ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Krystian Legierski - RSS

Krystian Legierski

e-mail
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek koła warszawskiego. Prawnik, przedsiębiorca, działacz na rzecz obrony praw mniejszości oraz wolności i tolerancji światopoglądowej. Pracuje społecznie jako prawnik w Stowarzyszeniu Lambda. Czynnie uczestniczy w budowaniu i organizowaniu kultury alternatywnej.

W kadencji 2010 - 2014 Zielony Radny Warszawy.

Interpelacje radnego Legierskiego na stronie Rady Warszawy.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Ochrona środowiska i zwłaszcza energetyka w oparciu o źródła odnawialne, kwestia GMO, transport: żeby postawić na kolej, żeby w bardziej zielony sposób transportować po Polsce różne dobra, kwestie społeczne: mieszkalnictwo, temat, który podczas kilku miesięcy mojej obecności w Radzie Miasta nabrał rangi bardzo ważnej.


Nie buduje się mieszkań spółdzielczych i komunalnych, bo rząd nie prowadzi polityki mieszkaniowej. - mówi Krystian Legierski.


Legierski, który w SLD będzie pełnomocnikiem ds. równego traktowania, będzie startował z miejsca czwartego, a Alicja Tysiąc z miejsca piątego.


- Ani my radni, ani wy proszę państwa - Krystian Legierski zwrócił się do słuchaczy - nie macie dostępu do informacji, co może nam grozić, gdy miasto straci kontrolę nad tak strategiczną spółką, jaką jest SPEC.


Krystian Legierski zgodził się, że można rozważyć, by jeśli partnerzy zechcą skorzystać np. z prawa do wspólnego opodatkowania, było to automatycznie traktowane jako wzajemne zobowiązanie alimentacyjne na przyszłość.


Z SLD postanowiliśmy po raz drugi wystartować wspólnie, choć nie w formalnej koalicji - mówił Krystian Legierski.


Podtrzymujemy nasze przekonanie, że w tak ważnej dla mieszkanek i mieszkańców miasta sprawie, jaką są plany sprzedaży publicznego, naturalnego monopolisty w dystrybucji ciepła, ostateczny głos powinien należeć do prawdziwych właścicielek i właścicieli komunalnej spółki.


Nieprzejrzystość procesu prywatyzacyjnego sprawia, że jedyną deską ratunku jest odwołanie się do opinii publicznej - mówi Krystian Legierski.


Rozumiem mieszkańców np. Starówki, którzy oprotestowują hałas, ale patrząc z perspektywy władz miasta, które muszą te konflikty rozstrzygać, stoję po stronie tych, którzy domagają się tego, by była to przestrzeń otwarta, publiczna, tętniąca życiem także w nocy.


Krystian Legierski kontra Robert Węgrzyn.


Nasze problemy trzeba mieszać do polityki, bo tylko na politycznej drodze można je rozwiązać - przeczytaj wspólny tekst członków Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.


- 54 proc. ludzi popiera tę ustawę. To jest taka zmiana, że chyba konsumuje wszystkie inne odpowiedzi na to pytanie - mówi polityk.


- Okres przedwyborczy okazał się dobry na zgłoszenie projektu ustawy o związkach partnerskich, bo przynajmniej politycy PO zaczynają zabierać głos i klarować swoje stanowisko w tej sprawie - powiedział Krystian Legierski z partii Zieloni 2004.


Gościem programu był Krystian Legierski. Obejrzyj audycję.


Krystian Legierski z Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich tłumaczył, że projekt reguluje: kwestie dotyczące sposobu zawarcia i rozwiązania związku partnerskiego, relacje majątkowe partnerów w takim związku i relacje związku partnerskiego w stosunku do instytucji publicznych.
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,075 Unikalnych wizyt