ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Radosław Gawlik - RSS

Radosław Gawlik

e-mail
tel. 605037417
Strona www
Strona www 2
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek Rady Krajowej.

Działa w kole wrocławskim. Mówi o sobie:

"Urodziłem się 23 sierpnia 1957 r. we Wrocławiu. Jestem żonaty, mam troje dzieci: Olę (19), Witka (17) i Jagódkę (15).

+ Więcej


Należy do:

Jesteśmy skazani na manewry energetyczne. Mimo, że wielu ekspertów nie mówi tego głośno, nie wierzą, że Polska Grupa Energetyczna (PGE) wybuduje w planowanym terminie do 2020 r. pierwszą w kraju elektrownię atomową. Wśród nich część nie wierzy, że wybuduje ją w ogóle. Na razie to w ogóle nie wygląda optymistycznie.


Zieloni zaapelowali do wszystkich klubów parlamentarnych o poparcie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Jutro w Sejmie pierwsze czytanie.


Nasza największa państwowa spółka energetyczna zabiega o otwarcie na zachodzie Polski, u granic z Niemcami, wielkiej inwestycji Na terenie gmin Gubin i Brody miałyby powstać wielka odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego i opalana nim elektrownia. W 2009 r. mieszkańcy obu tych gmin zorganizowali referenda, w których ok. 70% uczestniczących w nich powiedziało tym energetycznym planom zdecydowane NIE.


Niska emisja to według Wikipedii: "emisja kosmunikacyjna i emisja pyłów, i szkodliwych gazów pochodząca z lokalnych kotłowni węglowych, i domowych pieców grzewczych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób, najczęściej tanim węglem, a więc o złej charakterystyce i niskich parametrach grzewczych. W wielu regionach i wsiach zamkniętych w dolinach jest przyczyną wysokiej śmiertelności i plagi nowotworowej".


Radek Gawlik, który gościł w naszej gminie z wykładem na temat zagrożeń uranowych został wybrany przez Kongres Zielonych przewodniczącym partii. Gratulujemy i liczymy na dalszą współpracę w obronie Sudetów przed skażeniem radioaktynym.


Radek Gawlik, który gościł w naszej gminie z wykładem na temat zagrożeń uranowych został wybrany przez Kongres Zielonych przewodniczącym partii. Gratulujemy i liczymy na dalszą współpracę w obronie Sudetów przed skażeniem radioaktynym.


- W czasie szczelinowania, za pomocą którego wydobywa się gaz łupkowy, do ziemi trafiają ogromne ilości wody z chemikaliami. Proszę sobie wyobrazić, że do wykonania tylko jednego potrzeba tyle wody, ile zmieści się w 10 pociągach, z których każdy ma 40 wagonów. Skąd będziecie państwo ją brać i co później się z nią stanie – dopytywał się Radosław Gawlik.


Przez lata konsekwentnie opowiadaliśmy się za inwestowaniem w efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii, a przeciw drogiej i przestarzałej technologii nuklearnej. Dziś są tego pierwsze owoce - zachęciliśmy SLD do podpisania wspólnej deklaracji z Greenpeace!


Nasi politycy przed wyborami winni obejrzeć „Gazowy kraj”, jeśli chcą służyć ludziom. Spojrzeć nie tylko na jasną, ale i ciemną stronę tej technologii. Nie oznacza to, że nie będziemy korzystać z gazu łupkowego. Ale jeśli korzystać, to mądrze, bez takiej dewastacji społecznej i ekologicznej jaką pokazuje „Gasland”.


Zieloni 2004 zaapelowali do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o niepodpisywanie przyjętej przez parlament ustawy o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO. Uprawy zmodyfikowane genetycznie stanowią zagrożenie dla rolnictwa ekologicznego i tradycyjnego, bioróżnorodności oraz jakości i bezpieczeństwa żywności.


Potrzeba woli politycznej, a nie pseudoreform gospodarki wodnej motywowanych politycznie zbliżającą się kampanią wyborczą i bardzo prawdopodobnymi powodziami w dobie zmian klimatycznych.


Niestety, lista tego co nie działa lub działa degradująco na stan środowiska i zdrowia ludzi jest dużo dłuższa.


Jesteśmy na „dobrej drodze” do tego, że za kilka lat stolica ostatecznie się zatka, a ludzie, mający kiepskie połączenia kolejowe zaczną dojeżdżać do niej autami.


Wśród odznaczonych - wieloletni działacze Zielonych: Jacek Bożek oraz Radek Gawlik.


Chcąc chronić to, co powinno być bliskie dla społeczeństwa, musimy marnować energię na blokowanie różnych głupich inwestycji. Jednak coraz więcej jest też pozytywnych akcji i budowania społecznej świadomości. - mówi Radosław Gawlik.
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,206 Unikalnych wizyt