ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Adam Ostolski - RSS
Rada Krajowa Partii Zieloni (d. Zieloni 2004) podjęła decyzję o wystawieniu własnych list do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Oznacza to, że ugrupowanie Adama Ostolskiego i Agnieszki Grzybek, odrzuciło możliwość wspólnego startu z Europą Plus i Sojuszem Lewicy Demokratycznej, decydując się na utworzenie osobnego komitetu. Zieloni zaprosili do współpracy wszystkie osoby i środowiska, którym bliska jest ich wizja Europy.


Zieloni zapowiedzieli samodzielny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zapraszając jednocześnie do tworzenia wspólnych list wszystkie osoby i środowiska, którym bliska jest wizja Europy otwartej i solidarnej, nieprzerzucającej kosztów kryzysu na społeczeństwa.


- Trzeba sięgnąć do głębokich kieszeni, chronić siłę nabywczą ludności oraz inwestować w to, co długofalowo zapewnia rozwój: edukację, ochronę zdrowia, odnawialne źródła energii, badania naukowe. - mówi Adam Ostolski w odpowiedzi na pytanie Bianki Mikołajewskiej.


Godzina szczytu - polityka. Wydarzenia komentują Andrzej Stankiewicz i Adam Ostolski z Partii Zieloni.


Po wywiadzie z ks. Lemańskim. Jaki jest stosunek polskiego Kościoła do Żydów? Agata Kowalska rozmawia z Dominiką Kozłowską i Adamem Ostolskim.


Jak zauważa przewodniczący Partii Zieloni Adam Ostolski PiS i PO mają jeden wspólny punkt: - Żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.


Sobotnie zgromadzenia Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pokazują jedno – żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.


Platforma Obywatelska, szukając pomysłu na spadające sondaże, rozważa „powrót do korzeni” i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu. Zieloni uważają, że prawo powinno zmuszać partie do wydawania publicznych pieniędzy na badania i na analizy zamiast na drogie wina.


W miniony weekend odbyły się dwa wydarzenia ważne dla lewicy i ruchów społecznych w Polsce: Kongres Kobiet i Parada Równości. W obu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki Partii Zieloni: przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek przemawiała na Kongresie Kobiet, przewodniczący partii Adam Ostolski - na Paradzie Równości.


Proszę przyjąć wyrazy naszej solidarności i poparcia dla Waszego protestu. Od 2 lat kibicujemy Waszej walce przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego bardzo ryzykowną technologią szczelinowania hydraulicznego. Broniąc Waszej wsi, walczycie jednocześnie o prawo do czystego środowiska, do zachowania sposobu życia opartego na rolnictwie, a także o demokratyczne standardy i przejrzyste prawo – czyli o kwestie ważne dla wszystkich Polaków i Polek - napisali przewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski do mieszkańców Żurawlowa. Swój list w z wyrazami poparcia przysłał również zielony eurodeputowany José Bové.


Dr Adam Ostolski zauważa, że w polskiej konstytucji występują dwie definicje polskości: obywatelska oraz etniczna, utożsamiana z samoidentyfikacją danej osoby. – Z całą pewnością taka samoidentyfikacja w mniejszym czy większym stopniu wiąże się z “zanurzeniem w tradycji, kulturze czy historii Polski”. Niemniej jednak pomysł, żeby owo zanurzenie podlegało zewnętrznej ocenie jakichś samozwańczych ekspertów czy trybunałów jest absurdem.


"W ostatniej dekadzie, pod pretekstem zwalczania terroryzmu, nie tylko w USA ale i w innych państwach, zarysowuje się tendencja żeby rozdymać kompetencje różnych służb poza racjonalne granice" - mówi Adam Ostolski w radiowej Trójce.


Kolonialny wymiar polskiej kultury nigdy nie został naprawdę uświadomiony – zaznacza Adam Ostolski. - W efekcie jesteśmy słabo przygotowani na imigrację z globalnego Południa, trudniej nam wyobrazić sobie wyzwania, jakie rodzi wielokulturowość. Fantazja o udziale w europejskim kolonializmie naznaczyła też trwale naszą kulturę polityczną.


Bezpłatne staże i tzw. okresy próbne są sposobem wykorzystywania młodych pracowników bez doświadczenia. Takie postępowanie to nie tylko okradanie pracownika, ale także całego społeczeństwa. Pracownik nie ma ubezpieczenia, a do kasy publicznej nie wpływają pieniądze ze składek i podatków - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Zielonych.


W czasie, gdy Europa poszukuje rozwiązań kryzysu na miarę XXI wieku – proponując rozwiązania pozwalające godzić elastyczność zatrudnienia z bezpieczeństwem socjalnym, skracając czas pracy, aby można się było nią dzielić, zwiększając wydajność pracy i inwestując w innowacyjność – Platforma Obywatelska przedstawia pomysły rodem z XIX-wieku. Chce wydłużyć czas pracy i zlikwidować nadgodziny.
Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,276,605 Unikalnych wizyt