ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Ewa Koś - RSS

Ewa Koś

e-mail
Strona www
Strona www 2
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Jestem jedną z Was. Dla nas wszystkich ważne jest, abyśmy żyli godnie, bezpiecznie, w przyjaznym otoczeniu. Do tego niezbędna jest wrażliwość społeczna, wiedza o świecie i procesach gospodarczych, a także dbałość o nasze otoczenie.

Od lat angażuję się w działania pozarządowe na rzecz poprawy jakości życia obywateli i obywatelek naszego regionu. Potrzeba jednak działań samorządowych, by móc realizować cele społeczne.

Poprawmy jakość naszego życia razem budując spójną strategię dla przyszłości, bezpieczeństwa socjalnego i bezpieczeństwa energetycznego.

• Bezpieczny dom i praca – to nasz wspólny cel. Wspierajmy budownictwo komunalne, zapewnijmy równe szanse dla każdej rodziny i twórzmy miejsca pracy.
• Bezpieczeństwo energetyczne – to nasza wspólna troska. Każdy dom musi być ciepły, a każdą rodzinę musi być stać na opłacenie rachunków.
Czyste środowisko – to nasz wspólny obowiązek. Gospodarujmy rozsądnie odpadami i dbajmy o czyste powietrze

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

- Dziś nawet partie prawicowe dostrzegają, że na kobietach ciążą obowiązki, które są nieopłacane, a które w sferze publicznej są bardzo ważne - tłumaczyła obecna na manifestacji radna sejmiku Ewa Koś – opieka nad dziećmi, ludźmi starszymi, to obszary za które powinno odpowiadać państwo socjalne. Tymczasem na barki kobiet spada obowiązek utrzymania rodzin, płacenia ZUS-u i innych tego typu świadczeń.


- Jestem feministką - podkreślała Ewa Koś, radna sejmiku, szefowa Zielonych 2004 w Szczecinie. - Walczymy o godne traktowanie kobiet. Występujemy przeciwko ekonomicznemu wyzyskowi kobiet. Zdaniem Koś, kobiecość to forma inności, równoprawna, cenna i bardzo ważna.


Ewa Koś radna Sejmiku z Partii Zieloni w programie Kronika w TVP Szczecin o sytuacji ekonomicznej i dyskryminacji kobiet.


Ewa Koś z Partii Zieloni 2004, klub SLD oraz poseł Michał Jach z PISu w debacie na temat sytuacji Stoczni Szczecińskiej programie Galaktyka Pomerania w Pomeranii TV. ( od minuty 24.40 )


Nie milkną komentarze po czwartkowej sesji sejmiku województwa. Poniżej publikujemy list otwarty radnej Ewy Koś (partia: Zieloni, klub: SLD). „Jeszcze jestem w szoku po wczorajszej sesji Sejmiku wpisując się tym samym w panującą atmosferę i temperaturę dyskusji. „Szok” był wczoraj najczęściej używanym przez niektórych radnych i członków zarządu określeniem swoich emocji, a może raczej nieumiejętności radzenia sobie z nimi.'' - pisze Ewa Koś


Ewa Koś ( Partia Zieloni 2004 ) w Galaktyce Pomerania TV o GMO.


Ewa Koś z Partii Zieloni podczas wizyty atomowego autobusu w Szczecinie sprzeciwiała się propagandzie budowy EJ w Polsce.


- Gigantycznym błędem jest też sprawa strategii rozwoju sektora energetycznego - mówiła na konferencji Ewa Koś z partii Zielonych. - Władze w żaden sposób nie zachęcają tego sektora do inwestowania w naszym regionie. Bublem jest też uchwała o gospodarce odpadami i ochrona zdrowia. To, co działo się ostatnio w marszałkowskim szpitalu przy ul. Arkońskiej, to katastrofa [chodzi o problemy z transplantologią - red.]. Przez to możemy stracić program transplantacji, bo nikt nie załatwił sprawy.


- Dlaczego Zarząd nie przeprowadził kontroli, nie sprawdził w jaki sposób jest wyprowadzany majątek publiczny? - pytała na dzisiejszej konferencji Ewa Koś z Partii Zieloni, klub SLD wskazując pisma dyrektora Sella do Narodowego Funduszu Zdrowia.


To skandal, że nikt po stronie polskiej, ani władze, ani też organizacje pozarządowe, ani też ludność Szczecina nie zostali o tym powiadomieni - mówi Ewa Koś, radna sejmiku zachodniopomorskiego, Zieloni 2004. - Informację dostaliśmy z niemieckiej organizacji pozarządowej. Tam informacja jest jawna i organizacje otrzymują je na bieżąco.


Dariusz Szwed (Zieloni) krytykował projekt resortu gospodarki m.in. za to, że jako odnawialne źródła energii traktuje tzw. współspalanie, czyli - jak wyjaśnił - spalanie razem z węglem biomasy. Więcej na stronach gazeta.pl i Biznes onet.pl


"Biomasa współspalana z węglem to zwykle wartościowe drewno albo biośmiecie sprowadzane do Polski z całego świata. W ten sposób korporacje energetyczne w Polsce w 2010 r. uzyskały z budżetu państwa 1700 mln zł w ramach tzw. zielonych certyfikatów. A nie ma to nic wspólnego z odnawialnymi źródłami energii, z nowoczesną energetyką i z zieloną wyspą, o której na okrągło słyszymy z ust pana premiera Tuska" - powiedział Dariusz Szwed podczas konferencji organizowanej w Sejmie przez Ruch Palikota i Zielonych 2004. J. Palikot: Współspalanie to wielkie oszustwo


Dariusz Szwed (Zieloni) krytykował projekt resortu gospodarki m.in. za to, że jako odnawialne źródła energii traktuje tzw. współspalanie, czyli - jak wyjaśnił - spalanie razem z węglem biomasy. Zdaniem Szweda projekt powstał pod potężną presją lobby korporacji węglowych. - Ewidentnie to, że współspalanie zostało w tym projekcie zapisane jako odnawialne źródło energii jest efektem takiego lobbingu korporacyjnego. Domagamy się wycofania się rządu z dofinansowywania współspalania jako odnawialnego źródła energii - oświadczył Szwed. Więcej na wp.pl


W miniony czwartek 23 lutego odbyła się historyczna sesja Rady Miasta Koszalin, gdzie zaproszonymi gośćmi byli: Zbigniew Kubacki – dyrektor departamentu energii jądrowej Ministerstwa Gospodarki w miejsce nieobecnej Hanny Trojanowskiej pełnomocnika Rządu ds. Polskiej Energetyki jądrowej oraz Witold Drożdż prezes Zarządu PGE Energia Jądrowa SA.


Prawie 200 osób protestowało w czwartek 23 lutego w Koszalinie przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Gąskach. Na zaplanowaną na ten dzień sesję Rady Miasta przyjechali zaproszeni – p.o. prezesa Polskiej Grupy Energetycznej EJ Witold Drożdż i dyrektor departamentu energii jądrowej w Ministerstwie Gospodarki Zbigniew Kubacki. W czasie, kiedy goście zapewniali radnych o bezpieczeństwie inwestycji i płynących z niej korzyści dla gmin, tłum skandował przed ratuszem hasła „nie dla atomu” czy „PGE wycofaj się”. Więcej na stronach Krytyki Politycznej
Strona 3 z 8 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,445 Unikalnych wizyt