ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Krystian Legierski - RSS

Krystian Legierski

e-mail
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek koła warszawskiego. Prawnik, przedsiębiorca, działacz na rzecz obrony praw mniejszości oraz wolności i tolerancji światopoglądowej. Pracuje społecznie jako prawnik w Stowarzyszeniu Lambda. Czynnie uczestniczy w budowaniu i organizowaniu kultury alternatywnej.

W kadencji 2010 - 2014 Zielony Radny Warszawy.

Interpelacje radnego Legierskiego na stronie Rady Warszawy.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Zdaniem stołecznego radnego Krystiana Legierskiego (Zieloni 2004), niezrozumiałe jest, dlaczego Ratusz postanowił sprzedać spółkę w taki sposób, by pozbyć się pakietu kontrolnego nad nią.


Zieloni wspólnie z warszawskim SLD i związkami zawodowymi złożyli dziś zawiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie prywatyzacji warszawskiego SPEC-u.


W swojej interpelacji do prezydent Warszawy radny Zielonych Krystian Legierski pytał między innymi, czy w umowie prywatyzacyjnej znajdą sie przepisy zabezpieczające interes mieszkańców w przypadku nienależytego wykonywania usług przez SPEC po prywatyzacji i czy zostana w niej określone maksymalne ceny ciepła oraz warunki i ceny przyłączania kolejnych węzłów.


- PO i PiS biją się jak dzieci. My do tej brudnej piaskownicy nie wchodzimy - zawyrokował Krystian Legierski (Zieloni, w klubie SLD).


Czy tego typu interesy dotyczące wszystkich mieszkańców, pouczająco zestawione choćby w interpretacji Krystiana Legierskiego z Zielonych, są przy projektowanej sprzedaży jakkolwiek zabezpieczone przez urzędników – niestety nie wiadomo. - Krzysztof Świrek o prywatyzacji SPEC.


Krystian Legierski opowiada o sytuacji LGBT na polskich uniwersytetach.


- Może w Śródmieściu taka różnica nie zrobi wrażenia, ale dla drobnych przedsiębiorców, którzy zarabiają nie 10 tys. zł, ale 2-3 tys. zł i mają kioski w Białołęce czy Wawrze, to będzie duża różnica - argumentował (...) Krystian Legierski.


– Dlaczego ratusz wszystko chce tu robić na glanc. Dla odpicowanych warszawiaków i bogatych turystów – denerwuje się radny Krystian Legierski. – Teraz to miejsce jest autentyczne, ma duszę. Dlatego przychodzą tu tłumy młodych ludzi.


- Uważam, że selekcja jest konieczna, ale jestem przeciwnikiem bananowych klubów dla młodych, pięknych i bogatych - mówi Krystian Legierski w rozmowie z Wojciechem Karpieszukiem.


Zależy mi jednak, żeby optyka, punkt widzenia samych gejów i lesbijek się zmienił. Żeby w końcu zaczęli jawnie funkcjonować w społeczeństwie, nie bojąc się że całe społeczeństwo chce ich skrzywdzić i Bóg wie co im zrobić - Krystian Legierski w wywiadzie dla białostockiej gazety..


- Tutaj głos powinien należeć do warszawiaków - Krystian Legierski o debacie Rady Warszawy w sprawie prywatyzacji SPEC.


Szanowna Pani Prezydent, proszę o odpowiedź na następujące kwestie związane z planowaną prywatyzacją Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.


Zamiast piętnować homofobię, należałoby mówić o braku świadomości społecznej na temat homoseksualizmu – zauważa Krystian Legierski.


Zieloni wystąpią z inicjatywą referendalną w sprawie prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Do współpracy zaprosili SLD, które również sprzeciwia się prywatyzacji usług komunalnych.


- Teraz pojawia się pytanie: co zrobią ludzie, którzy są za tą markę odpowiedzialni. Mnie osobiście "Solidarność" kojarzy się nie tylko z tym, co w Polsce zostało osiągnięte i jest na skalę światową unikalne. Ze słowem "solidarność" kojarzy mi się taki zdrowo pojęty patriotyzm - Krystian Legierski w radiu TOK FM komentuje tekst poznańskiego związkowca.
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,257 Unikalnych wizyt