ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « dr Małgorzata Tkacz-Janik - RSS

Małgorzata Tkacz-Janik

e-mail
tel. 609677874
blog
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawczyni, nauczycielka akademicka, przedsiębiorczyni, liderka społeczna. Łączy wiedzę dydaktyczną z umiejętnościami menadżerskimi oraz działalnością społeczną w organizacjach pozarządowych.

+ Więcej


Należy do:

Polecane strony:

www.przestrzeniedialogu.org
www.giga.slask.pl
www.fundacjaiskierka.pl
www.alicjatysiac.eu
www.lepszyswiat.home.pl
www.kph.org.pl
www.racjonalista.pl
www.haus.pl
www.cpk.org.pl
www.isp.org.pl
www.ratujtybet.org
www.neww.org.pl
www.amnesty.org.pl
www.wyborcza.pl/aliasy/foto/feministki/index.htm /> www.feminoteka.pl/readarticle.php?article_id=659
Małgorzata Tkacz-Janik, przewodnicząca Zielonych i radna śląskiego sejmiku, opowiada o swoich działaniach dla województwa.


Red. Durczok, w felietonie "Polskie góry toną w zalewie ekoszachrajstwa" opisał, jak to ekoidioci mordują polskie góry. Nie zauważył, że Zakopane i inne kurorty powstały i rozwijają się głównie dzięki ochronie przyrody. - piszą Małgorzata Tkacz-Janik i Dariusz Szwed.


They are the fourth estate. Some people say that nowadays even the first one. They control human minds, souls. They mould needs, opinions and dreams. They will not stop at anything. You can’t even see their eyes, which usually allows having a more personalized, human contact. They observe the surrounding, then they attack quickly and precipitously. The victim is dying long, slowly and in pain. Whereas they, satisfied with the sight of anguish caused by their attack, noiselessly retreat to their positions, gathering their strength before the next media campaign. Yes, they are champions in their fatal profession. But why the hell nobody is chasing them?


- Że jest bojową feministką, że organizuje Manify, że walczy ze szklanym sufitem - to wszystko wiedzieliśmy od dawna - Michał Smolorz o Małgorzacie Tkacz-Janik.


Dziękujemy wszystkim, którzy w niedzielnych wyborach oddali głos na nasze kandydatki i kandydatów. To dzięki Wam mamy pierwsze zielone radne i radnych w historii Polski! W samorządach będą nas reprezentować: Małgorzata Tkacz-Janik (sejmik woj. śląskiego), Ewa Koś (sejmik woj. zachodniopomorskiego), Beata Kubica (rada miasta Opole), Krystian Legierski (rada m. st. Warszawa) i Sebastian Kotlarz (Kąty Wrocławskie).


- Mój huculski strój jest ku pamięci mojej babki, która była Hucułką, Niemką, Żydówką i Polką, a ja teraz tutaj mieszkam i dlaczego mam czuć się gorsza? - powiedziała Małgorzata Tkacz-Janik.


W problemach kobiet ogniskują się problemy niereprezentowanych grup - tłumaczy Małgorzata Tkacz-Janik. - Np. osób niepełnosprawnych, bo kobieta, która niesie kilka siatek i pcha wózek z dzieckiem, ma takie kłopoty jak osoba niepełnosprawna. Albo osób starszych, bo to kobiety zazwyczaj opiekują się starszymi. Dlatego ich głos w sprawach społecznych jest tak cenny.


Małgorzata Tkacz-Janik - Czołowa śląska feministka. Jeszcze niejednym nas zaskoczy. Jest kobietą odważną, błyskotliwą i dobrze wypada w czasie publicznych wystąpień. Z jej strony należy spodziewać się ostrych polemik i społecznego zacięcia. Być może doprowadzi do powołania przy marszałku pełnomocnika ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn.


- W sejmiku jest tylko 13 kobiet na 48 miejsc, ale te które weszły są wyjątkowo silne - mówi Małgorzata Tkacz-Janik.


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


Jeśli więc zaczniemy od samorządu myśleć i działać w zgodzie z ideami zrównoważonego rozwoju, i jeśli taka będzie wola polityczna to istnieje nadzieja (która ma przecież kolor zielony), że będziemy przekształcać kolejno ulice w zielone ulice, dzielnice w zielone dzielnice, miasta w zielone miasta - Małgorzata Tkacz-Janik w rozmowie z "Przeglądem Socjalistycznym".


- Jeżeli odzyskamy przestrzeń dla transportu zbiorowego, to wszyscy na tym zyskamy. Poziom zanieczyszczeń i hałasu spadnie. Mam nadzieję, że spadnie również poziom agresji, bo przecież wszyscy denerwujemy się, gdy nie mamy gdzie zaparkować - Małgorzata Tkacz-Janik w rozmowie z Dominikiem Łaciakiem.


Na świecie jest ok. 2 miliardy chrześcijan, z tego tylko połowa to katolicy. Często jednak w sprawach doktrynalnych stanowisko kościoła katolickiego jest przyjmowane, zwłaszcza w Polsce, jako jedyne. Niewiele wiemy o tym, iż inne kościoły chrześcijańskie, nie podlegające jurysdykcji Rzymu, opierając się tylko i wyłącznie w teologicznej wykładni na tekście Biblii, wyrażają odmienne od katolickiego stanowisko.


Inny świat jest możliwy, inna Polska jest konieczna - to przesłanie Polskiego Forum Społecznego, które rozpoczęło 5 listopada obrady w Warszawie. Przedstawiciele nauki, organizacji pozarządowych i związków zawodowych dyskutują o najważniejszych dla nas sprawach; jak rozwój społeczny, cywilizacyjny pogodzić z szacunkiem dla praw człowieka, i jego godności. Ponieważ temat nie przebił się do mediów, pozwólcie, że zacytuję oficjalną deklarację.


100% równych szans? Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury "Zielonych Wiadomości"!
Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,272,834 Unikalnych wizyt