Certyfikat zgodności gost r

Jesteś przedsiębiorcą odnoszącym sukcesy na rodzimym rynku? Marzy Ci się nawiązanie kontaktów handlowych za granicą, ale nie wiesz, który kierunek obrać? Stwierdzasz, że lepszym rynkiem zbytu jest wschód, ale nie wiesz, jakich formalności należy dopełnić? Podpowiemy Ci: jednym z dokumentów, w które warto się zaopatrzyć, jest certyfikat zgodności gost r. Dlaczego?

Certyfikat zgodności gost r – czym jest?

Samo słowo “gost” i powiązane z nim normy powstały jeszcze za czasów ZSRR – jest to skrót od „gosudarstwiennyj standart”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu standard państwowy. Certyfikat zgodności gost r jest dokumentem mającym za zadanie potwierdzić analogiczność właściwości bądź cech produktu z tymi wymaganymi przez Federację Rosyjską. Co prawda obecnie niewiele grup produktowych wymaga okazania tego rodzaju certyfikatu, ale są przypadki, gdy jest on wprost niezbędny i jego brak może skutkować brakiem zgody na handel na rynku wschodnim.

Dobrowolny certyfikat zgodności gost r

W niektórych sytuacjach uzyskanie i okazanie tego dokumentu jest dobrowolne, czyli inaczej mówiąc nieobowiązkowe. Czemu w takim razie ma służyć? Dobrowolny certyfikat zgodności gost r w takim przypadku ma za zadanie świadczyć o wysokiej jakości danego produktu bądź usługi. Nie może być stosowany zamiennie z innymi wymaganymi certyfikatami. Stawiając się jednak w roli rosyjskiego kontrahenta łatwo jest sobie wyobrazić, że będzie nieco bardziej skłonny nawiązać współpracę z firmą posiadającą ów dokument. Wniosek więc nasuwa się sam – warto jest zainwestować odrobinę więcej czasu i pieniędzy i postarać się o uzyskanie certyfikatu zgodności gost r.

Specyfikacja rynku wschodniego

Czytając i robiąc rozeznanie na temat interesującego Cię sektora gospodarki z pewnością zauważyłeś, że rynek wschodni różni się pod wieloma względami od rynku zachodniego. Jako że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, łatwiej jest Polakom nawiązać stosunki handlowe z innymi krajami członkowskimi. Nie zniechęcaj się jednak: na wschodzie towary puszczone w obieg z ramienia polskiego przedsiębiorcy kojarzone są z wysoką jakością, trwałością, solidnym wykonaniem. Rynek zachodni jest już przesycony i może być Ci trudniej wybić się ze swoim towarem; za to wschód przyjmie go z otwartymi ramionami.

Zacznij działać!

I pozwól sobie pomóc: jeżeli chcesz uzyskać certyfikat zgodności gost r, to niezwłocznie skontaktuj się z Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich na ccrw.pl. Znajdziesz tam godne zaufania grono specjalistów, które jest gotowe udzielić Ci fachowej rady i pomocy w każdym aspekcie dotyczącym certyfikatów wymaganych przez kraje wschodnie. Z nimi szybko, łatwo i bezproblemowo dopełnisz wszelkich formalności bez obaw, że o czymś zapomniałeś. Przekonaj się, że nie ma w tym nic skomplikowanego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here