ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Ewa Koś - RSS

Ewa Koś

e-mail
Strona www
Strona www 2
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Jestem jedną z Was. Dla nas wszystkich ważne jest, abyśmy żyli godnie, bezpiecznie, w przyjaznym otoczeniu. Do tego niezbędna jest wrażliwość społeczna, wiedza o świecie i procesach gospodarczych, a także dbałość o nasze otoczenie.

Od lat angażuję się w działania pozarządowe na rzecz poprawy jakości życia obywateli i obywatelek naszego regionu. Potrzeba jednak działań samorządowych, by móc realizować cele społeczne.

Poprawmy jakość naszego życia razem budując spójną strategię dla przyszłości, bezpieczeństwa socjalnego i bezpieczeństwa energetycznego.

• Bezpieczny dom i praca – to nasz wspólny cel. Wspierajmy budownictwo komunalne, zapewnijmy równe szanse dla każdej rodziny i twórzmy miejsca pracy.
• Bezpieczeństwo energetyczne – to nasza wspólna troska. Każdy dom musi być ciepły, a każdą rodzinę musi być stać na opłacenie rachunków.
Czyste środowisko – to nasz wspólny obowiązek. Gospodarujmy rozsądnie odpadami i dbajmy o czyste powietrze

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Działacze obu partii uważają, że mieszkańcy Gąsek nie zostali odpowiednio poinformowani o tym, jakie zagrożenia wiążą się z funkcjonowaniem zakładu. Ponadto według Ewy Koś z partii Zieloni 2004, produkcja energii jądrowej jest nieopłacalna. - Świat rozwija energetykę atomową już od 50 lat, a tylko 6 procent całkowitej produkcji energii elektrycznej pochodzi z energetyki atomowej. Więcej: Radio Szczecin


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Ewa Koś, radna sejmiku województwa zachodniopomorskiego. - Jesteśmy za tym, by żywność ta była oznakowana. Kto będzie chciał ją kupić, to ją kupi, ale niech przynajmniej ma świadomość. GMO może spowodować mutacje o jakich nawet nie wiemy. Nie znamy kierunku, w jakim one pójdą. Do produkcji roślinności i żywności GMO używane są różne geny, które zabezpieczyć mają je przed szkodnikami, słabym wzrostem czy słabą odpornością.


Młodzi ludzie późno wchodzą na rynek pracy, dostają tzw. śmieciowe umowy – np. na zlecenie – i nie stać ich na dzieci, finansowo, czasowo, a często także emocjonalnie - mówi Ewa Koś.


- Wyzwaniem numer jeden na najbliższe lata jest energetyka – mówi Ewa Koś, zachodniopomorska radna wojewódzka z Partii Zielonych, kandydatka z listy SLD do Sejmu.


- Pracownicy powinni mieć zagwarantowane miejsca pracy - uważa radna Ewa Koś. - Udziały w spółce pracowniczej tego nie gwarantują.


- Nerwice to chyba choroby najczęściej dotykające naszych polityków - uważa Ewa Koś, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.


Według Ewy Koś, konkurs był tylko grą pod publiczkę, a stowarzyszenie, do którego należy Gołda nie miało prawa wystawiać swojej kandydatki, ponieważ zdaniem radnej nie ma ono osobowości prawnej.


O energii atomowej, parytetach i przyszłości lewicy - rozmowa z Ewą Koś na portalu wSzczecinie.pl.


Odwołując się do cytatu z fraszki Jana Kochanowskiego, uważam że akurat teraz jesteśmy przed szkodą, Panie Profesorze, a nie wtedy, gdy likwidowaliśmy w Polsce Żarnowiec i wycofywaliśmy się z programu energetyki jądrowej.


Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Zapraszamy na przegląd medialnych relacji z antyatomowych demonstracji w rocznicę Czarnobyla.


Zobacz relację filmową z wypowiedzią Ewy Koś, zielonej radnej sejmiku zachodniopomorskiego.


Ubolewamy, że na spotkanie zaproszone zostały organizacje mało znane, a pominięto tak znaczne, jak ZNP, Partię Kobiet, Zielonych 2004, Forum Kobiet SLD i kilka innych o zasięgu krajowym - mówi Ewa Koś, radna sejmiku i działaczka Zielonych 2004.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,054 Unikalnych wizyt