, przewodniczący Racji Polskiej Lewicy - Ryszard Dąbrowski, członek zarządu Partii Zieloni 2004 - Bogumił Kolmasiak a także parlamentarzyści: europosłanka Joanna Senyszyn z SLD i poseł Armand Ryfiński z Ruchu Palikota. Spotkanie poprowadzili Adam Jaśkow i Małgorzata Małochleb, z Koalicji Postęp i Świeckość. Na wstępie dyskusji Adam Jaśkow podkreślił, że to już drugi panel dyskusyjny na ten temat w ramach Dni Świeckości, w pierwszym dyskutowali eksperci. Bogumił Kolmasiak z Zielonych powiedział, że najwłaściwszy model relacji państwa z kościołem to pokojowa koogzestyncja, tak jak państwo współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami z dwustronną korzyścią.


  Koło krakowskie wśród twórców szerokiej koalicji społeczno-politycznej na rzecz świeckiego państwa (postulującej szkoły bez religii, rozdział państwa od Kościoła itp.) Nowa inicjatywa zrzesza m.in. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, Krytykę Polityczną, Zielonych 2004 koło krakowskie, Wydawnictwo Ha!Art,oraz Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota, Federację Młodych Socjaldemokratów (młodzieżówkę SLD) oraz Partię Kobiet.


  Stanowisko koła krakowskiego Zielonych 2004 ws. projektu rezolucji radnych Rady Miasta Krakowa ws. mistrzostw świata FIS w Zakopanem w 2017 (druk nr 547-R) Niewątpliwie promocja sportu narciarskiego, w których Polacy osiągają wspaniałe sukcesy jest warta zaangażowania Krakowa. Jednak trasy dojazdowe do Zakopanego, z uwagi na jego atrakcyjność sportową i turystyczną, są już nadmiernie przeciążone ruchem samochodowym, a wydarzenie tej skali spowoduje całkowity paraliż komunikacyjny.


  Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!
  Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,502,035 Unikalnych wizyt