Jak zostać artystą od podstaw?

0
4259

Metody nabywania zawodu artysty. Szkolenie z rysunku, malarstwa, architektury rysunku.

Przy słowie „artysta” wielu w pierwszej kolejności zastanawia się nad wiszącymi w muzeach obrazami wielkich mistrzów – ale jest to całkiem nowoczesny zawód, który można opanować. Oto kilka wskazówek, od czego zacząć, jeśli myślisz o karierze artystycznej.

Artysta: początek kariery

  1. Dowiedz się więcej o zawodzie (kurs rysunku)

Artyści mogą tworzyć dzieła sztuki na różnych nośnikach i powierzchniach, od tradycyjnego płótna, drewna i papieru po ściany budynków. Farby akwarelowe, akrylowe lub olejne są zwykle używane do pracy, ale można również zastosować inne, czasami nieoczywiste materiały dla amatorów – takie jak piasek do tworzenia tekstury. Artyści mogą pracować nad poszczególnymi utworami lub seriami; być zatrudniani przez firmy komercyjne, muzea lub pracować niezależnie.

W dziedzinie sztuk wizualnych ogromna konkurencja, a aby osiągnąć sukces, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów Przykład kursu rysunku do przygotowania tutaj: https://artakademia.com/about/wakacyjne-kursy-rysunku . Świat artystów, będąc zamkniętą społecznością, jest w ciągłym ruchu, podnosząc poszczególnych przedstawicieli na szczyty sławy i równie szybko je zastępując. Twoja osobowość i umiejętności społeczne mogą okazać się nie mniej ważne niż w rzeczywistości talent artystyczny.

artysta

Należy pamiętać, że większość artystów wykorzysta bardziej rutynowe zamówienia komercyjne lub nauczania, aby zapewnić sobie stały dochód.

2. Opanuj podstawy zawodu i rozwijaj umiejętności

Każdy, kto ma talent artystyczny, może zostać profesjonalnym artystą i, często dzięki udanemu zbiegowi okoliczności, odnieść sukces. Jednak nie polegaj zbytnio na tym, że pewnego dnia nagle obudzisz się sławny. Dla większości artystów, którzy odcisnęli piętno na świecie sztuki, uparta praktyka i przygotowanie były kluczem do udanej kariery.

Ponieważ artyści najczęściej zajmują się własnym marketingiem i PR, oprócz właściwej edukacji artystycznej nie jest zbyteczne zdobywanie wiedzy w dziedzinie biznesu lub marketingu w celu zwiększenia ich konkurencyjności.

artyst

Profesjonalni artyści rozwijają własny talent artystyczny, ale podobnie jak w większości dziedzin sztuki, należy również nauczyć się różnych technik. Edukacja artystyczna to najlepszy sposób na zrobienie tego. Chociaż formalna edukacja nie jest niezbędnym warunkiem udanej kariery artystycznej, zawsze warto najpierw zdobyć fundament umiejętności i wiedzy, a następnie spróbować rozwijać się samodzielnie.Stała praktyka pomaga artystom zdobywać i doskonalić ich umiejętności. Nawet w sztuce powtarzanie jest matką doktryny. Wielu artystów nie ogranicza się do dyplomu licencjata i decyduje się na kontynuowanie edukacji, co jest możliwe w większości uniwersytetów artystycznych. Historia sztuki, różne techniki malowania sztalugowego i grafiki, modelowanie 3D, rysunek, teoria kolorów, sztuka cyfrowa, a nawet geometria i fizjologia mogą okazać się przedmiotami przydatnymi dla artysty.

Studia licencjackie lub magisterskie w dziedzinie sztuk pięknych są najczęściej wymagane, aby znaleźć pracę związaną z zarządzaniem i administracją w funduszach prywatnych, aby uczyć lub zajmować stanowisko w organach administracji publicznej. Aby uczyć w szkole, absolwent musi mieć również dodatkowe wykształcenie pedagogiczne.

Oprócz uzyskania dyplomu, staży, wystaw, także wszelkie inne rodzaje dodatkowej edukacji będą przydatne. Staże w muzeach lub lokalnych galeriach mogą dać Ci dobre doświadczeniew pracy, a wystawy pomagają Twoim pracom dotrzeć zarówno do szerokiego grona odbiorców, jak i zostać docenionym w profesjonalnym środowisku.

3. Tworzenie portfolio i CV

Portfolio

Portfolio

Każdy artysta musi stworzyć profesjonalne portfolio – kolekcję najlepszych obrazów, które można zaprezentować potencjalnym klientom i kupującym. Tworzenie portfolio będzie prawdopodobnie ważną częścią twojego programu szkoleniowego, ale musisz, opierając się na tych osiągnięciach, nadal je rozwijać i pokazywać swój wzrost. Twoje portfolio jest ilustracją Twojego talentu i doświadczenia, a także smaku i stylu artystycznego.

CV

Każdy lubi odkrywać nowych artystów – ale większość nadal woli osobę z wykształceniem i doświadczeniem, gdy szuka specjalisty do wykonania jakiegoś zamówienia.

Podczas pracy nad swoim portfolio i rozwijania swojego stylu, praca z konkretnymi zamówieniami jest sposobem nie tylko na zarabianie pieniędzy, ale także na rozszerzenie CV. Współpracuj z aktywistami, aby tworzyć murale w przestrzeni miejskiej, przyjmuj zamówienia na tworzenie portretów rodzin i zwierząt domowych, zajmuj się agencjami reklamowymi lub wydawnictwami książek. Każdedzieło sztuki, które stworzysz, da ci doświadczenie i potencjalną publiczność.

Pomoc w przygotowaniu artysty na warsztatach Artakademia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here