ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « dr Małgorzata Tkacz-Janik - RSS

Małgorzata Tkacz-Janik

e-mail
tel. 609677874
blog
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawczyni, nauczycielka akademicka, przedsiębiorczyni, liderka społeczna. Łączy wiedzę dydaktyczną z umiejętnościami menadżerskimi oraz działalnością społeczną w organizacjach pozarządowych.

+ Więcej


Należy do:

Polecane strony:

www.przestrzeniedialogu.org
www.giga.slask.pl
www.fundacjaiskierka.pl
www.alicjatysiac.eu
www.lepszyswiat.home.pl
www.kph.org.pl
www.racjonalista.pl
www.haus.pl
www.cpk.org.pl
www.isp.org.pl
www.ratujtybet.org
www.neww.org.pl
www.amnesty.org.pl
www.wyborcza.pl/aliasy/foto/feministki/index.htm /> www.feminoteka.pl/readarticle.php?article_id=659
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Czekam na sponsorów, którzy wyłożą w Polsce pieniądze na mainstreamowy film o homoseksualistach / homoseksualistkach - mówi Małgorzata Tkacz-Janik w sondzie Emilii Walczak.


Małgorzata Tkacz-JanikPan Adam Matusiewicz Marszałek Województwa Śląskiego - zwracam się do Pana w następującej sprawie: Szyb Wilson, nieczynny od 14 lat, to część należącej do KHW kopalni Wieczorek w katowickim Nikiszowcu. Od 2001 r. działa tam Galeria Szyb Wilson o powierzchni ponad 2 tys. mkw. W pierwszych dniach kwietnia br. Katowicki Holding Węglowy wypowiedział Galerii wieloletnią umowę dzierżawy. Galeria ma się wyprowadzić do końca miesiąca. Dzierżawcy zwrócili się o pomoc w uratowaniu Galerii do Prezydenta Katowic Piotra Uszoka.


Wyniki wyborów w Badenii - Wirtembergii, kraju związkowym w południowo-zachodniej części Niemiec wskazują, że we wczorajszych wyborach Zieloni uzyskali 24,2 % głosów, co daje im pozycję lidera nowej zielono-czerwonej koalicji, która będzie rządzić tym krajem związkowym.


Pilnym strategicznym działaniem rządu powinno być wdrażanie programów oszczędzania energii, podnoszenia efektywności energetycznej oraz zwiększanie produkcji energii z odnawialnych źródeł, budowa mostów (połączeń energetycznych) z krajami z Polską sąsiadującymi oraz modernizacja sieci energetycznych dla zmniejszenia strat na przesyle.


Ograniczanie możliwości stabilnej, etatowej pracy w zawodzie, który polega na zapewnianiu fachowej opieki osobom chorym, jest krótkowzroczne i najbardziej uderza w pacjentów i pacjentki.


Domagamy się debaty publicznej na temat polskiego programu jądrowego oraz przedstawienia scenariuszy rozwoju polskiej energetyki: także z wariantem bez elektrowni jądrowej.


For years, Greens have pointed out that we should globally withdraw from nuclear power as this is an unsustainable and unfinished technology (unsolved issue of nuclear waste storage) and that we should base energy policy on enhancing energy efficiency and increasing electricity generation from renewable sources.


Małgorzata Tkacz-Janik w rozmowie z Maciejem Wąsowiczem.


Równość kobiet i mężczyzn to podstawowe prawo i istotna wartość demokracji - wyjaśnia Małgorzata Tkacz-Janik.


Jeżeli skończy się na wręczeniu kwiatka, to oczywiście impreza na poziomie podstawówki. Ale jeśli przy okazji panowie będą rozdawać na przykład karteczki z linkiem do europejskiej karty praw kobiet, zaproszą na manifę czy konferencję o wizjach kobiet we współczesnym świecie - w porządku, zrozumiem.


Mamy obowiązek przypominać o ogromnych nadziejach, jakie towarzyszyły przemianom roku 1989: nadziei na radykalną, oddolną demokrację, na bardziej ekologiczne społeczeństwo, na solidarność i sprawiedliwość społeczną.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Uczestnicy konferencji będą rozmawiać o oczekiwaniach wobec polskiej prezydencji w UE, która rozpocznie się 1 lipca.


Grupa polityczna Parlamentu Europejskiego Zieloni/WSE zaprasza na konferencję organizowaną przy wsparciu Europejskiej Partii Zielonych oraz Zielonych 2004: Europa w procesie transformacji Zielone wyzwania polityczne, społeczne i gospodarcze w czasach globalizacji. English text follows.
Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,288 Unikalnych wizyt