Egzamin do Policji

Praca policjanta zawsze była atrakcyjna dla wielu kobiet oraz mężczyzn. Zastrzyk adrenaliny, dosyć wysoka wypłata i szybka emerytura kuszą niejednego kandydata. Aby jednak dostać się do Policji trzeba zaliczyć trudne egzaminy, które sprawdzają kandydatów pod kątem ich przydatności do jednostki.

W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć jak wygląda egzamin do Policji i jak najlepiej się do niego przygotować. Zapraszamy do lektury!

Czego spodziewać się na egzaminie do Policji?

Rok rocznie egzaminy wyglądają bardzo podobnie, zmieniają się jedynie pytania na testach wiedzy oraz obniżane są wymagania na testach fizycznych. Głównie przed wzgląd na słabnącą kondycję fizyczną całego społeczeństwa. Na testach wiedzy zmieniają się zestawy pytań oraz dostosowywane są one do nowych regulacji oraz przepisów.

Test wiedzy do Policji

Na teście wiedzy otrzymujemy arkusz z 40 pytaniami z jedną możliwą odpowiedzią. Dotyczą one głównie codziennej pracy policjanta, funkcjonowania państwa polskiego oraz innych aspektów prawnych wykorzystywanych podczas pracy w Policji.

Test fizyczny

Test fizyczny składa się z 6 ćwiczeń, które należy wykonać w ciągu 1 minuty i 41 sekund. Każdy szybszy czas ukończenia jest wyżej punktowany.

Testy psychologiczne

Testy psychologiczne składają się z trzech etapów i badają możliwości psychologiczne kandydata do przystąpienia w szeregi Policji. Testy psychologiczne składają się z testu na inteligencję, testu osobowości oraz rozmowy z psychologiem

Rozmowa kwalifikacyjna

Odbywa się ona sam na sam z dwoma doświadczonymi policjantami. Mogą oni zadawać różne pytania, które mają na celu zestresować kandydata. Jest on wtedy bacznie obserwowany i oceniany pod kątem odporności na stres. Warto zachować zimną krew i sprawnie odpowiadać

Przygotowania do testu wiedzy – jak to zrobić?

Przygotowania do testów fizycznych należy zacząć już na kilka miesięcy przed egzaminem aby wyrobić odpowiednią kondycję. To zdecydowanie zalecane aby zacząć treningi odpowiednio wcześnie. Dzięki temu możemy otrzymać bardzo wysoką liczbę punktów z testów fizycznych.

Trzeba pamiętać, że liczba pytań na teście wiedzy jest ograniczona i pytania mogą powtarzać się w podczas różnych egzaminów, ale mogą zmieniać swoją formę oraz być aktualizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przed przystąpienie do egzaminu z wiedzy warto mieć testy do Policji z odpowiedziami, które znacząco ułatwiają naukę i zwiększają szansę na wysoki wynik z egzaminu.

Warto solidnie przygotować się do egzaminów, gdyż ta wiedza przyda się Wam również podczas pracy policjanta podczas codziennych czynności służbowych.

Zapewniamy, że kilka tygodni solidnej nauki na pewno pozwoli Wam zaliczyć egzaminy. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here