ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Magda Mosiewicz - RSS

Magda Mosiewicz

e-mail
Strona www
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Autorka filmów dokumentalnych, dyrektorka festiwalu kultury niezależnej Poza murami, działaczka Federacji Zielonych. Studia: Uniwersytet Jagielloński - filozofia, PWSFTviT Łódź - wydział operatorski. Związana ze środowiskami twórczymi i feministycznymi Trójmiasta, Krakowa i Warszawy. W latach 2003-2008 przewodnicząca partii.

+ Więcej


Należy do:

Warszawskie koło Zielonych 2004 wyraża zdecydowany sprzeciw wobec planów przebudowy skrzyżowania przy dworcu Wileńskim, które – przy okazji budowy stacji metra - przewidują likwidację naziemnych przejść dla pieszych.


To użytkownicy miasta wiedzą najlepiej, co da się w nim usprawnić, co można zrobić, żeby poprawić jego wygląd; a kiedy trzeba dokonać prawdziwej rewolucji. Czekamy na pomysły profesjonalistów i amatorów, aktywistów i teoretyków, marzycieli i rzemieślników i organizacji pozarządowych - zachęca Magda Mosiewicz, która poprowadzi spotkania.


Przekazujemy treść apelu opublikowanego w „Tygodniku Powszechnym”. Wspieramy tę akcję społeczną i udzielamy jej naszego poparcia. Ty też podpisz petycję!


Z inicjatywy Zielonych 2004 powstał apel do parlamentarzystów Litwy ws. uchylenia ustawy dyskryminującej homoseksualnych obywateli tego kraju. List napisany przez Magdę Mosiewicz i Krystiana Legierskiego, członków Zielonych 2004, podpisali posłowie Lewicy, SDPL i PO oraz działacze Amnesty International, Kampanii Przeciw Homofobii i Lambdy Warszawa.
My w Polsce jesteśmy bardzo pryncypialni, a to oznacza ciągła wojnę i dążenie do narzucania drugiej stronie swoich wizji totalnych. Nikt naprawdę nie rozumie idei pluralizmu, czyli tworzenia wspólnoty różnorodnej, nie jednorodnej. Sama jestem odruchowo pryncypialna, ale zaczynam skłaniać się w stronę rozwiązań tymczasowych, ideowo niedoskonałych, ale praktycznych.


Koło warszawskie Zielonych wzywa stołecznych radnych do wzniesienia się ponad partyjne podziały i nazwanie jednego z warszawskich rond - Rondem Wolnego Tybetu. Ostatnie doniesienia medialne o wycofaniu się z propozycji nowej nazwy pod wpływem nacisków z chińskiej ambasady są dla nas niepokojące.


W pierwszej połowie grudnia br. w Poznaniu odbędzie się Konferencja Klimatyczna (COP 14), której celem jest m.in. wypracowanie rozwiązań minimalizujących skutki zmian klimatycznych. Światu potrzebne jest nowe porozumienie, które nakreśli nową mapę działań. Tymczasem Polska blokuje unijny pakiet klimatyczny, znów wpisując się w rolę hamulcowego Europy.


01/02/2008
Miasto nie dba
"Władze miasta już nawet nie pomagają, a wręcz utrudniają działanie organizacji społecznych." - o sprawie Ekonu pisze "Echo Miasta".


Bałtycka Sieć Europejskiej Partii Zielonych zaprasza na dwudniową konferencję poświęconą zielonym rozwiązaniom dotyczącym miast. Wśród seminarzystów m.in. ekspert d.s. zarządzania lokalnego, Wojciech Kłosowski


"Ekologia w dojrzałych demokracjach stała się kwestią manier. Drobne codzienne ekodecyzje, pomnożone przez miliony, nabierają globalnego znaczenia." - o tym, jak być eko-uprzejmym opowiadają współprzewodniczący Zielonych 2004 Dariusz Szwed i Magdalena Mosiewicz w "Polityce".


29 czerwca, w piątek zapraszamy na spotkanie wokół "Przewodnika lewicy" w Klubie "Krytyki Politycznej" w Łodzi.


Nawet jeśli mamy "tylko" 90 proc. pewności, że za zmiany klimatu odpowiada człowiek, nie znaczy to, że mamy nic nie robić, by zredukować efekt cieplarniany - pisze w "Gazecie Wyborczej" Magdalena Mosiewicz.


W poniedziałek 6 listopada o godz. 13.00 pod urzędem Dzielnicy Śródmieście odbędzie się protest przeciw wynajęciu bez przetargu lokalu, w którym mieścił się założony przez Krystiana Legierskiego klub Le Madame.


3 maja w Berlinie die Gruenen zorganizowali seminarium "Thinking EUconomy". Warto przyjrzeć się nie tylko tematom, ale całej polityczno-PRowej oprawie tego wydarzenia. Bardzo ważne jest bowiem, z kim i gdzie postanowili dyskutować Zieloni. Seminarium odbyło się w reprezentacyjnym budynku Deustsche Telecom, a panelistami byli m. in.: członek zarządu tejże korporacji, członkowie zarządów Citigroup i Deusche Bank, wiceszef Banku Centralnego Estonii, dziennikarz Financial Times.
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,014 Unikalnych wizyt