ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Adam Ostolski - RSS
- Zupełnie niezrozumiałe są powody, dla których rząd wyrzucił do kosza efekt trzyletnich prac nad ustawą o odnawialnych źródłach energii i powołał wąski zespół, który opracował nowe założenia bez konsultacji ze środowiskiem producentów energetyki odnawialnej - powiedziała Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni.


Sze­fo­wa par­tii Zie­lo­nych Agniesz­ka Grzy­bek do­da­ła, że o wpro­wa­dze­niu ta­kie­go roz­wią­za­nia mówi się w Niem­czech czy Szwaj­ca­rii. W kon­fe­ren­cji wzię­li udział przed­sta­wi­cie­le Zie­lo­nych oraz sto­wa­rzy­szeń: "Spo­łe­czeń­stwo fair", "Kan­ce­la­ria Spra­wie­dli­wo­ści Spo­łecz­nej" i "Dom Wszyst­kich Pol­ska".


Partia Zieloni ostro skrytykowała założenia do nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii, które rząd przedstawił 17 września br., a także sam tryb prac nad ustawą. Zieloni domagają się, by nowe prawo o odnawialnych źródłach energii (OZE) służyło społeczeństwu i środowisku oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, a nie wielkim koncernom zatruwającym atmosferę.


Na dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej Partia Zieloni i Partia Kobiet ogłosiły manifest europejski i zapowiedziały wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Obie partie opowiedziały się za Europą społeczną i solidarną, progresywną i demokratyczną, a także ekologiczną, zdolną ochronić obywatelki i obywateli przed szaleństwami nacjonalizmu.


Na wspólnej konferencji prasowej 3 października Partia Zieloni i Partia Kobiet ogłosiły manifest europejski i zapowiedziały wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Obie partie opowiedziały się za Europą społeczną i solidarną, progresywną i demokratyczną, a także ekologiczną, zdolną ochronić obywatelki i obywateli przed szaleństwami nacjonalizmu.


Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni, o Wandzie Nowickiej: Siłą Nowickiej jest właśnie jej merytoryczność


- Te wyniki sygnalizują, że społeczeństwo chce zmiany – mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni. – Nie świadczą o lekceważeniu idei demokratycznych, lecz raczej o odrzuceniu obecnego systemu, który ma więcej cech oligarchii niż klasycznie rozumianej demokracji.


Europarlamentarzystki z Wielkiej Brytanii i Niemiec, wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka, działacze ruchów społecznych, eksperci i ekspertki oraz liderki i liderzy związkowi wzięli udział w pierwszym Kongresie Europa Społeczna. Zieloni, ruchy społeczne i związki zawodowe rozmawiały o wizji trwałego i bezpiecznego rozwoju w czasach europejskiego kryzysu.


Już jutro Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, spotykają się na Kongresie Europa Społeczna, by wspólnie debatować o przyszłości kontynentu. W dyskusji udział wezmą europosłanki i europosłowie, aktywistki i aktywiści oraz ekspertki i eksperci z dziedziny integracji europejskiej, zdrowia, edukacji oraz praw cyfrowych. Kongres jest alternatywą wobec PO-PiS-owskich personalnych rozgrywek.


Adam Ostolski: Referendum poprawia słuch władzy. Podobno referenda są zbyt łatwe do zorganizowania, niekonstruktywne i dają nieuzasadnioną przewagę przeciwnikom urzędujących władz. Podobno.


Co łączy ekologów walczących o sprawiedliwość klimatyczną, ruchy miejskie, feministyczne i związki zawodowe? Troska o dobro wspólne. Wygląda na to, że po latach triumfu liberalnego indywidualizmu ta nienowa idea wraca do łask. Czy uda się wprowadzić ją na trwałe do debaty politycznej?


- Chcemy zastanowić się nad tym, jak może wyglądać solidarność oparta nie tylko na sprzeciwie czy oburzeniu, lecz przede wszystkim na pewnej wizji wspólnego dobra zarówno na poziomie lokalnym, krajowymi, jak i europejskim - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


- Udało się połączyć siły zarówno z prawej, jak i z lewej strony. To nie jest tak, że zgadzamy się co do każdej kwestii, ale podzielamy zdanie, że głos społeczeństwa jest słabo słyszalny. I że trzeba to zmienić - mówi Adam Ostolski, przewodniczący partii Zieloni.


Ewentualna korupcja (jeśli zarzuty się potwierdzą) to tylko wierzchołek góry lodowej. Problemem jest podporządkowanie państwa interesom zagranicznych firm wydobywczych - powiedział "Dziennikowi Trybuna" przewodniczący Partii Zieloni Adam Ostolski.


- Coraz więcej badaczy wskazuje na to, że zmiany klimatu odpowiadają za nasilenie się ekstremalnych zjawisk pogodowych. W Polsce oznacza to przede wszystkim intensywniejsze huragany i tornada, wielu krajach na świecie - większe ryzyko powodzi, suszy czy olbrzymich pożarów - mówi Adam Ostolski, przewodniczący partii Zieloni. Pora już przestać chować głowę w piasek - apeluje.
Strona 2 z 12 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,276,678 Unikalnych wizyt