ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Ewa Koś - RSS

Ewa Koś

e-mail
Strona www
Strona www 2
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Jestem jedną z Was. Dla nas wszystkich ważne jest, abyśmy żyli godnie, bezpiecznie, w przyjaznym otoczeniu. Do tego niezbędna jest wrażliwość społeczna, wiedza o świecie i procesach gospodarczych, a także dbałość o nasze otoczenie.

Od lat angażuję się w działania pozarządowe na rzecz poprawy jakości życia obywateli i obywatelek naszego regionu. Potrzeba jednak działań samorządowych, by móc realizować cele społeczne.

Poprawmy jakość naszego życia razem budując spójną strategię dla przyszłości, bezpieczeństwa socjalnego i bezpieczeństwa energetycznego.

• Bezpieczny dom i praca – to nasz wspólny cel. Wspierajmy budownictwo komunalne, zapewnijmy równe szanse dla każdej rodziny i twórzmy miejsca pracy.
• Bezpieczeństwo energetyczne – to nasza wspólna troska. Każdy dom musi być ciepły, a każdą rodzinę musi być stać na opłacenie rachunków.
Czyste środowisko – to nasz wspólny obowiązek. Gospodarujmy rozsądnie odpadami i dbajmy o czyste powietrze

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

W naszym regionie jest ponad 60 ferm norek amerykańskich, ponad 10 wsi aktywnie protestuje przeciwko hodowlom tłumacząc to smrodem, zanieczyszczeniami powietrza i okolicznych akwenów wodnych, a także zagryzaniem zwierząt. Przeciwko hodowlom protestują także obrońcy zwierząt, jednak z pikiet odbyła się w czwartek pod urzędem wojewódzkim w Szczecinie. Wypowiedź Ewy Koś, radnej Sejmiku Zachodniopomorskiego, z Partii Zieloni.


Co zmieni Regionalny Kongres Kobiet? Rozmowa z Ewą Koś ( Partia Zieloni ) Bogną Czałczyńską ( Kongres Kobiet ) i Dorotą Markiewicz.


Ewa Koś z Partii Zieloni wypomniała marszałkowi, że w sierpniu otrzymała od niego odpowiedź na swoją interpelację w tej sprawie i wówczas marszałek twierdził, że nic nie może zrobić. - Jeden wielki bełkot - tym mianem określiła tłumaczenie marszałka. Przypomniała też, że to właśnie minister Stanisław Gawłowski z PO podpisał dwa lata temu listę gatunków inwazyjnych, na których nie umieszczono norek amerykańskich. Te europejskie wyginęły sto lat temu.


Partia Zielonych popiera mieszkańców Przelewic. To kolejna organizacja, która chce pomóc protestującym przeciwko hodowli norek. Przelewiczanie nie zgadzają się, aby duński inwestor zbudował fermę 150 metrów od ich domów, a także w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu dendrologicznego, czyli głównej atrakcji regionu.


Jak już wcześniej informowała Ewa Koś z zespołu kontrolnego, w prywatne ręce trafił tam po bardzo okazyjnej cenie nie tylko wojewódzki majątek trwały (sprzęt dentystyczny), ale także majątek niematerialny - umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, pacjenci i historie chorób. Radni przy okazji przyjrzeli się także pracy Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. - Pojawiły się nowe wątki i chcemy się im przyjrzeć - wyjaśnia Ewa Koś.


Ewa Koś z Partii Zieloni o planach budowy nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego oraz o powołaniu nowej spółki zajmującej się przewozami regionalnymi.


Seks w podręcznikach oprotestowany. Prawica Rzeczypospolitej sprzeciwia się, by 4-letnie dzieci w przedszkolach uczyły się o płci. Ewa Koś z Partii Zieloni mówi, iż wychowanie gender to poszanowanie mniejszości i różnorodności, stwarza większe szanse kobietą.


Komisja rewizyjna rozszerzyła zakres kontroli Zamku Książąt Pomorskich o modernizację skrzydła północnego oraz o gospodarkę finansową. Co się kryje za ostatnim hasłem? - Głównie chodzi nam o wydatki związane z Balem Zamkowym oraz o zwolnienia członków zespołu Camerata Nova - mówi radna Ewa Koś (Partia Zieloni, klub SLD), szefowa zespołu kontrolnego.


Podczas sesji sejmiku radni dyskutowali na wiele tematów, jednak największe emocje wzbudził temat dofinansowania zabiegów in vitro dla par z całego województwa, dalszy los terenów postoczniowych oraz to w jaki sposób były wydawane pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Ewa Koś z Partii Zieloni obala mity przedstawione przez przedmówcę. Twierdzi, że metoda in vitro jest uznana przez światową organizację zdrowia jako metoda leczenie bezpłodności. Pyta, czy protetyka wpisuje się w programy zdrowotne czy nie? Transplantologia w tym ujęciu też nie jest leczeniem. Ci, którzy występują przeciwko, to fundamentaliści XXI wieku, którzy postępują szczególnie instrumentalnie do kobiet przy głoszeniu haseł religijnych. Stawia nas, Polskę, w pozycji kraju zacofanego moralnie. - Każdy ma prawo do szczęścia. To kwestia wyboru, nikt nikogo nie zmusza. Z Bogiem można dyskutować, z kościołem jest to trudne.


W dyskusji nie zabrakło argumentów ideologicznych. Przewodniczący komisji zdrowia, Andrzej Subocz z PiS tłumaczył, że in vitro nie jest zabiegiem leczniczym. Ewa Koś z Zielonych odpowiedziała przykładem. - Więc co z przeszczepami? - pytała radna Sojuszu. - Utracona część ciała czy organ już nigdy nie odrasta, więc transplantacja, implanty itd. to też nie jest szeroko pojęte leczenie.


Radni klubu SLD, w tym Ewa Koś z Partii Zieloni, apelują do samorządu wojewódzkiego o utworzenie wieloletniego programu zdrowotnego dotyczącego finansowania zabiegów in vitro z którego mogłyby skorzystać pary z całego województwa.


- Składamy projekt uchwały intencyjnej, by zarząd województwa przygotował założenia do programu leczenia niepłodności metodą in vitro - zapowiada Ewa Koś z Partii Zieloni, klub radnych SLD w sejmiku województwa.


- Mam nadzieję, że głosy fundamentalistów, którzy bardzo negatywnie oceniają metodę in vitro, zostaną przegłosowane - mówi radna Zielonych, Ewa Koś. Jej zdaniem, koszt tych zabiegów sprawia, że in vitro jest często nieosiągalne dla osób o gorszym statusie materialnym. - Metoda ta jest bardzo droga. To koszt ok. 10 tys. zł - dodaje Koś.


- W renesansie potrzebny był taras, żeby zobaczyć piękną perspektywę Odry, bo istniała jej zabudowa, która zasłaniała na nią widok. Dzisiaj tej zabudowy nie ma, a widok będzie taki sam jak z tarasu, który już jest - mówiła Ewa Koś (Zieloni 2004).
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,448 Unikalnych wizyt