ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Adam Ostolski - RSS
Przewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski odpowiedzieli Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, i Marcinowi Korolcowi, ministrowi środowiska, którzy po latach dostrzegli wreszcie zjawisko zmian klimatycznych. Zamiast biernego czekania, aż skutki zmian klimatycznych będą coraz dotkliwsze dla budżetu państwa, radzą działać już teraz i proponują zielone rozwiązania.


"Zależy nam, żeby kampania referendalna nie skupiała się na osobistych przywarach Hanny Gronkiewicz-Waltz, lecz na błędach w jej polityce. To także dobra okazja, aby wyartykułować inną, bardziej społeczną i ekologiczną wizję miejskiej polityki. Chcemy zaprosić mieszkańców i mieszkanki do nazwania tego, co ich boli, i do wspólnego wyobrażenia sobie innej Warszawy" - mówi Adam Ostolski w rozmowie z portalem Polityka Warszawska.


Zmiany w prawie pracy są związane z ideologią, że największym atutem Polaków jest tania praca - uważa socjolog i filozof Adam Ostolski. - Pogarszanie pozycji pracownika to najprostszy sposób na to, żeby można było mu mniej płacić - dodaje.


- Ta sprawa od samego początku budziła wiele kontrowersji: od początkowo lansowanej przez Prokuraturę wersji samobójczej śmierci Jolanty Brzeskiej przez samospalenie po decyzję o umorzeniu śledztwa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pani Brzeska zginęła ze względu na swoją działalność społeczną, dlatego tym bardziej sprawę należy wyjaśnić. Bierność organów ścigania to czytelny sygnał dla przestępców, którzy będą chcieli dyscyplinować działaczy społecznych naruszających ich interesy – powiedziała Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni.


Partia Zieloni zwróciła się z wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Ireny Lipowicz, o zbadanie, czy policja i prokuratura dołożyły wszelkich starań, aby wyjaśnić sprawę zabójstwa Jolanty Brzeskiej, znanej działaczki społecznej. Zdaniem Zielonych sprawę przedwcześnie umorzono. "Pozostawienie sprawy zabójstwa Jolanty Brzeskiej bez wyjaśnienia na wiele sposobów wystawia na szwank podstawowe zaufanie obywateli i obywatelek do państwa. Dlatego też apelujemy do Pani Rzecznik o zainteresowanie się powyższą sprawą i jeżeli będzie to możliwe – o wszczęcie postępowania wyjaśniającego" - napisali w liście do Rzecznika Praw Obywatelskich przewodniczący partii Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski.


Polska, Europa i świat stoją dziś na rozdrożu. Możemy brnąć dalej w kryzys, pozostawiając władzę w rękach tych samych nieodpowiedzialnych polityków, którzy do niego doprowadzili. Ale możemy też wybrać świat, w którym system gospodarczy nie będzie generować ciągłych kryzysów, a wszyscy będą mogli się cieszyć trwałym rozwojem - napisali w specjalnym przesłaniu na 1 maja przewodniczący Partii Zieloni, Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski, podpowiadając rządowi, co powinien zrobić, aby Polkom i Polakom pracowało się lepiej.


Jakiś czas temu byłem gościem w radiowej audycji dotyczącej zmieniających się stosunków w pracy. Rozmowa dotyczyła tego, czy pracodawcy wykorzystują atmosferę kryzysu, aby zwalniać pracowników, obniżać im pensje bądź pogarszać warunki pracy. W sytuacji 14-procentowego bezrobocia ludzie są gotowi wiele przełknąć. I choć z pewnością wiele firm przeżywa dziś trudności, nie brakuje i takich, w których zyski rosną, członkowie zarządu otrzymują sowite podwyżki i premie, a jednocześnie pozycja pracowników pogarsza się. Trudno w takich przypadkach uznać kryzys za coś więcej niż wygodny pretekst - pisze Adam Ostolski.


Ostolski: "Za idealną kandydatkę na prezydentkę Warszawy uważam Joannę Erbel" Z dr. Adamem Ostolskim, współprzewodniczącym polskich Zielonych, rozmawia Agata Czarnacka.


dr Adam Ostolski, Instytut Socjologii UW podkreśla, że faktem jest, że pracownicy mając poczucie zagrożenia nie szukają nowej pracy. - Dążenie do stabilności w życiu i pracy nie jest złe - wyjaśnia. - Trudno nie być przywiązanym do swojego miejsca pracy, gdy bezrobocie jest tak wysokie. Brak miejsc pracy to wynik polityki rządu - dodaje.


W konferencji prasowej organizowanej w związku z polskimi przygotowaniami do szczytu klimatycznego COP 19 udział wzięli: Daniel Cohn-Bendit, współprzewodniczący Grupy Zieloni/ Wolne Przymierze Europejskie w Parlamencie Europejskim oraz Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


Przewodniczący partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski spotkali się z prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomirem Broniarzem. Uczestnicy spotkania wymienili poglądy na temat problemów edukacji w Polsce i Europie.


Z Adamem Ostolskim, nowym współprzewodniczącym partii Zieloni 2004, rozmawiają Marcelina Zawisza, Łukasz Drozda i Piotr Szumlewicz.


Dzień przed protestem związków zawodowych w Brukseli nowo wybrani przewodniczący partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski spotkali się z przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Iwoną Borchulską. Uczestnicy spotkania wymienili poglądy na temat problemów ochrony zdrowia w Polsce i Europie. Zgodzili się, że konieczne są wspólne działania w celu uwrażliwienia opinii publicznej na zmiany wprowadzane w ochronie zdrowia i na możliwość prowadzenia innej polityki w tej dziedzinie.


Polscy Zieloni wybrali na swoim kongresie nowych współprzewodniczących (dotychczas sprawującą tę funkcję Agnieszkę Grzybek oraz Adama Ostolskiego) oraz zatwierdzili zmianę nazwy z Zielonych 2004 na Zielonych. Tym samym partia ta przypomniała o swoim istnieniu i dowiodła przejawów aktywności. Potencjalna rola Zielonych dla układu lewicowych sił politycznych w Polsce zasługuje na gruntowne przemyślenie. - czytamy w artykule Krystiana Wierzbickiego na Forum Młodej Lewicy.


Ostolski: Zieloni są jak kasztan... Z dr. Adamem Ostolskim, socjologiem, członkiem Krytyki Politycznej i nowo wybranym współprzewodniczącym Zielonych, rozmawia Agata Czarnacka.
Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,273,408 Unikalnych wizyt