ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « dr Małgorzata Tkacz-Janik - RSS

Małgorzata Tkacz-Janik

e-mail
tel. 609677874
blog
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawczyni, nauczycielka akademicka, przedsiębiorczyni, liderka społeczna. Łączy wiedzę dydaktyczną z umiejętnościami menadżerskimi oraz działalnością społeczną w organizacjach pozarządowych.

+ Więcej


Należy do:

Polecane strony:

www.przestrzeniedialogu.org
www.giga.slask.pl
www.fundacjaiskierka.pl
www.alicjatysiac.eu
www.lepszyswiat.home.pl
www.kph.org.pl
www.racjonalista.pl
www.haus.pl
www.cpk.org.pl
www.isp.org.pl
www.ratujtybet.org
www.neww.org.pl
www.amnesty.org.pl
www.wyborcza.pl/aliasy/foto/feministki/index.htm /> www.feminoteka.pl/readarticle.php?article_id=659
Już dziś informacji nie udziela się zgodnie z prawem, a co się stanie, gdy wejdzie w życie przepis, który jeszcze bardziej zawęzi możliwość ich uzyskania? – wskazuje Małgorzata Tkacz-Janik z Zielonych 2004.


Zieloni są oburzeni stylem, w jakim parlamentarzyści koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wprowadzili do nowelizowanej ustawy o dostępie do informacji publicznej kontrowersyjny zapis, który umożliwi zatajenie informacji o części działań władzy.


Witamy na stronie informacyjnej II Letniego Uniwersytetu Zielonych organizowanego w Słubicach i Frankfurcie n/Odrą 8-11 września 2011 przez Grupę Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, Związek 90/Zielonych z Niemiec oraz Zielonych 2004 z Polski


Uczestniczki i uczestnicy konferencji: Rebecca Harms (współprzewodnicząca, wraz z Danielem Cohn-Benditem, Grupy Zieloni/Wolny Sojusz Europejski) oraz współprzewodniczący Zielonych 2004, Małgorzata Tkacz-Janik i Dariusz Szwed, zajęli się oceną dotychczasowych osiągnięć polskiej prezydencji i przedstawieniem swoich oczekiwań, co do jej przyszłych działań.


2 września w Centrum Prasowym PAP w Warszawie partia Zieloni 2004 zaprezentowała na konferencji „Zieloni do Sejmu” swoich kandydatów i kandydatki w wyborach parlamentarnych. W konferencji wzięli także udział współprzewodnicząca Grupy Zieloni/Wolny Sojusz Europejski w Parlamencie Europejskim, Rebecca Harms oraz przewodniczący Sojusz Lewicy Demokratycznej, Grzegorz Napieralski.


Delegatki i delegaci przyjęli pięć uchwał programowych dotyczących gospodarki, polityki klimatyczno-energetycznej, pracy, kultury oraz świeckiego państwa. Będą one podstawą programu wyborczego partii.


Przewodniczący Zielonych 2004 - Dariusz Szwed, podkreślił, że jego partia opowiada się za Europą wolną od żywności genetycznie modyfikowanej (GMO). - Kluczowym wyzwaniem przed Europą jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego, które musi opierać się na sprawiedliwych, solidarnych zasadach wewnątrz Unii Europejskiej - stwierdził.


Zielone polityczki i politycy przez lata sprzeciwiali się żywności modyfikowanej genetycznie. Prezydenckie weto zapobiega szerszemu uchyleniu drzwi dla GMO w Polsce.


Brak zintegrowanego i konsekwentnie realizowanego programu rozwoju kolei nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce od 20 lat zabija najbardziej ekologiczną i użyteczną z form transportu, stanowiącą podstawę rozwoju każdej nowoczesnej zrównoważonej gospodarki.


Zieloni 2004 zaapelowali do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o niepodpisywanie przyjętej przez parlament ustawy o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO. Uprawy zmodyfikowane genetycznie stanowią zagrożenie dla rolnictwa ekologicznego i tradycyjnego, bioróżnorodności oraz jakości i bezpieczeństwa żywności.


Spotkanie w Sejmie, zatytułowane „Kobiety przeciwko atomowi” powinno więc nas skłonić do refleksji nad historią zielonych antyatomowych ruchów w Polsce i udziału kobiet w tych działaniach.


Sojusz Lewicy Demokratycznej jest największą na polskiej scenie politycznej partią lewicową i z tego względu spoczywa na niej obowiązek bycia w awangardzie partii dążących do równouprawnienia kobiet i mężczyzn.


Małgorzata Tkacz-Janik opowiada o wystawie pro-choice pod Sejmem. Zobacz wideo.


O stereotypach w postrzeganiu śląskich kobiet i Śląska oraz pokłóconych feministkach rozmawiamy z Małgorzatą Tkacz - Janik przewodniczącą Zielonych 2004 i radną w Sejmiku Śląskim.


Ostre kontury nie pozwalają dostrzec ważnych drobiazgów – Małgorzatą Tkacz-Janik.
Strona 2 z 12 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,986 Unikalnych wizyt