ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Radosław Gawlik - RSS

Radosław Gawlik

e-mail
tel. 605037417
Strona www
Strona www 2
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek Rady Krajowej.

Działa w kole wrocławskim. Mówi o sobie:

"Urodziłem się 23 sierpnia 1957 r. we Wrocławiu. Jestem żonaty, mam troje dzieci: Olę (19), Witka (17) i Jagódkę (15).

+ Więcej


Należy do:

Serdecznie gratulujemy naszemu partyjnemu Koledze, Radosławowi Gawlikowi uzyskania tytułu Człowieka Roku 2010 Polskiej Ekologii.


Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Władza w PRL wiedziała, że woda z rzek nie nadaje się nawet do celów przemysłowych, Śląsk się dusi, a brak oczyszczalni ścieków zmienia mazurskie jeziora w szambo - mówi Radek Gawlik w rozmowie z Michałem Olszewskim.


Pilnym strategicznym działaniem rządu powinno być wdrażanie programów oszczędzania energii, podnoszenia efektywności energetycznej oraz zwiększanie produkcji energii z odnawialnych źródeł, budowa mostów (połączeń energetycznych) z krajami z Polską sąsiadującymi oraz modernizacja sieci energetycznych dla zmniejszenia strat na przesyle.


Zobacz byłego wiceministra środowiska w debacie o energii jądrowej.


Planując budowę elektrowni atomowych, nie tylko idziemy pod prąd aktualnych tendencji, ale narażamy też na niepotrzebne ryzyko siebie i przyszłe pokolenia - pisze Radosław Gawlik.


Po co w ogóle uczyć dzieci postaw ekologicznych, skoro nie daje się im praktycznej możliwości wykorzystania tej wiedzy? - mówi Radosław Gawlik


Radosław Gawlik: - Kraj, który zużywa przeciętnie trzy razy więcej energii na jednostkę produktu niż Europa Zachodnia powinien przede wszystkim uszczelnić energetyczne wiadro, a nie produkować prąd z ryzykowanych technologii.


“The Polish media broadcast government messages completely unfiltered and present almost exclusively the upsides of nuclear energy. As for the balance of opinion in the public debate, I’d estimate it as 9:1 in favour of the nuclear lobby’s propaganda.”


Prawda jest oczywista, choć kamuflowana dobrym PR. Firmy doradcze, za duże pieniądze, służą temu kto zleca wykonanie ekspertyzy.


Publikacje i wystąpienia medialne przedstawiają niemal same pozytywne strony energetyki jądrowej. O wadach, koniecznych ujemnych konsekwencjach (takich jak składowanie odpadów) i niebezpieczeństwach mówi się niewiele.


Kandydaci nas nie reprezentują - mówi były wiceminister środowiska w wywiadzie dla Super Expressu.


Przekonujemy się dzisiaj ponownie – 13 lat po wielkiej powodzi - że żadne zabezpieczenia nie będą w 100 proc. skuteczne. Żaden wał nie jest tak wysoki, żeby w końcu nie pokonała go woda. Minister środowiska, Andrzej Kraszewski w radiu TOK FM podawał przykład Niemiec i USA. Z każdą kolejną poważną powodzią podwyższali wały i robili doskonalsze zabezpieczenia; przychodziła następna powódź, woda się przelewała a straty były jeszcze większe. W końcu uznali, że nie tędy droga. No a nasi cały czas ćwiczą wznoszenie wałów… - Radek Gawlik w rozmowie z Jakubem Bożkiem na portalu Krytyki Politycznej.


Dariusz Szwed i Lutz Metz o energii atomowej, Andrzej Kraszewski Minister Środowiska, dr Janusz Żelaziński oraz Radosław Gawlik o zapobieganiu powodziom - posłuchaj.


Brak wdrażania konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju powoduje, że w Polsce nadal dominuje technokratyczne podejście do powodzi: betonowanie rzek i budowanie coraz większych tam i wałów przeciwpowodziowych. Tworzymy kolejne groźne iluzje bezpieczeństwa. Nie można się w tej sytuacji dziwić, że każda powódź nas dramatycznie zaskakuje: technokratyczne podejście do powodzi jest najdroższym i co ważniejsze ostatecznie także nieskutecznym sposobem ograniczania ryzyka powodzi oraz zmniejszania ich skutków społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Zieloni od lat wskazują na potrzebę zintegrowanego podejścia do kwestii zmieniającego się klimatu, w tym gospodarki wodami.
Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,139 Unikalnych wizyt