ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Radosław Gawlik - RSS

Radosław Gawlik

e-mail
tel. 605037417
Strona www
Strona www 2
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek Rady Krajowej.

Działa w kole wrocławskim. Mówi o sobie:

"Urodziłem się 23 sierpnia 1957 r. we Wrocławiu. Jestem żonaty, mam troje dzieci: Olę (19), Witka (17) i Jagódkę (15).

+ Więcej


Należy do:

Radosław Gawlik, b. wiceminister środowiska: Wszystkie argumenty są przeciwko – ekologiczne, ekonomiczne, społeczne, antyterrorystyczne. Wszak autorzy ataków na WTC myśleli też o wysadzeniu elektrowni jądrowejZapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. Zielonych polityczek i polityków z Polski i z Parlamentu Europejskiego, akredytowanych na COP14. Wśród nich są m.in Ewa Koś, Satu Hassi, Dariusz Szwed i Claude Turmes.


Wiadomosci KlimatyczneZ okazji Szczytu Klimatycznego Zieloni 2004 wydadzą specjalną gazetę Wiadomości Klimatyczne. Będzie ona rozdawana bezpłatnie uczestnikom konferencji oraz licznych wydarzeń klimatycznych odbywających się w grudniu w Poznaniu. Prezentujemy spis treści pierwszego numeru.


W pierwszej połowie grudnia br. w Poznaniu odbędzie się Konferencja Klimatyczna (COP 14), której celem jest m.in. wypracowanie rozwiązań minimalizujących skutki zmian klimatycznych. Światu potrzebne jest nowe porozumienie, które nakreśli nową mapę działań. Tymczasem Polska blokuje unijny pakiet klimatyczny, znów wpisując się w rolę hamulcowego Europy.


Publikacja "Zielone Miasto Nowej Generacji" jest swoistym miejskim zielonym manifestem. Pokazujemy w niej, że miasta powinny być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko...

wersja polska

english versionRadosław Gawlik - Były poseł Unii Wolności, były wiceminister ochrony środowiska. Zakładał Forum Ekologiczne, był działaczem międzynarodowych stowarzyszeń ekologicznych. W latach 80., jako działacz "Solidarności", zapraszał do Polski działaczy niemieckich Zielonych na wspólne akcje przeciwko obowiązkowej służbie wojskowej.


Prawo Zapobieganie korupcji czy zamknięcie ust ze szkodą dla interesu publicznego?Czerska 8/10.


- To precedensowa decyzja sądu. Organizacje ekologiczne od wielu lat domagały się respektowania ich prawa do zasiadania w radach nadzorczych funduszy ekologicznych. Zieloni 2004 z zadowoleniem przyjęli decyzję sądu o rozpatrzeniu skargi Polskiej Zielonej Sieci. Konieczna wydaje się nowelizacja ustawy POŚ, która nieprecyzyjnie określa sposób wyboru i daje pole do politycznych nadużyć - skomentował Radosław Gawlik, członek Rady Krajowej Zielonych 2004.


"My i nasza natura" to tytuł rozmowy przeprowadzonej przez Annę Mateję z naszym kolegą, ekologiem Radosławem Gawlikiem na łamach TYGODNIKA POWSZECHNEGO (2004-12-19) .


Wczoraj Zieloni przekazali premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu list otwarty w sprawie wstrzymania połowów bałtyckiego dorsza. Wręczenie listu poprzedził happening pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Grupa Zielonych ustawiła się z siecią pod Kancelarią, łapiąc w nią polityków i wręczając im swoje stanowisko. W liście Zieloni domagają się od przedstawicieli polskiego rządu, którzy będą brali udział w jesiennym spotkaniu Rady Ministrów Unii Europejskiej odpowiedzialnych za rybołówstwo, opowiedze


Zapraszamy na kolejny z cyklu programów "Ekologia Polityczna", który prowadzi Cezary Łasiczka, redaktor TOK FM, a którego stałym gościem jest Dariusz Szwed, współprzewodniczący partii Zieloni 2004. W audycji weźmie udział również Radosław Gawlik. Wtorek, godz. 23.00-24.00.


W ramach kampanii Bałtyk jest w Polsce Radosław Gawlik zaprasza na konferencję w Świnoujściu organizowaną przez Stowarzyszenie Eko-Unia.


Przegląd Komunalny, 01.10.2004, Gram w zielone


ZIELONI 2004 biorą udział wyborach do Parlamentu Europejskiego wspólnie ze wszystkim zielonymi partiami europejskimi. Mamy wspólny program i razem będziemy realizować go w PE.


Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej
Stanowisko platformy polskich pozarządowych organizacji ekologicznych, rolniczych i konsumenckich na temat przyszłości rolnictwa i obszarów wiejskich w Unii Europejskiej.
Grudzień 2002
Strona 6 z 6 << < 3 4 5 6
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,216 Unikalnych wizyt