ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « dr Małgorzata Tkacz-Janik - RSS

Małgorzata Tkacz-Janik

e-mail
tel. 609677874
blog
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawczyni, nauczycielka akademicka, przedsiębiorczyni, liderka społeczna. Łączy wiedzę dydaktyczną z umiejętnościami menadżerskimi oraz działalnością społeczną w organizacjach pozarządowych.

+ Więcej


Należy do:

Polecane strony:

www.przestrzeniedialogu.org
www.giga.slask.pl
www.fundacjaiskierka.pl
www.alicjatysiac.eu
www.lepszyswiat.home.pl
www.kph.org.pl
www.racjonalista.pl
www.haus.pl
www.cpk.org.pl
www.isp.org.pl
www.ratujtybet.org
www.neww.org.pl
www.amnesty.org.pl
www.wyborcza.pl/aliasy/foto/feministki/index.htm /> www.feminoteka.pl/readarticle.php?article_id=659
Radna Małgorzata Tkacz-Janik z partii Zieloni, związana m.in. ze środowiskami kobiecymi, wskazała, że gdy w wielu instytucjach – także w rządzie oraz w zarządach spółek – przybywa kobiet, w śląskim samorządzie ich ubywa. - Trudne decyzje zapadają zazwyczaj kosztem tych mniej reprezentowanych (...). Nie dyskutuję ze zmianą polityczną, ale mówię o mechanizmie, który jest w Polsce stosowany - powiedziała radna, według której odwołanie jedynej kobiety z regionalnego zarządu potwierdza, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie parytetów lub kwot w tym zakresie, by wzmocnić reprezentację kobiet.


Małgorzata Tkacz-Janik z Partii Zieloni mówiła, że duża autonomia samorządów, która przyświecała za cel odradzającej się demokracji w Polsce, w tej chwili powoduje patologię. - Na Śląsku istnieją miasta-państwa. Takim miastem powoli odcinającym się od aglomeracji są Gliwice - wskazała. - Nieradzenie sobie samorządów wynika z braku współpracy i komunikacji pomiędzy samorządem gminnym a regionalnym. Obecnie mamy do czynienia z patologizacją, nie tylko na poziomie decyzji administracyjnych, ale i finansowych. Uczestniczę w najgorszej kadencji Sejmiku Śląskiego, jaka stworzyła się odkąd ten poziom samorządu istnieje - mówiła.


Nie dziwi fakt, że Pan Marszałek Sekuła ma problem z rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko dyrektora, mając za kandydata Pana Lesława Nowarę. Jako członkini Rady Programowej Muzeum Śląskiego, Komisji Kultury Urzędu Marszałkowskiego, jako gliwiczanka oraz kulturoznawczyni pozwalam sobie zaprotestować przeciw temu niechybnie zbliżającemu się wyborowi - pisze w liście otwartym Małgorzata Tkacz-Janik.


- Ustalono, że budynek z kolegium zostanie przekazany uczelni, a dla biblioteki znajdzie się inne miejsce. Uznano, że w takim mieście jak Gliwice nie będzie z tym problemu, choć nikt wcześniej nie sprawdził, czy rzeczywiście tak się stanie - mówi Małgorzata Tkacz-Janik, radna sejmik z Partii Zieloni.


- Wraz z delegacją sejmiku byłam ostatnio w Berlinie na konferencji. Odniosłam wrażenie, że moi koledzy nigdy nie widzieli w jednym miejscu tylu kobiet w fachowy sposób zabierających głos np. w temacie zielonej energii. W dodatku wciąż bez skrępowania potrafią skwitować każdy problem: "Bo jesteś blondynką". Nasza rewolucja chyba rozbiła głowę o mur, który próbowałyśmy zburzyć - mówi Małgorzata Tkacz-Janik z Partii Zieloni.


Obszar działania Kościoła powinien więc zawęzić się do tego, do czego został powołany i za co powinien czuć się odpowiedzialny. W obecnej sytuacji, gdy tysiące katolików i katoliczek stara się o dziecko metodą in vitro, Kościół mógłby lobbować za bezpieczeństwem, zdrowiem i szczęściem tych ludzi - stanowisko Kościoła katolickiego w sprawie in vitro komentuje dr Małgorzata Tkacz-Janik, radna sejmiku śląskiego, członkini Rady Krajowej partii Zieloni.


Gościem dzisiejszego wydania programu Zadaj Pytanie jest doktor nauk humanistycznych Małgorzata Tkacz-Janik. Gliwiczanka, feministka, nauczycielka akademicka, liderka społeczna i współwłaścicielka gliwickiej restauracji Złoty Osioł. Od 2010 roku radna Sejmiku Śląskiego z listy SLD.


W pierwszym dniu kadencji parlamentu – Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – Zieloni przypominają nowym posłankom i posłom o konieczności wprowadzenia Polski na ścieżkę gospodarki niskowęglowej i niskoemisyjnej, zapewniającej bezpieczeństwo społeczne i ekologiczne.


- Paradoksalnie to "czarny" Śląsk ma ogromny potencjał przejścia na zieloną energię - tworzenia dziesiątków tysięcy bezpiecznych miejsc pracy i ograniczania niszczenia środowiska - wskazuje Małgorzata Tkacz-Janik, przewodnicząca Zielonych 2004, radna sejmiku śląskiego.


Democracy in the energy sector – now! On the first day of cadency of the new Parliament – the Sejm and the Senate of the Republic of Poland – Zieloni remind new deputies to put Poland on the path of a low-carbon and low-emission economy that ensures social and ecological security.


Apelujemy do Pana Premiera o powołanie ekspertki na stanowisko pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Wielokrotnie krytycznie odnosiłyśmy się do działalności min. Elżbiet Radziszewskiej, która źle sprawowała swą funkcję w rządzie.


Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!


Próba zbudowania wykładni NZŁ wokół kwestii kobiecej zakłada, że „nowe zielone łady” powstały w oparciu o wiele podobnych przesłanek do tych, które przyświecały tworzeniu się zrębów feministycznej krytyki tradycyjnej ekonomi (np. łączy je podejście egalitarne) i co wymaga mocnego podkreślenia – podążyły dalej.


Przewodniczący Zielonych, z okazji odbywających się w sobotę w warszawskiej siedzibie OPZZ obchodów dziesięciolecia działalności ATTAC Polska, pogratulowali stowarzyszeniu dotychczasowych działań na rzecz globalizacji, służącej ludziom i środowisku.


- To jest megaatak, megaprzekaz i megakamuflaż - mówi Małgorzata Tkacz-Janik, kulturoznawczyni i śląska działaczka środowisk feministycznych. - Z jednej strony mamy prawicową koncepcję PiS, konserwatywnie postrzegającą rolę kobiety, a z drugiej strony natarcie urodą - podkreśla Tkacz-Janik i... widzi w tej akcji zagrożenie, bo niewiele osób zrozumie tę manipulację, opartą na podwójnym przekazie.
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,387,327 Unikalnych wizyt